ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

KoBBieciarnia - Beauty & the Business

Każda kobieta chce zachować młodość jak najdłużej, jest to całkiem zrozumiałe. Wcieramy w siebie kremy i olejki, robimy pilingi, nakładamy maseczki, część z nas systematycznie odwiedza kosmetyczki. Robimy to wszystko po to, by długo cieszyć się jędrnym owalem twarzy, blaskiem skóry i znikomą ilością zmarszczek. Jest jeszcze jeden sposób, by przeciwdziałać zmarszczkom: ćwiczenia twarzy czyli facefitness.

Na twarzy znajduje się kilkadziesiąt mięśni twarzy, które pracują intensywnie gdy mówimy, uśmiechamy się, całujemy. Są one odpowiedzialne nie tylko za naszą mimikę, ale jak się okazuje, także za wygląd naszej twarzy. Ćwicząc odpowiednie partie możemy zadbać o lepsze napięcie policzków czy zmniejszyć podbródek. Ja ćwiczę od kilku tygodni i powoli zaczynam dostrzegać efekty. To jak? Zaczynamy?

  • Dziubek- wciągamy policzki i układamy usta, tak jakbyśmy udawały rybkę. Ja staram się wytrzymać tak kilkanaście sekund, puszczam, odpoczywam chwilkę i powtarzam około 10 razy. Ćwicząc, czujemy pracę mięśni policzków.
  • Całus- kolejnym ćwiczeniem policzków jest ułożenie ust, tak jakbyśmy chciały dać komuś całusa. Jeśli chcecie zwiększyć intensywność, przykładamy do usta palec jakbyśmy i lekko naciskamy nim na usta. Ważne jest to, żeby stawiać ustami opór. Wytrzymujemy tak kilkanaście sekund, przerwa i 10 powtórek.
  • Wysuwanie szczęki- to doskonałe ćwiczenie podbródka, który zaczyna nam obwisać lub po prostu profilaktyczne, żeby trzymał się na swoim miejscu;) Siadamy prosto i wysuwamy dolną szczękę tak, żeby dolne zęby zachodziły na górne. Powtarzamy dokładnie tak, jak robiłyśmy z powyższymi ćwiczeniami.
  • Naciskanie podbródkiem– kolejne ćwiczenie na jędrność naszego podbródka. Siadamy prosto, ręce opieramy o stolik lub wyższy blat, składamy dłonie w pięści, podkładamy je pod brodę i zaczynamy naciskać na nie brodą. Wytrzymujemy nacisk około 10 sekund, odpoczywamy i powtarzamy 10 razy.
  • Bezgłośne a,e,i,o,u – wykonuję to ćwiczenie, jako przedostanie bo świetnie rozluźnia spięte mięśnie twarzy. Bezgłośnie powtarzamy samogłoski alfabetu jednym ciągiem, przesadnie je artykułując czyli staramy się jak najszerzej otwierać buzię przy wypowiadaniu liter. Powtarzamy kilka razy.
  • Łapanie powietrza- rewelacyjnie rozluźnia a jednocześnie ćwiczy mięśnie wokół ust. Nabieramy powietrza nadymając mocno policzki, wytrzymujemy chwilkę a następnie wypuszczamy je powolutku ustami ułożonymi w dziubek. Powtarzamy 10 razy.

Jest jeszcze kilka innych ćwiczeń, głównie brody i oczu, ale mam wrażenie że niektóre z nich mogą być nieskuteczne, dlatego zamiast ćwiczyć mięśnie oczu i czoła, stosuję masaż olejkiem (polecam masaż twarzy, kosmetyki szybko się wchłaniają i czuć jak wspaniale skóra się rozluźnia, ja szczególnie to odczuwam na czole). Facefitness jest o tyle wygodny, że mogę go uprawiać pisząc posty czy oglądając film, nie wymaga wiele czasu, wysiłku i naprawdę szybko widać efekty. Polecam, bo przynosi wymierne rezultaty!

Pozdrawiam,

Joanna Pomianowska-Dziekanowska

źródło: Z filiżanką kawy

- A word from our sposor -

Lifting twarzy przed telewizorem? To możliwe!