ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Herbata, według najstarszych podań pochodzi z Chin. Parzona tam była podobno już w 2737 roku przed naszą erą, przez samego cesarza Shennong. Od tego czasu przebyła ciekawą drogę, począwszy od sposobu uprawy i selekcji liści, aż do ceremonii jej przyrządzania.

Rodzaje herbat

W zależności od czasu zbioru liści herbaty i sposobu ich przetwarzania można wyróżnić zasadniczo 6 rodzajów herbaty: czarną, zieloną, czerwoną, białą, żółtą oraz ulung. Herbata zielona i biała zawiera suszone liście (bez fermentacji), natomiast wszystkie pozostałe gatunki powstają przez suszenie liści, które wcześniej zastały poddane procesowi fermentacji. Więcej informacji na temat rodzajów gatunków herbat można znaleźć na stronie herbata.info.

Właściwości herbaty

Ogólnie wiadomo, że herbata wykazuje właściwości lecznicze. Zostało to niejednokrotnie udokumentowane badaniami naukowymi. Przede wszystkim, napar działa pobudzająco na układ nerwowy, obniża poziom cholesterolu we krwi, ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, neutralizuje wolne rodniki, działa wzmacniająco, odchudza i oczyszcza organizm z toksyn. W szczególności zaś:

  • Herbata zielona wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Zapobiega i hamuje rozwój wielu nowotworów. Zapobiega zawałowi serca, obniża poziom ciśnienia tętniczego i cholesterolu. Przeciwdziała nadkwaśności żołądka, rozwojowi próchnicy, wykazuje działanie antystresowe i przeciwwrzodowe, wspomaga odchudzanie. Okłady z ostudzonej herbaty łagodzą zapalenie spojówek.
  • Herbata czerwona pomaga w walce z nadwagą (wspomaga metabolizm, ułatwia wypróżnianie), obniża ciśnienie i poziom cholesterolu. Wspomaga pracę wątroby, wzmacnia organizm i wykazuje działanie moczopędne. Zapobiega zmianom miażdżycowym. Poprawia krążenie obwodowe i mózgowe, dzięki czemu wzmacnia koncentrację i pamięć. Wpływa na poprawę nastroju, a nawet leczy lekkie stany depresyjne.

Niezwykłe właściwości herbat LOYD

Producent herbat Loyd zaopatruje rynek w kilkadziesiąt rodzajów wysokiej jakości herbat, nie tylko tradycyjnych, ale również owocowych, ziołowych oraz mieszanek. Wytwarza je na podstawie oryginalnych receptur i surowców, pochodzących z „domu herbaty” Thompson Lloyd & Ewart. Dzięki temu herbaty zachowują wszystkie swoje właściwości lecznicze, jak również walory smakowe i zapachowe. Herbaty Loyd są wysoko cenione na rynku. Herbata „LOYD Yerba Mate z mandarynką” otrzymała na przykład prestiżową statuetkę „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”.

Nie czekaj – już dziś wypróbuj dobroczynne działanie herbat Loyd, na przykład w czerwonej odsłonie.

- A word from our sposor -