ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

kobiecy biznes w domu

Wiele kobiet, które pracowały na etacie i pięły się po szczeblach kariery, zmienia swoje priorytety po urodzeniu dziecka. Opieka nad maluchem tak je pochłania, że nie chcą już wracać w trybiki korporacji. Taka sytuacja jest bardzo dobrym rozwiązaniem pod kątem rozwoju dziecka, ale często powoduje, że młode mamy zaczynają dostrzegać dziury w domowym budżecie. Zważywszy na to, że wydatki na maluchy nigdy się nie kończą, problem może narastać z każdym kolejnym miesiącem.

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad podjęciem dodatkowych zajęć w zaciszu domowym. Sprawę znacznie ułatwia dostęp do Internetu, który jest niemal powszechny. Poniżej kilka moich propozycji na dodatkowe zajęcie, a może biznes domowy, który przyniesie dochody a może stanie się opcją na dłużej.

KONSULTANTKA
Będąc mamą spotykasz się zapewne z innymi mamami. Spacer, plac zabaw, wspólne wyjścia do kawiarni, to okazje nie tylko do rozmów na temat swoich pociech, ale również możliwość do zdobycia potencjalnych klientek. Na rynku jest wiele firm, które poszukują współpracowników do dystrybucji swoich produktów. Wybór jest ogromny, więc możesz zdecydować, co najbardziej pasuje do Ciebie i spodoba się w Twoim otoczeniu. Zasady przystąpienia do tego typu przedsięwzięć są zazwyczaj dość proste, nie wymagają wkładu finansowego i możesz zajmować się tym w każdym dogodnym dla siebie momencie. Jeśli posiadasz żyłkę handlowca takie rozwiązanie jest idealne.

KOREPETYTORKA
Znasz języki obce, obsługę zaawansowanych systemów, lub posiadasz inną trudno dostępną lub pożądaną wiedzę czy umiejętność? Warto zastanowić się nad udzielaniem korepetycji z tego zakresu. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość prowadzenia zajęć u Ciebie w domu, lub przez SKYPE. W zależności od poziomu i unikalności Twojej wiedzy za godzinne korepetycje możesz otrzymać od kilkunastu do kilkuset złotych. Dodatkowo nie potrzebujesz żadnych narzędzi czy inwestycji, wystarczy otwarty umysł i chęć przekazywania wiedzy dalej.

BLOGERKA
Jeśli masz lekkie pióro i chęć do dzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami blogosfera czeka na ciebie z otwartymi rękami. Obecnie istnieją blogi na każdy temat, więc na pewno wybierzesz coś w czym czujesz się dobrze, lub nawet jesteś ekspertem. Oczywiście, aby zarabiać na blogu trzeba wykazać się cierpliwością i determinacją. Poza tym treści zamieszczane w sieci muszą być ciekawe, aby zainteresować czytelników. Nie od razu uda się osiągnąć zadowalające przychody, jeśli w ogóle się pojawią. Jest to więc opcja długoterminowa.

FREELANCERKA
Graficzka, programistka, tłumaczka? Dzięki Internetowi te i wiele innych zawodów możesz wykonywać w domu jako wolny strzelec. Odchodząc z etatu tracisz stałą pensję, ale zyskujesz dużo wolnego czasu, który możesz poświęcić na udział w projektach, które Cię naprawdę interesują. Taka forma pracy jest idealna dla młodych mam. Czas pracy możesz dostosować elastycznie do planów malucha, a przy tym nieźle zarobić.

WŁAŚCICIELKA SKLEPIKU
W obecnej chwili założenie sklepu internetowego jest równie szybkie jak wysłanie maila. Oczywiście, aby móc sprzedawać cokolwiek należy założyć działalność gospodarczą i mieć odpowiednie produkty. Możesz również w takim miejscu sprzedawać rękodzieło lub inne produkty własnej roboty. Takie rozwiązanie na pewno wymaga jednak wkładu finansowego i chociażby podstawowej wiedzy biznesowej. Nie jest więc dla każdego, ale rynek internetowy wciąż jeszcze się rozwija i można na tym zarobić nie tylko na waciki.

Podsumowując, każda mama i nie tylko mama, która chciałaby dodatkowo zarobić ma wiele możliwości pracy, również w domu. Przedstawione przeze mnie propozycje są tylko przykładowe, i mam nadzieję zainspirują do poszukiwania własnej drogi.

Pozdrawiam,

Kamila Rosik

autorka: strefakariery.com.pl

- A word from our sposor -

Nie siedź w domu bezczynnie! 5 pomysłów na domowy biznes