ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

anna urbańska kobbieciarniaJako mol książkowy, długo się zastanawiałam jakaż to książka miała największy wpływ na moje życie. I po chwili namysłu stwierdzam, że zależało to od etapu życiowego, na którym byłam. Z pewnością nie była to jedna pozycja.

Zaczęło się od podświadomości

Jako nastolatka pochłonęłam „Potęgę podświadomości” Josepha Murphy’ego. Jestem pewna, że miała ona na mnie niesamowity wpływ. Od wtedy do dziś, każdego dnia stosuję zawarte w niej myśli. Pracuję nad moją podświadomością i dbam o dobre myśli. Umiejętnie, myślę, przekładam zaprogramowane rzeczy w działania i lubię patrzeć na ich rezultaty.

książki zmieniają życie kobbieciarnia

książki zmieniają życie kobbieciarnia

książki zmieniają życie kobbieciarniaPoszukiwanie mentora

Potem, kiedy prowadziłam już własny biznes i weszłam w świat zarządzania i sprzedaży pojawił się mój wielki mentor i mistrz. Brian Tracy, bo o nim tu mowa i jego „Maksimum osiągnięć”. To z pewnością kolejna lektura obowiązkowa dla człowieka rozwoju osobistego. Dzięki tej książce zrozumiałam sens stawiania celów w życiu i zasad budowania pozytywnego nastawienia (nie mylić z pozytywnym myśleniem). Tracy uświadomił mi, że aby mieć w życiu rezultaty warto nie tylko siedzieć i o tym dumać, ale konieczne jest działanie. Dopiero wówczas pojawiają się rezultaty. Wiele wskazówek dotyczących sprzedaży, czy przywództwa wykorzystuję na co dzień w mojej pracy.

Mózg i jego potęga

Książka, która – jak myślę, miała największy pływ na to, kim dzisiaj jestem, czym się zajmuję i co mnie pasjonuje pojawiła się znaczenie później. Kilka lat temu obszarem mojego zainteresowania stał się mózg ludzki. Inspiruje mnie wiedza, którą niosą najnowsze badania nad możliwościami naszego mózgu. Jego wpływ na nas, na nasze relacje, postawy w biznesie i podejście do życia są dla mnie niezwykle interesujące. Książka, która dogłębnie opisuje ten temat „Ewolucja osobowości”, autorstwa Juergena Schoemena dała mi wiele odpowiedzi, które mnie nurtowały.

Szukałam ich w wielu źródłach. Kupiłam wszelkie dostępne pozycje książkowe, które w tytule miały słowo: mózg. Jednak dopiero tutaj pojawiały się odpowiedzi na pytania, które stawiałam sobie w obszarze wiedzy neuro. Lektura ta w prosty, choć momentami, naukowy sposób, tłumaczy jak powstawał nasz mózg. Jakie są jego uwarunkowania genetyczne. Pokazuje różnice między naszą naturą-genetyką, która jest niezmienna a naszym charakterem-czyli potencjałem rozwojowym. Zrozumiałam, że są rzeczy czy zachowania, na które mogę wpływać i takie, które zapisane są w mojej niezmiennej części osobowości. Rozumiem, że jestem w stanie nauczyć się wszystkiego, czego potrzebuję, ale, że czasem nie warto. Wiem, że działanie wbrew własnej naturze nie odbije się dobrze na mnie i na moim zdrowiu. To przełomowe dla mnie informacje.

 „Uwielbiam książki…”

Pochłaniam je. To dla mnie wspaniała i najtańsza z możliwych inspiracja do rozwoju własnego i rozwoju swojego biznesu. Zachęcam do czytania, każda książka wzbogaca!

 

Anna Urbańska – coach, trener biznesu, autorka książek

www.annaurbanska.pl

- A word from our sposor -

O książkach, które zmieniają życie – Ania Urbańska