ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dieta redukcyjna kobbieciarniaNiejednokrotnie zdarza się, że do dietetyka zgłasza się osoba, która od dawna „jest na diecie”, a mimo to nie traci kilogramów. W takiej sytuacji dietetyk zmienia się w detektywa i starannie dąży do wykrycia źródła problemu. Przeprowadza wywiad… bada krok po kroku wszystkie okoliczności. Nie spocznie, dopóki nie znajdzie rozwiązania. Nasz detektyw ma w zanadrzu listę podejrzanych. Analizuje ją szczegółowo, aby nie przeoczyć winowajcy. Winowajcy, którego należy zidentyfikować, rozpracować i skutecznie zlikwidować. Osoba poszkodowana, bazując na wiedzy i doświadczeniu dietetyka, w pełni oddaje się w Jego ręce. Ufa Mu i liczy na pomoc. Jakiej pomocy oczekuje? Porady, jak zmodyfikować jadłospis, aby jej dieta była skuteczna. W dzisiejszym artykule wcielę się więc w rolę detektywa. Poniżej przedstawiam listę ewentualnych „blokerów” diety odchudzającej.

dieta redukcyjna kobbieciarnia

A oto nasza lista podejrzanych:

1. Stan zapalny. Pozwolę sobie stwierdzić, że niemal każdy z nas przez to przechodzi lub przechodził w przeszłości. Przyczyną stanu zapalnego mogą być stres, bardzo duże spożycie cukru, intensywny wysiłek fizyczny, notoryczne niewysypianie się. Jeśli nie dbamy o siebie i męczymy dręczymy organizm ciągłym stresem czy też wycieńczającym wysiłkiem, nie możemy spodziewać się pozytywnych efektów. W takiej sytuacji często występują zaburzenia trawienia. Nasze ciało odbiera zapalenie, jako stan zagrożenia, a w konsekwencji odsuwa na dalszy plan inne potrzeby, w tym redukcję masy.

2. Stres. Nie od dziś wiadomo, że stres niesie ze sobą liczne objawy, w tym również ze strony układu pokarmowego. Stres zaburza trawienie, pozbawia nas składników odżywczych, zmniejsza wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie, natomiast zwiększa wydzielanie hormonu stresu (kortyzonu). Jest on także podłożem do powstania stanu zapalnego. Stres prowadzi do wzrostu poziomu cukru we krwi, co powoduje odpowiedź insuliny i magazynowanie tłuszczu. Nie daj się złapać w pułapkę czasu! Jeśli Twój dzienny grafik jest napięty, postaraj się znaleźć chwile oddechu. Zatrzymaj się i zrelaksuj!

3. Tarczyca. Problemy z tarczyca są o wiele bardziej powszechne niż nam się wydaje. Wielu ludzi nie jest świadomych, iż ten problem dotyczy właśnie Ich. Wyniki badań laboratoryjnych porównywane są do zakresów, które tworzone są na podstawie średniej statystycznej osób chodzących do lekarza, a nie osób zdrowych. Jedna z przyczyn niedoczynności tarczycy jest prawdopodobnie wzrost liczby produktów sojowych diecie, zalecanie mniejszego spożycia soli (występuje głownie w formie jodowanej), mniejsze spożycie tłuszczu. Bez względu na przyczynę, tarczyca reguluje metabolizm, dlatego bardzo ważne jest, aby funkcjonowała bez zakłóceń. Zdrowa tarczyca przyczyni się do racjonalnej gospodarki energia i utraty masy ciała.

4. Jelita. Problemy z jelitami mogą być łatwo dostrzegalne (jak biegunki, wzdęcia, gazy, zaparcia), albo niewidoczne jak odpowiednie trawienie, wchłanianie składników, wydalanie. Jeśli Twoje jelita nie trawią prawidłowo, to możesz jeść wszystko, a i tak nie będzie efektów. Z czego to wynika? Zła dieta (przepełniona węglowodanami, węglowodanami zwłaszcza cukrami), częstym przyjmowaniem antybiotyków lub suplementów. Jeśli zależy Ci na zdrowiu jelit, pamiętaj o probiotykach i olejach rybnych.

5. Wrażliwość na produkty spożywcze. Niejednokrotnie czujesz dyskomfort po posiłku? Wydaje Ci się, że masz alergię pokarmową? Nie musi to być alergia, możesz mieć wrażliwość pokarmową (np. na soje, gluten, orzechy). Jeśli ją masz to możesz być pewna, że w razie kontaktu z produktem, prowadzi to do stan zapalnego. W celu wyeliminowania z diety „przestępców”, którzy po cichu drażnią Twoje jelita, możesz skorzystać z testów na uczulenie dla składników żywności. Postanowiłaś być samodzielna, chcesz sama stawić czoło problemowi. Proszę bardzo! Spróbuj usuwać z diety „podejrzany” składnik przez kilka dni i obserwować reakcje organizmu.

6. Alkohol. Tak, tak, alkohol jest istotny w trakcie diety redukcyjnej; a dokładnie, to jego brak. Kieliszek wina, koktajl, bez różnicy. Wszystko ma wpływ na Twoje ciało. Alkohol wywołanie zmiany poziomu cukru we krwi, który powinien być w miarę regularny w drodze do spadku masy ciała. Wahania cukru skutkują niespokojnym snem, po przebudzeniu nie jesteśmy wypoczęci. Zaburza on sen, który jest istotny dla metabolizmu. Metabolizm alkoholu odbywa się w wątrobie. Jeśli „zalejesz” ja masa pracy przy alkoholu nie będzie miała czasu na uszczuplenie zapasów tłuszczu. Warto pamiętać również, że alkohol to także kcal!

Teraz już wiesz gdzie szukać przyczyny. To tylko kilka czynników mających wpływ na eliminacje zbędnych kilogramów. Przeanalizuj wszystkie z nich i zastanów się, w jaki sposób możesz sobie pomóc. Najlepiej, abyś zastosowała wszystkie wskazówki. Wtedy będziesz pewna, że zrobiłaś wszystko, co w Twojej mocy, aby czuć się pięknie i zdrowo. Skoro już zdecydowałaś się na usługi prywatnego detektywa, to bez ociągania przystąp do działania. Twoje zdrowie jest najważniejsze!

Pozdrawiam,

dietetyk Wiola Sowińska

- A word from our sposor -

Na tropie hamulcowych Twojej diety redukcyjnej!