ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

zabiegi dla mężczyzny kobbieciarniaSkóra mężczyzn jest znacznie grubsza i tłustsza od skóry kobiecej. Dzięki temu znacznie łatwiej „broni się” przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych Dzieje się tak dlatego, że składa się ona z większej ilości komórek w warstwie rogowej, a nadto posiada o wiele więcej włókien kolagenowych i elastynowych. Nie oznacza to jednak, że Panowie nie mają z nią jakichkolwiek problemów. Zaskórniki, stany zapalne skóry, podrażnienie związane z systematycznym goleniem oraz suchość skóry to problemy, przed którymi nawet oszczędzani wielokrotnie przez naturę Panowie, nie zdołają uciec.

Dzisiejszy mężczyzna różni się od tego sprzed pół wieku. Zaczyna chętniej poszukiwać „swojej drogi” w pielęgnacji skóry. Czasem jednak nie do końca wie, co z problemami skórnymi może właściwie zrobić. W tym miejscu to właśnie MY – Kobiety najczęściej kierujemy naszych mężów, kolegów czy braci właśnie do salonu kosmetycznego. Choć wielu mężczyzn salony kosmetyczne nadal postrzega jako niemęskie świątynie metroseksualizmu, w ostatnich latach widać znaczący wzrost liczby klientów płci męskiej.

Większość Panów odwiedzających salon kosmetyczny z reguły na początku chce się pozbyć zaskórników. Zdarza się, że w wyniku drobnej sugestii specjalistek, skłaniają się do wzbogacenia tej oferty o usunięcie innych zanieczyszczeń na skórze. W takim wypadku zazwyczaj wykonuje się klasyczne czyszczenie twarzy wraz z pielęgnacją następczą mającą na celu złagodzenia stanów zapalnych. W przypadku, gdy skóra wymaga większego złuszczenia panom można zasugerować m.in. mikrodermabrazję diamentową, która oprócz oczyszczenia i delikatnego złuszczenia pozostawi skórę odświeżoną i wygładzoną. Jeżeli jednak skóra potrzebuje dłuższej kuracji, najczęściej wykonuje się zabiegi złuszczające kwasami Aha/bha, których rodzaj i stężenie dobiera się bezpośrednio do zaistniałego problemu i rodzaju skóry.

Szerokie grono Panów skarży się na suchą i podrażnioną skórą, co oczywiście związane jest z częstym goleniem (podrażnieniami), nieprawidłową pielęgnacją oraz przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dla tych panów, przeznaczone są zabiegi intensywnie nawilżające i regenerujące wykonywane wraz z masażem twarzy, sonoforezą lub mezoterapią. To dzięki tym właśnie zabiegom, odpowiednio dobranym i zastosowanym – do skóry zostaną wprowadzone substancje odżywcze.

Panowie, zapewne ku zadowoleniu partnerek, coraz częściej korzystają z zabiegów depilacji, usuwając tym samym nadmiar owłosienia ze swego ciała; popularne wśród panów jest również manicure, pedicure oraz zabiegi liftingujące. Świadczy to o tym, że panowie, na szczęście, coraz większą uwagę zaczynają przywiązywać do swojego wyglądu. Motywy tych pozytywnych zmian niech pozostaną tajemnicą każdego z Panów, niemniej i tak wiemy dobrze, że jak zwykle chodzi zapewne o kobiety;)

Oczywiście, podkreślam, że nie mówimy tu o nadmiernej, przesadnej dbałości, która może przybrać do prawdy bardzo skrajne postaci. Należy odróżnić zbyt daleko idącą przesadną troskę o swój wygląd, od klasycznej (męskiej) pielęgnacji, która nie tylko poprawi stan cery, ale i będzie miała wyraźny wpływ na samopoczucie. Wbrew pozorom panowie również lubią relaks w salonie kosmetycznym, być może niechętnie się do tego przyznają, ale także ładują tu od czasu do czasu swoje baterie.

Zbliżają się Walentynki. Być może zatem w ramach prezentu, zafundujecie swoim mężczyznom domowe SPA, które i dla Was stanie się zapewne świetną zabawą. Wspólny relaks na pewno przyniesie wam dużo radości, oddechu od codzienności i przyjemnie spędzonego czasu we dwoje. Jeśli zaś zapragniecie namówić swoich mężczyzn na wizytę w profesjonalnym salonie, bądźcie pewne, iż wykonane w domowym zaciszu wspólne maseczki, masaże relaksacyjne i inne, tym podobne przyjemności – z dużo większym powodzeniem zdołają przekonać go do pokonania tego ostatniego, drobnego kroku na drodze do doskonałości. Wyborem właściwego salonu nie musicie się przejmować. Gros profesjonalnych salonów beuaty posiada w swojej ofercie usługi przeznaczone specjalnie dla Panów. Skorzystają tu profesjonalnych zabiegów, indywidualnie dopasowanych do ich rodzaju skóry, ale i dowiedzą się jak właściwie pielęgnować swoją cerę, aby zintensyfikować efekt działań specjalisty. Taka wiedza sprawi, że codzienne zabiegi związane z dbałością o skórę, staną się dla nich nawykiem i przyniosą znacznie lepsze, trwalsze efekty.

 

Pozdrawiam,

Edyta Folek, właściciel: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -