ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

amazonki kobbieciarnia Amazonki – określenie jednoznacznie kojarzące się ze starożytnymi, dumnymi, odważnymi wojowniczkami, brzmi naprawdę dumnie. W przeszłości stanowiły niezależny naród. Tworzyły społeczność wyłącznie kobiecą, mężczyzn uznając za gorszych. Były niezwykle waleczne. Strzegły swoich terenów pokonując o wiele liczebniejsze armie składające się z mężczyzn, którzy przerastali je masą i siłą. Sądzono, że w napinaniu cięciwy łuku lub rzucaniu dzidą, Amazonkom przeszkadza pierś, dlatego co dzielniejszym wojowniczkom usuwano ją za młodu.

Dziś, słowo „amazonka” stało się pojęciem używanym do określenia kobiet, które straciły jedną lub obie piersi w wyniku amputacji powodowanej zagrożeniem lub diagnozą nowotworu piersi. Choć temat mastektomii długo, pozostawał w Polsce tematem tabu, dziś coraz więcej Pań, tym częściej i chętniej wyciąga go na światło dzienne, zachęcając do mówienia głośno o problemie raka piersi.

W aktualnie panujące tendencje, wpisuje się również idealnie charytatywny Maraton Zumby dla bielskich Amazonek, zaplanowany na najbliższą sobotę 6 sierpnia od godz.17.00 do 21.00 w Bielsku -Białej!  To już druga edycja Maratonu. Pierwsza odbyła się dwa lata temu i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku aż 18 instruktorów  z Polski i Czech zawita do Hali pod Dębowcem, aby wesprzeć kobiety, które zmagały się z chorobą raka piersi lub są w trakcie leczenia. Podczas Maratonu będzie można skorzystać z profesjonalnych i darmowych konsultacji kosmetycznych. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – malowanie buziek, tworzenie zwierzaków z balonów, gry, zabawy oraz animacje.

Organizatorzy postarali się również o nagrody dla uczestników wydarzenia:

  • wejściówki do klubów fitness, vouchery na:
  • dietę i treningi , zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie oraz wiele innych.
  • Każdy z uczestników może liczyć również na wodę mineralną ufundowaną przez sponsora.
  • Wstęp na Maraton to min. 20 zł.Międzynarodowy Maraton Zumby w Bielsku-Białej!

 

- A word from our sposor -

Międzynarodowy Maraton Zumby Amazonek w Bielsku-Białej