1. Wcale nie przeraziło mnie zachowanie nastolatek, bo w tym wieku wiele dziewczyn jest bezmyslnych. Zszokowało mnie zachowanie rodziców. Chyba preferuję inny sposób wytłumaczenia dziecku pewnych kwestii…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dwudziestojednoletni youtuber – Coby Persin, znany z podkreślania swojego podobieństwa do popularnego wśród młodzieży aktora Zaca Efrona, kilka dni temu opublikował na swym kanale YouTube film, który zawładnął uwagą internautów całego świata, w zaledwie 4 dni zyskując aż 25 mln odsłon.

Film ten przedstawia wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez Persona. Youtuber pokusił się o sprawdzenie tego, czy nastolatki potrafią ocenić realne niebezpieczeństwo związane z korzystaniem z mediów społecznościowych.

Eksperyment rozpoczął od utworzenia na Facebooku fałszywego konta nijakiego Jasona Biazzo, nieistniejącego w rzeczywistości 15 latka, którego postać wykreowana została na potrzeby doświadczenia. Wcielając się w rolę Biazzo, Youtuber zaprosił do znajomych 3 dziewczyny ,w wieku 12, 13 oraz 14 lat. Po otrzymaniu akceptacji wysłanych uprzednio zaproszeń, Persin używając wciąż fikcyjnego konta nastolatka, nawiązał z dziewczynami rozmowę i zaprosił je na spotkanie w tzw. „realu” .

Na pierwszy ogień poszła trzynastoletnia Mikayla, która po zaledwie 4 dniach rozmowy na Facebooku, bez oporów zgodziła się przybyć na umówione w pobliskim parku spotkanie, zaraz po tym, gdy jej rodzice zgodnie z planem, opuścili dom. Drugą w kolejności była dwunastoletnia Julianna. Ta, dla odmiany zdeklarowała się wymknąć z mieszkania, z chwilą gdy jej ojciec zapadnie w głęboki sen. Nieprzewidziane trudności, jakie stanęły jej na drodze skłoniły ją do podania adresu i zaproszeniu Jasona w środku nocy pod swój dom.

Na koniec, Persin zostawił Jennę, czternastolatkę, z którą przez kilka dni rozmawiał telefonicznie i korespondował na Facebooku. Dziewczyna przekonana o fakcie, że jej rodzice wybrali się tego wieczoru na kolację, zadeklarowała wolę spotkania z Jasonem (w rzeczywistości Cobym) i jego bratem, wskazując im bez wahania swój adres. Chłopak poprosił Jennę, aby wsiadła do samochodu jego brata, który podjechać miał pod dom dziewczyny.

Będziecie zszokowane, jak zakończyły się eksperymenty Cobiego. Nie pomińcie końca tej zaskakującej historii.

- A word from our sposor -

Nastolatki kontra Facebook – Szokujący eksperyment YouTubera