ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Widok psa wyprowadzanego na spacer nie jest niczym nietypowym, jednak widok kota na smyczy może być zaskakujący. Właściciele mruczących pupili często trudzą się , nauczaniem swoich podopiecznych, jak korzystać z kuwety. Redakcja spojrzy na ten problem i postara się doradzić jak uporać się z tym problemem.

Jak wybrać odpowiednią kuwetę?

Koty nie lubią zmian, także kluczowe będzie zorganizowanie (od początku pobytu pupila w mieszkaniu) jednej i stałej kuwety, do której kot się przyzwyczai. Kuweta powinna być czysta, najlepiej odkryta lub otwierana z dwóch stron, by kot czuł się w niej komfortowo. Również miejsce, w którym postawimy kuwetę ma duże znaczenie, trzeba pamiętać by było to przytulne, niekoniecznie w kącie oraz oddzielone od strefy gdzie kot je, pije czy się bawi.

Dobór żwirku też jest istotny – nie każda wersja zapachowa czy faktura żwirku przypadnie do gustu naszemu kociakowi, także musimy w pewnym stopniu eksperymentować. Najlepiej wybrać podstawowy wariant i pamiętać by żwirku nie było ani za dużo, ani za mało.

Jak przyzwyczaić kota do korzystania z kuwety?

Aby kot przyzwyczaił się do tego, że kuweta służy do załatwiania jego potrzeb fizjologicznych, musimy mu zakorzenić momenty, w których najczęściej załatwia swoje potrzeby, z nowo zakupioną kuwetą. Tym samym po przebudzeniu się jak i po posiłkach kota powinniśmy przenieść naszego pupila do kuwety gdzie instynktownie załatwi swoje potrzeby. Po kilku takich naukach kot powinien nabrać nawyku korzystania z kuwety na stałe. Można zacząć też od ustawiania kuwety w miejscach gdzie dotychczas kot oddaje mocz, co pozwoli mu skojarzyć te dwie rzeczy. Należy (najlepiej) za każdym razem od razu usuwać odchody tak, by kot mógł korzystać z czystego miejsca.

Maxandmrau.pl – wszystko dla czworonogów!

Jeśli przydał Ci się ten artykuł – zajrzyj na portal Maxandmrau.pl gdzie znajdziesz nie tylko wiele artykułów na temat opieki i wychowywania zwierząt, ale znajdziesz także sklep, w którym możesz wyposażyć się we wszystkie niezbędne do tego akcesoria.

- A word from our sposor -

Jak nauczyć kota korzystania z kuwety?