ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

peeling kobbieciarnia

Skąd moda na mikrodermabrazję lub peeling kawitacyjny?

Gorące, wakacyjne miesiące, pomimo, iż tak bardzo przez nas wyczekiwane niosą ze sobą negatywne konsekwencje w zakresie pielęgnacji skóry, bowiem to właśnie po upływie lata nasza skóra jest najbardziej przesuszona i zmęczona, w ciągu całego roku. Wówczas to właśnie wiele osób decyduje się na zabiegi kosmetyczne.

Klientki salonów kosmetycznych pragną szybko i efektywnie nawilżyć, oczyścić i zrewitalizować swoją skórę, po mniej lub bardziej bezpiecznym opalaniu. Wchodząc do gabinetu z góry są nastawione na przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego.

Dlaczego?

Wspomniane zabiegi są najbardziej rozpowszechnione w mediach, wobec czego Klientki są najbardziej osłuchane z ich nazwami i w pierwszej kolejności sięgają właśnie po nie. Warto podkreślić, iż istotnie – są to jedne z bardziej bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Co ważne, nie oznacza to jednak, że nadają się do każdego rodzaju cery i związanego z nią problemu. Oba te zabiegi oczyszczają skórę i usuwają martwy naskórek, co jest podstawowym, istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym dla niemal każdej z nas, a wykonanie go za pomocą mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego w znacznym stopniu poprawia stan naszej cery.

Szkopuł tkwi w szczegółach…

Peeling kawitacyjny – nazywany inaczej oczyszczaniem ultradźwiękowym, jest to zupełnie bezbolesna alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych (oczywiście, o ile zostaną zachowane wszelkie zasady higieny pracy).
Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia kształtem przypominającego szpatułkę, która za pomocą emitowanych fal ultradźwiękowych wywołuje delikatne wibracje, a tym samym masuje zwilżoną skórę naszej twarzy. Głównym efektem peelingu kawitacyjnego jest oczyszczenie i odświeżenie skóry. Dodatkowo dotleniający mikromasaż pobudza komórki do szybszej regeneracji. Panie również docenią fakt, że peeling kawitacyjny pomaga osiągnąć efekt odmłodzenia skóry. Zabieg ten, jest również świetną bazą, przygotowującą skórę do innych zabiegów kosmetycznych, bowiem umożliwia skuteczniejsze wchłanianie się preparatów pielęgnacyjnych. Zabieg ten przeznaczony jest głównie do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i charakteryzującej się rozszerzonymi naczynkami. Stosowany jest również jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej, tej ze skłonnościami do przetłuszczania się, oraz łagodząco na stany zapalne skóry.

Zabieg mikrodermabrazji – podobnież, polega na ścieraniu martwych komórek naskórka, ale także zanieczyszczeń, resztek makijażu oraz innych kosmetyków, czego efektem jest dogłębne oczyszczenie skóry. Mikrodermabrazja nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, ale również co niezwykle istotne, pobudza procesy regeneracyjne oraz wspomaga odbudowę struktury skóry. Dzieje się tak, ponieważ po usunięciu warstwy rogowej następuje szybka odbudowa tkanek, które zastępowane są przez nowo tworzące się komórki. W następstwie tego zabiegu, komórki pobudzane są do intensywniejszej pracy, co skutkuje szybszym ich podziałem. W efekcie tych procesów – poprawia się koloryt, elastyczność i sprężystość pobudzonej do aktywności skóry. Pozbawiona wierzchniej warstwy skóra staje się miękka i gładka, a jej powierzchnia stopniowo się wyrównuje .

Należy podkreślić jednak, że ten zabieg jest bardziej intensywny aniżeli peeling kawitacyjny. W gabinetach stosuje się dwa rodzaje mikrodermabrazji- diamentową (ze ścieralnymi końcówkami o różnej gradacji) oraz korundową.

Nie każdy zabieg jest dla Ciebie dobry!

Jak widać oba zaprezentowane zabiegi działają złuszczająco i oczyszczająco na skórę. Mikrodermabrazja działa jednak nieco intensywniej, a zatem nie jest wskazana dla osób ze skórą delikatną, rozszerzonymi naczynkami, podrażnieniami skóry czy trądzikiem aktywnym. Właśnie dla tych osób powstał peeling kawitacyjny, który jest znacznie łagodniejszy, a przede wszystkim może być wykonany przy każdym rodzaju skóry.

Jeżeli już zdecydujemy się na wizytę w salonie kosmetycznym, musimy zdać się na wiedzę i doświadczenie osoby wykonująca zabieg, bowiem to ona ma za zadanie dobrać odpowiednią pielęgnację i terapię.

Dlatego ważne jest, aby każda Klientka miała świadomość, dlaczego zaproponowano jest określony zabieg, a zanegowano wykonanie innego, a także jakie są jego skutki, wskazania i przeciwwskazania. Klientka salonu powinna czuć się pewnie podczas każdej wizyty, a atmosfera w nim panująca powinna sprzyjać relaksowi, tak, aby jedynym „zadaniem” Klientki było rozkoszowanie się chwilą tylko dla siebie.

 Pozdrawiam, Edyta Folek

Właścicielka: Studio Urody Fantazja

 

 

- A word from our sposor -

Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny – jak uratować skórę po lecie