ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

roześmiać Bielko-Białą kobbieciarnia
Roześmiać Bielsko-Białą to projekt, realizowany przez bielską Fundację Lunita. – Na świecie, w Polsce, i u nas w mieście jest tak mało śmiechu, że postanowiłam to zmienić – mówi z uśmiechem Jolanta Reisch-Klose, prezes Lunity – Redaktorka Działu Casual KoBBieciarni.

– Projekt będzie na tyle wielki, jak dużo osób włączy się w niego. Pierwszym etapem jest szkolenie bielskich liderów śmiechu. Są to przedstawiciele różnych środowisk. Stowarzyszeń, zrzeszających osoby niepełnosprawne, seniorów, kluby osiedlowe. To nie jest jednak warunkiem. Na 3-godzinne szkolenie, które odbędzie się w najbliższa sobotą, może przyjść każdy zainteresowany. Uczy ś będziemy jak innych „nastroić” do śmiechu, albo jak śmiać się samemu. Bo śmiechoterapia to jedna z najlepszych terapii, jakie można na sobie zastosować. Dodam tylko, że udział z sobotnich zajęciach jest nieodpłatny.

Szkolenie liderów śmiechu to pierwszy etap projektu. Dwa kolejne przeznaczone będą dla wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Będzie to wielkie wspólne publiczne śmianie się. – Polacy są bardzo spiętym narodem. Warto, żeby trochę wyluzowali – przekonuje Jolanta Reisch-Klose. Mam porównanie bo mieszkałam w krajach, gdzie ludzie na ulicy uśmiechają się do siebie. To byłoby spełnienie moich marzeń, żeby nieznajomi na ulicy mijali się z uśmiechem. Żeby mówili do siebie dzień dobry, nawet jak widzą się pierwszy raz w życiu. Dlatego Fundacja zorganizuje dwa publiczne eventy wspólnego śmiania się. Zima, a właściwie jak brak lekko pokrzyżowała nam plany. Szukamy właśnie miejsca, zarówno pod dachem jak i na wolnym powietrzu, gdzie można by przeprowadzić taka publiczną, mocno śmiechową imprezę. I wszyscy będą mieli na nią zaproszenie.

Kluby śmiechu, joga śmiechu, śmiechoterapia. Nieważne, jak się to nazwie. Ważne żeby się śmiać. Samemu, w towarzystwie, głośno, pod nosem. – Ja o jodze śmiechu dowiedziałam się od Piotra Bielskiego, która w Indiach poznał guru jogi śmiechu doktora Madana Katarii. Zafascynowała go ta idea, przeniósł ją do Polski i teraz sam jest guru, ucząc innych tej fantastycznej umiejętności.

Dlaczego warto się śmiać? Bo śmiech to zbawienie dla ludzkiego organizmu. Bo nawet sztucznie prowokowany śmiech pobudza wytwarzanie w organizmie endorfin , opowiedzianych za dobre samopoczucie. Dorosły człowiek śmieje się około 10 razy dziennie, a dziecko – aż 300. – Dlatego jeżeli mamy już kogoś czym zarażać, a zimą łatwo o takie sytuacje, to zarażajmy go śmiechem- proponuje prezes Fundacji Lunita, zapraszając wszystkich na sobotnie warsztaty.

Projekt Roześmiać Bielsko-Białą, wymyślony przez członków Fundacji Lunita, finansowany jest w ramach projektu Pasażu Tesco „Poznaj bliskiego sąsiada”, w programie grantowym „Plebiscyt sąsiedzki”.

Na warsztaty Lidera Śmiechu można się zapisać, telefonując pod numer 793 278 971 lub mailowo joolka4@gazeta.pl.

- A word from our sposor -

„Niech śmiech będzie z wami” – Rozśmieszamy Śląsk!