ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

EGOIZM KOBIECIARNIANa początku mogę rozczarować niektórych z was: mimo to, że prowadzę dwie firmy, a w trzeciej jestem v-ce prezesem, nie napiszę, że kobiety powinny rządzić światem. Moje życiowe motto brzmi bowiem: Nikt nie ma z nas tego, co mamy razem.

Nie da się ukryć, iż mężczyźni i kobiety stworzeni zostali do zgoła różnych celów. Zauważyłam, że w życiu codziennym panowie są zdecydowanie lepiej sprawdzają się w odkręcaniu słoików, przenoszeniu mebli, załatwianiu spraw u mechanika czy budowaniu poczucia bezpieczeństwa. Kobiety natomiast, potrafią stworzyć ognisko domowe i skutecznie zarządzać pracami domowymi. Dlatego właśnie, mężczyzna i kobieta idealnie uzupełniają się tworząc rodzinę. W biznesie powinno być tak samo.

Na początek kilka statystyk:

EGOIZM KOBIECIARNIABadania wykazały również, że kobiety są bardzo dobrymi przedsiębiorcami ponieważ:

 • Posiadają kobiecą intuicję
 • Są empatyczne
 • Nie bawi ich rywalizacja a współpraca
 • Nie boją się powiedzieć: „nie wiem”
 • Potrafią prosić o pomoc
 • Mają mniejsze ego- nie zależy i na tym, żeby komuś zaimponować za wszelką ceną
 • Odrabiają zadanie domowe – cały czas chcą zdobywać nowe umiejętności
 • Posiadają wyższą inteligencję emocjonalną
 • Chcą, aby ich przyjaciele również odnosili sukcesy

Skoro kobiety są wykształcone, mają predyspozycje do zarządzania biznesem, to dlaczego:

 • kadra zarządzająca większości firm to mężczyźni?
 • kobiety zarabiają średnio 30% mniej od płci przeciwnej?
 • tylko 20% kobiet dba o to, żeby być niezależnymi finansowo?

Moim zdaniem chodzi o pewność siebie i poczucie własnej wartości, które tracimy żyjąc w świecie kreowanym przez stereotypy.

Wyobraźmy sobie rodzeństwo – chłopak i dziewczynka w wieku 7 lat. Przychodzi dzień wypłaty im kieszonkowego, chłopak dostaje 50zł, a dziewczynka 30zł tylko dlatego, że jest dziewczynką. Każda dziewczynka na jej miejscu żądałaby od rodziców również 50zł argumentując, że przecież nie jest gorsza od brata.

Dlaczego tracimy tę umiejętność walki o swoje, gdy ktoś traktuje nas niesprawiedliwie, gdy jesteśmy  już dorosłymi kobietami i pozwalamy, dlaczego pozwalamy by rządziły nami stereotypy?

Czy to kobiety powinny rządzić światem? Po raz kolejny odpowiadam: NIE                                           

Najlepszy jest zespół, połączenie damskich i męskich atutów to prawdziwa recepta na sukces.

Wszystko jest w twojej głowie. Raz przyjęte przekonania o samym sobie stają się poleceniami dla naszego  systemu nerwowego i są na tyle potężne, by zwielokrotnić lub zniszczyć nasze obecne i przyszłe możliwości. Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad swoim życiem i być godnym partnerem dla mężczyzny, najpierw musisz przejąć kontrolę nad swoimi przekonaniami.

 Pamiętaj, BRAK PEWNOŚCI SIEBIE to krzywda, którą wyrządzasz nie tylko sobie, ale także drugiemu człowiekowi. Bardzo łatwo zaplątać się jak pijak, którego spotkał Mały Książę.

Dlaczego pijesz ?

Bo się wstydzę.

A czego się wstydzisz ?

… że piję.

W życiu bardzo często robimy tak samo. Boimy się pokazać kim na prawdę jesteśmy, bo „nie polubią nas w towarzystwie”, „bo nie mamy pewności siebie i nie pokazujemy kim na prawdę jesteśmy”.  Przez brak pewności siebie nie tylko krzywdzisz siebie odbierając sobie prawo do prowadzenia takiego życia jakiego pragniesz, ale także pozbawiasz MNIE możliwości poznania TWOJEGO planu zdobycia świata, TWOJEGO pomysłu na to jak wieść szczęśliwe życie. A może Twój sposób na życie, Twoje pomysły mogłyby zmienić moje życie, albo osoby z Twojego otoczenia, a ty po prostu nie pozwalasz dać się poznać?

Brak pewności siebie stanowi paradoksalnie o bardzo egoistycznym podejściu do życia. Chcemy zachować tylko dla siebie wszystkie swoje pomysły i wizje, nie podzieliwszy się nimi z nikim innym. Daj innym szansę na to, by poznali Twoją wizję świata. Możesz przez to zmienić na lepsze czyjeś życie. Nie bądź egoistą. Zasługujesz na to, żeby wieść swoje wymarzone życie. Inni zasługują zaś na to, aby poznać twoją wizję życia.

Pozdrawiam,

Magdalena Balcerzak

autorka: Twórczyni EUROCASH

- A word from our sposor -