ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

lawendowe pole-KoBBieciarniaWpis ten powstał z mojej miłości do prowansalskiego stylu, którego symbolem jest lawenda, ale także ze względu na jej wspaniałe właściwości. Oprócz wspaniałego zapachu, który działa kojąco na nasze ciało, lawenda jest jedną z najważniejszych roślin w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym. Co więcej, roślina ta, posiada właściwości lecznicze.

Świetnie sprawdza się w profilaktyce przeziębień i infekcji. Działa uspokajająco na nasz układ nerwowy i łagodzi stany napięcia, ułatwia zasypianie. Lawenda sprawdzi się również przy dolegliwościach układu trawiennego. Pobudza wydzielanie soku żołądkowego, co znacznie ułatwia trawienie, poprawia apetyt. Leczy zaparcia i dolegliwości związane z niestrawnością. A teraz uwaga wszystkie mamy! Lawenda świetnie się sprawdzi przy kolce i wzdęciach. Naturalne antidotum na przyspieszenie ruchów perystaltycznych jelit. Dobra informacja dla wszystkich kobiet – lawenda łagodzi bóle menstruacyjne.

Jakby tego było mało płukanki z lawendy skutecznie wyeliminują ból gardła. Ponadto lawenda jest zbawienna na choroby skóry dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i przeciwgrzybiczym. Przyspiesza regenerację naskórka i wykorzystywana jest do produkcji toników, maseczek, kremów czy też balsamów do ciała. Nie pozostaje mi więc nic innego jak zachęcić wszystkie Czytelniczki do pokochania tej cudownej rośliny.

… Zresztą czy naprawdę trzeba Was do tego namawiać? Same spójrzcie;)

właściwości lawendy kobbieciarnia

właściwości lawendy kobbieciarnia

właściwości lawendy kobbieciarnia

Pozdrawiam,

Sylwia Kowalska

właściciel w: Bioseko – sklep z artykułami ekologicznymi

 

- A word from our sposor -

Lawendowe pole… Poznaj zbawienne właściwości zniewalającej lawendy