ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

PRACA Z PARTNEREM KOBBIECIARNIAJeśli wierzyć badaniom, niemal 1/3 par poznaje się w pracy. Biurowy romans jest pod wieloma względami ekscytujący, ale gdy opadną już pierwsze emocje wspólna praca może okazać się sporym wyzwaniem. Jakie są plusy i minusy takiej sytuacji, i jak sobie poradzić, aby nie stracić pracy lub partnera?

Na pewno zaletą takiego rozwiązania jest możliwość spędzania razem dużej ilości czasu. Ale paradoksalnie, może to być również wadą. Każde nawet najlepsze ciastko może się ,,przejeść,, jeśli mamy go w nadmiarze. Podobnie jest z nieustannym przebywaniem razem. W pewnym momencie może się okazać, że ta sytuacja was przytłacza i brakuje między wami przestrzeni. Rozwiązaniem tego problemu może być danie sobie większej wolności poza pracą. Wyjścia z koleżanką, trening, realizowanie pasji bez partnera da szansę na zatęsknienie za sobą i chwilę oddechu od wspólnych spraw. Ważne, aby związek był urozmaicony i dawał satysfakcję również poza pracą.

Ciągłe rozmowy o pracy w domu, i o domu w pracy to kolejny problematyczny punkt. Na pewno jest to wygodne rozwiązanie, gdy mamy partnera pod ręką i możemy ustalić wiele kwestii na bieżąco, ale jest to bardzo grząski teren. Wasi współpracownicy nie muszą słuchać o waszych domowych sprawach, nie mówiąc już o tym, że ciche dni między wami są powodem plotek całego biura. Dlatego tak istotne w tym przypadku jest bardzo wyraźne wyznaczenie granic między życiem zawodowym a rodzinnym. W pracy bądźcie profesjonalni i koncentrujcie się na własnych obowiązkach. W domu rozmawiajcie o wszystkim, byle nie o pracy. Może się bowiem szybko okazać, że poza pracą nic was nie łączy. Warto też ograniczyć zbyt ostentacyjne okazywanie sobie uczuć. Niezależnie od tego, jak tolerancyjni są wasi koledzy, nikt nie przepada za nadmiernymi czułościami w swoim zespole.

PRACA Z PARTNEREM KOBBIECIARNIANawiązując do tego, warto też już na początku waszego związku sprawdzić jaką politykę przyjęła firma w kwestii takich relacji. Są przedsiębiorstwa, które z góry określają w regulaminach, że tego typu zażyłość nie jest dobrze widziana. Jeśli nie masz pewności, jakie stanowisko ma wasza firma w tej sprawie warto to ustalić, aby uniknąć dodatkowo nieprzyjemności lub wręcz utraty pracy. O ile związki pracowników na równorzędnych stanowiskach, czy z różnych działów są względnie akceptowalne, romans z przełożonym może wywołać więcej kontrowersji.

Wspólna praca niesie za sobą wiele innych pułapek. Warto przemyśleć jak zareagujemy jeśli partner dostanie podwyżkę lub awans? Czy będziemy miały mu za złe, że nie stanął w naszej obronie, gdy szef podczas zebrania skrytykował naszą pracę? Czy nie będziemy zazdrosne o sukcesy zawodowe partnera, lepsze wyniki, większą sympatię współpracowników? Trzeba te pytania przedyskutować również z drugą połówką, bo może się okazać, że to partner nie poradzi sobie z tymi obciążeniami.

Związek i praca to dość wybuchowa mieszanka, dostarczająca wielu wyzwań. Nie jest to jednak układ nie możliwy. Wiele par chwali sobie takie rozwiązanie i nie wyobrażają sobie innej pracy. Kluczem do sukcesu jest wzajemne zrozumienie i szacunek do odmiennego zdania partnera. Sprawdza się to zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Kamila Rosik

doradca zawodowy

autorka bloga: Strefa Kariery

- A word from our sposor -

NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI – Jak pogodzić wspólną pracę z partnerem?