ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Atrakcyjna oprawa oczu to wcale nie sztuczne rzęsy albo dziesięć warstw maskary. Najpiękniejsze jest to, co naturalne, dlatego warto zacząć świadomie dbać o rzęsy. Sprawdź, co je niszczy i jakie są sposoby na wzmocnienie rzęs.

To, w jaki sposób dbamy o rzęsy i czy w ogóle to robimy, odbija się na ich wyglądzie. Osłabione rzęsy będą prezentowały się źle i nie przykryjemy tego nawet dobrą maskarą. Najczęściej same jesteśmy winne temu, że stan rzęs się pogarsza…

sztuczne-rzesyCo niszczy rzęsy? Oto najczęstsze przyczyny:

– regularne przedłużanie rzęs (zwłaszcza metodami 2:1, 3:1, 4:1),
– pomijanie wieczornego demakijażu lub niedbałość w tej kwestii,
– niewłaściwe używanie zalotki np. na wytuszowane rzęsy,
– nerwowe skubanie, ciągnięcie i wyrywanie rzęs,
– nie stosowanie żadnych produktów do pielęgnacji rzęs.

Jak zregenerować rzęsy? Sposobów jest wiele!

Najlepiej zacząć od zminimalizowania wszystkich czynników szkodliwych, które mogą mieć wpływ na stan naszych rzęs. Ograniczajmy wszystko to, co niszczy rzęsy np. używanie zalotki, przedłużanie rzęs albo ich skubanie. Tak delikatnym włoskom na pewno przyda się odrobina odpoczynku od zabiegów kosmetycznych, obciążających kosmetyków itp. Oczywiście warto też lepiej przykładać się do demakijażu, bo dokładne usunięcie zanieczyszczeń i kosmetyków z rzęs ma bardzo duży wpływ na ich późniejszą kondycję.

Zrezygnowanie ze złych praktyk kosmetycznych to jedno. Równie ważne jest dostarczenie rzęsom niezbędnych do regeneracji i wzmocnienia składników odżywczych. Jako najskuteczniejsze sposoby na piękne rzęsy wymienia się:

1. Stosowanie odżywek

Najlepsza opcja, ponieważ odpowiednio skoncentrowane serum doskonale się wchłania i działa bezpośrednio w cebulkach. Profesjonalne produkty wzbogacone są zazwyczaj nie tylko o naturalne składniki wzmacniające, ale również innowacyjne formuły, które przyspieszają wzrost rzęs i hamują wypadanie włosków. Żeby znaleźć odpowiedni produkt dla siebie, warto sprawdzić, jak zakończył się test odżywek do rzęs. Sugerowanie się dostępnymi w sieci opiniami może pomóc.

2. Olejowanie rzęs

Część kobiet nadal jest zwolenniczkami olejowania rzęs. To domowa metoda, w której wykorzystuje się m.in. olej rycynowy albo oliwę z oliwek. Naturalne substancje działają zdecydowanie słabiej, o czym trzeba pamiętać. Dużo lepiej sprawdzają się jako składniki kosmetyków, ponieważ ich działanie wzmacniają inne substancje.

- A word from our sposor -

Co niszczy rzęsy, a co pomaga je zregenerować?