1. Kiedys bylam na takim szkoleniu dla lekarzy z wstrzykiwania botoxu. Jak dla mnie super sprawa, bo krzywdy tam czlowiekowi nie wyrzadza, a efekt jest bardzo dobry, taki sam jakbym zpalacila 2 albo 3 razy wiecej za niego. Dodatkowo kursanci moga kupic produkty 10% taniej. Tak przynajmniej bylo w Klinice Urody, w ktorej ja bylam modelka. bardzo profesjonalnie tam podchodza to tych szkoleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

modelka do zabiegów medycyny estetycznej kobbieciarniaW Polsce powstaje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Lekarze, którzy w nich przyjmują nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności m.in. w ramach kursów organizowanych przez stosowne firmy szkoleniowe. W sieci pojawia się coraz więcej ogłoszeń poszukujących modelek, które chciałyby skorzystać z zabiegów, podczas szkolenia przeprowadzonego dosłownie na ich ciele.

Do kogo skierowana jest taka oferta?

Oferty modelowania przy zabiegach medycyny estetycznej skierowane są do osób poszukujących możliwości skorzystania z tych zabiegów w znacznie obniżonej cenie. Wypada podkreślić jednak, iż osoby decydujące się na udział w tym podobnym przedsięwzięciu, muszą zdawać sobie sprawę z faktu, iż jednocześnie godzą się na to, iż zabieg wykona lekarz, który przebywa wciąż przez proces szkolenia i edukacji lub doskonali swoje umiejętności w tym zakresie.
Nie oznacza to jednak, że pacjentka jest królikiem doświadczalnym. Jest pacjentką, która korzysta z bezpłatnej konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz nadzorujący szkolenie zobligowany jest zdiagnozować stan jej skóry oraz możliwości wykonania zabiegów. Nie pozostaje także bez wpływu na jego zakres, który ustalany jest przy udziale specjalisty. Zabiegi są wykonywane z niezwykłą starannością, pod okiem przeszkolonych w tym przedmiocie profesjonalistów.
Bywa, że na szkolenia trafiają pacjentki, które żalą się na fakt, iż w gabinecie medycyny estetycznej nie czuły się wystarczająco zaopiekowane; że nie poświęcono im odpowiednio dużo czasu i atencji lub też po prostu – nie były zadowolone z zabiegu. Udział w „zabiegach szkoleniowych” to dla nich świetna okazja, aby znalazły się w centrum wydarzeń. Grupa szkoleniowców, czuwająca nad przebiegiem procedury gwarantuje, że zabieg realnie wykonywany rękami szkolonego, nie wymknie się spod kontroli, a sama pacjentka pozostawać będzie w polu obserwacji wszystkich uczestników szkolenia, głównie pod kątem prawidłowości wykonywanych na jej ciele czynności medycyny estetycznej. – zdradza KoBBieciarni Małgorzata Kasprzak – Guzek – Dyrektor Generalny Firmy Youvena, specjalizującej się w szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej.
modelka do zabiegów medycyny estetycznej kobbieciarnia

Czy korzystanie z „zabiegów szkoleniowych” jest bezpieczne?

Należy pamiętać, że oferty udziału w „zabiegach szkoleniowych” charakteryzują się swoistą specyfiką, która nie każdej pacjentce może odpowiadać w pełni. Osoby, które korzystają z zabiegów medycyny estetycznej podczas szkoleń, muszą posiadać świadomość faktu, że zabieg na który zdecydowały się w ramach warsztatów medycyny estetycznej, wykonywany będzie podczas „nauki” danego lekarza.
Warto zadbać także o odpowiednią rangę wydarzenia oraz organizującego je, podmiotu medycznego. Jeśli konkretne szkolenie prezentuje wysoką jakość i standardy bezpieczeństwa, przeprowadzane jest w kameralnym gronie, pod nadzorem specjalisty, który w trakcie wykonywania zabiegu skupiony jest wyłącznie na jednej pacjentce. Przy dochowaniu powyższych środków ostrożności, bez obaw korzystać można z tym podobnych usług. Wówczas uczestnictwo w takich zabiegach jest bezpieczne.
modelka do zabiegów medycyny estetycznej kobbieciarnia

Na co uważać?

Zwracajmy uwagę na to, aby w gabinecie przebywała tylko jedna pacjentka. Jeśli szkolenie wykonywane jest na większej ilości pacjentek, lekarz prowadzący nie jest w stanie, w tym samym czasie nadzorować zabiegu u dwóch lub więcej uczestników, przez co część ich działań na pacjentkach, pozostaje niekontrolowana okiem fachowca. PAMIĘTAJ: Uwaga lekarza nadzorującego zabieg powinna być skupiona na pacjentce, na której szkolenie jest przeprowadzane. Przywiązujmy do tego uwagę.

Co jest kluczowe,  należy wybrać firmę, która szkoli tylko i wyłącznie lekarzy. Dla przykładu toksyna botulinowa jest preparatem leczniczym i tylko lekarz ma prawo, po pierwsze – zakupić taki preparat, po drugie zaś – wykonywać zabieg z jej użyciem. Unikajmy więc także firm, które przyjmują na szkolenia osoby nieuprawnione (np kosmetyczki nauczane jak stosować wspomnianą wyżej botulinę).
Uważajmy również na preparaty wykorzystywane podczas szkolenia. Do zabiegów wykorzystuje się preparaty różnej jakości. Niezbędnym jest, aby były to preparaty certyfikowane i dopuszczone na polskim rynku. Dla przykładu – wśród firm dostarczających kwas hialuronowy i toksynę botulinową w czołówce znajduje się zaledwie 3 – 4 producentów. Dbajmy o to, aby po zabiegu uzyskać informację na temat tego, co nam podano. Pamiętajmy, że cena jest wysoka – chodzi o nasze ciało, twarz i zdrowie!
Zwracajmy uwagę na to, w jakich warunkach przeprowadzone są zabiegi i szkolenia. Zabiegi medycyny estetycznej, mimo, że pozostają mało inwazyjne naruszają warstwę naskórka, a często także przerywają jego ciągłość w wyniku ostrzyknięcia. Dopilnujmy, aby miejsce wykonania szkolenia z zabiegiem, spełniało podstawowe warunki gabinetu medycyny estetycznej i prezentowało wymaganą w tym zakresie sterylność. 

Gdzie szukać informacji?

Powszechna dostępność informacji krążących w internecie sprawia, że sieć kipi ostatnimi czasy od ogłoszeń firm poszukujących osób na zabiegi medycyny estetycznej podczas szkoleń. Warto jednak skontaktować się najpierw z taką firmą, korzystając z wyżej opisanych wskazówek i zadać jej przedstawicielom pytania dotyczące kwestii wymienionych na wstępie. Odpowiedzi pozwolą Ci podjąć rozsądną decyzję.
Przykładowe informacje można uzyskać pod linkiem: http://youvena.com/modelki/ .
Pamiętajmy zabiegi medycyny estetycznej mają poprawić urodę i nasze samopoczucie, nie odwrotnie. Podejmujmy więc decyzje świadomie i dbajmy o nasze zdrowie. W końcu mamy tylko jedno.
 

Informacji udzieliła: Małgorzata Kasprzak – Guzek
Dyrektor Generalny Youvena

 

- A word from our sposor -

„Modelka do zabiegów medycyny estetycznej pilnie poszukiwana”. Czy warto skorzystać?