Choć bazując na tytułach zaczerpniętych wprost z okładek kolorowych magazynów, wydawać by się mogło, że każda z nas, u kosmetyczki winna mieć już założoną kartę VIP i odwiedzać ją po pracy, od trzech do czterech razy w tygodniu, okazuje się, że wizytę w gabinecie kosmetycznym wiele Polek, zwłaszcza z mniejszych miejscowości, traktuje wciąż jako synonim luksusu.
Gdy przychodzi więc czas na pierwsze spotkanie z kosmetyczką, wiele z nas cierpi na niemały mętlik w głowie. Zazwyczaj, sprowadza się on do jednego pytania: jak przygotować się do wizyty? Debiutujące w progach gabinetów kosmetycznych panie, nie do końca wiedzą czego się spodziewać: czy zmywać makijaż, jak się ubrać, czy zabrać coś ze sobą, a jeżeli tak – to co?
W większości gabinetów, które świadczą usługi kosmetyczne i pielęgnacyjne, żadne szczególne przygotowanie do wizyty (na szczęście) nie jest potrzebne. Można zatem stawić się na wcześniej umówiony zabieg nawet prosto po pracy lub bezpośrednio przed nią – zupełnie niczym się nie stresując.
NIE ZMYWAJ MAKIJAŻU!
W przypadku zabiegów na twarz, nie jest potrzebne szczególne przygotowanie: makijaż zawsze zostaje zmyty już na miejscu – nie ma więc potrzeby wykonywania demakijażu samodzielnie. Nie staraj się być nadgorliwa! Już ta czynność, da kosmetyczce obraz tego, jak Twoja skóra reaguje na produkty myjące oraz demakijaż, wykonany w profesjonalny i poprawny sposób.
NIE MARTW SIĘ O UBIÓR!
Twój strój nie ma większego znaczenia, pod warunkiem, że będzie Ci w nim wygodnie. Gdy decydujemy się na zabiegi szyi i dekoltu, nie zawsze będziemy zmuszone się do nich rozbierać. Klientka zawsze za to – musi czuć się komfortowo; jeżeli tylko specyfika zabiegu na to pozwala, wystarczy jeśli bluzka posiadać będzie głęboki dekolt, który odsłoni miejsce zabiegu, a jednocześnie zabezpieczy Twój strój przed ubrudzeniem go kosmetykami.
Naturalnie, inaczej sprawa ma się w przypadku zabiegów na ciało, klientka wówczas powinna dostać jednorazową bieliznę bezpośrednio przed zabiegiem. Ułatwi ona przeprowadzenie zabiegu i nie zniszczy osobistej bielizny klientki.
Większość salonów po zabiegu pielęgnacyjnym twarzy, oferuje swoim klientom wykonanie delikatnego makijażu. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy wybieramy się jeszcze na zakupy czy do pracy. Pamiętajmy jednak, że mowa tu jedynie o delikatnej korekcie składającej się z: podkładu, pudru sypkiego, ewentualnie różu oraz wytuszowania rzęs. Są jednak zabiegi, po których makijaż w ogóle nie jest wskazany, np. mezoterapia igłowa i mikroigłowa, czy intensywne peelingi chemiczne, dlatego warto mimo wszystko wykonywać je w dniu wolnym od pracy lub zaraz po niej.
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?
O czym należy pamiętać? Każda wizyta u profesjonalisty powinna rozpocząć się od wywiadu o stanie naszego zdrowia, chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekach, kuracjach dermatologicznych lub ciąży. W zależności od danego zabiegu, kosmetyczka musi wiedzieć czy nie występują do niego przeciwwskazania. Pamiętajcie, to nie kwestia niechlubnego wścibstwa, a raczej koniecznej wiedzy – pytania są potrzebne, aby uniknąć powikłań pozabiegowych oraz dobrać kurację nie kolidującą z ewentualnym leczeniem czy stanem zdrowia.
Warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyczka w wybranym przez nas salonie tworzy kartę ze wszystkimi ważnymi informacjami oraz przebiegi kolejnych wizyt z ewentualnymi reakcjami skóry. Powinna również doradzić, jakie działania przyniosą najlepsze rezultaty i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was pytania.
Doświadczona kosmetyczka z łatwością dobierze odpowiedni zabieg, poinformuje o wszystkich przeciwwskazaniach i możliwych reakcjach po zabiegu, uprzedzi o tym, jak cera będzie się zachowywała przez najbliższych kilka dni, a także zaplanuje dalsze spotkania w gabinecie.
Dla wielu kobiet pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym może kojarzyć się nieco stresująco, w myśl zasady, iż boimy się tego, czego nie znamy. To zrozumiała reakcja – o ile jednak świadomie dopasujemy specjalistkę, do naszych wymagań oraz potrzeb, zupełnie niepotrzebna. Bardzo ważna jest także otwartość klientki i jej dążenie do uzyskania nowej wiedzy. Dobra kosmetolog odpowiednio pokieruje nie tylko kuracją gabinetową, ale i domową pielęgnację waszej skóry.
Na każdą z wizyt w gabinecie nastawiajcie się jak na relaks i wypoczynek, a na pewno będziecie wychodziły z niej zadowolone i szeroko uśmiechnięte!
Pozdrawiam,
Edyta Folek
Właścicielka Studia Urody Fantazja w Bielsku-Białej