ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

olejeknawlos - KoBBieciarnia - pielegnacja wlosow

Szampony, lakiery, odżywki, mgiełki – jesteśmy gotowe użyć niemal wszystkiego, aby nasze włosy dłużej wyglądały na świeże i puszyste. Zastosowanie olejku w procesie ich pielęgnacji, na pierwszy rzut oka, zdaje się pozostawać w sprzeczności z założeniami przyświecającymi pozostałym wysiłkom. Jeśli i Tobie, tłuste, kleiste lub oleiste ciecze w zetknięciu z włosami, kojarzą się tylko z katastrofą – żmudnym procesem usuwania ich z powierzchni włosów oraz skóry głowy, a nade wszystko walką z niekorzystnym, nieświeżym wyglądem Twojej czupryny, wygląda na to, że już jakiś czas temu, wypadłaś z pędu kosmetycznych nowinek i hitów branży pielęgnacyjnej. Najwyższa zatem pora nadrobić zaległości.

Okazuje się bowiem, iż rosnące w ekspresowym tempie zainteresowanie tematem wszechstronnego, a według niektórych – absolutnie zbawiennego dla kobiecych włosów, zastosowania olejków pielęgnacyjnych, to jeden z najgorętszych tematów ekspertów branży beauty ostatnich lat. Niezbadane wciąż do końca, niezwykle szerokie spektrum ich zastosowania powoduje, iż z łatwością przysparzają sobie kolejnych miłośników:

– Każda kobieta może korzystać z olejów. To właśnie ich uniwersalność sprawia, że są tak bardzo popularne. Efekty używania olejków do włosów, można osiągnąć nawet przy stosowaniu ich zaledwie raz w tygodniu. – komentuje Mark Townsend, stylista fryzur gwiazd, odpowiadający za perfekcyjny wygląd Rachel McAdams, Kirsten Dunst, Dakota Johnson i Mary-Kate, Ashley czy Elizabeth Olsen – Są fantastycznie wielozadaniowe. Mógłbym wymienić około 20 różnych korzyści stosowania olejków do włosów. Mają lekką, jedwabistą konsystencję, dzięki czemu pozostają idealne do rozczesywania mokrych włosów. Działają jak uszczelniacz, a w konsekwencji, chronią strukturę włosa przed szkodliwym działaniem ciepła suszarki lub lokówki. Sprawiają, że włosy odzyskują zdrowy, witalny wygląd i stają się sprężyste. Dzieje się tak dlatego, że w składzie większości olejów znajdują się kwasy tłuszczowe, które zastępują lipidy obecne w strukturze naszych włosów. Kiedy warstwa lipidowa zmęczonych, zniszczonych włosów, zostaje naruszona, olejki pielęgnacyjne pomagają w zastąpieniu niezbędnych fragmentów, tworząc na powierzchni włosa prawdziwy płaszcz ochronny. dodaje Townsend.

olejeknawlos - KoBBieciarnia - pielegnacja wlosow

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI OLEJEK?

Choć olejki do pielęgnacji włosów długo torowały sobie drogę do serc Polek, w ostatnich latach nastąpił w tym zakresie prawdziwy przełom. Eksperci i blogeki branży beauty, rozpoczęli masowo rozpływać się nad ich wielowymiarowym zastosowaniem, zaś miłośniczki nurtu DIY, uczyły jak z prostych składników spożywczych, wykonać preparaty w domowym zaciszu. Samodzielne tłoczenie olejków nie jest jednak konieczne – rynek obfituje dziś w rewelacyjnej jakości propozycje, utrzymane w rozsądnych granicach cenowych. Dokonując wyboru najlepszej dla Ciebie opcji, warto skorzystać z pomocy sprawdzonych i rekomendowanych źródeł. Do jednych z najpewniejszych wypada zaliczyć tu sklep internetowy Olejeknawlosy.pl, specjalizujący się stricte w tematyce olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów.

olejki na włosy kobbieciarnia

Co zaskakujące, poza tradycyjną ofertą produktów, specjaliści sklepu Olejeknawlosy.pl prowadzą także ranking najlepszych ich zdaniem olejków, rekomendując lub odradzając poszczególne rodzaje kosmetyków, poprzez przyznawanie im tzw. gwiazdek jakości. Doradzają także szczegółowo, jak stosować olejki, aby osiągnąć zamierzony efekt i jak dobierać je, odpowiednio do potrzeb naszych włosów.

– „Nie każemy Ci popełniać zbrodni. Wystarczy szklanka wody i jeden włos zdjęty ze szczotki. Wrzuć go do szklanki, poczekaj 5-10 minut i sprawdź, jak się zachowa. Topielec tonie – masz włosy wysokoporowate. Trochę zanurkował, ale nie opadł na dno- masz włosy średnioporowate. Pływa po powierzchni? Cóż, najwyraźniej posiadasz włosy niskoporowate”. – tak specjaliści sklepu, rozpoczynają Twoją przygodę z olejkami. Następnie, w oparciu o eksperyment stopnia porowości włosów, pomagają Ci dobrać kosmetyk o odpowiedniej gamie kwasów omega. Na końcu, instruują jak stosować olejek, aby maksymalnie zwiększyć jego wydajność.

– Najważniejszą rzeczą w stosowaniu olejów do włosów jest upewnienie się, że pozostają one równomiernie rozmieszczone. – mawia wspomniany już wyżej Mark Townsend.Włóż więc jedną kroplę jakiegokolwiek oleju w swoje ręce, pocieraj o siebie dłońmi, wmasowuj olejek we włosy i równomiernie przeczesz go na całej ich długości. Następnie upuść daną partię włosów i zrób to samo z kolejną. Im grubsze włosy, tym więcej kropel olejku będzie Ci potrzebnych. Osoby z bardzo gęstymi włosami mogą potrzebować aż czterech, a nawet pięciu kropli na 1 warstwę. Pamiętaj, aby unikać stosowania oleju przy samej skórze głowy. Najlepszy efekt osiągniesz, stosując olejek na końcach i kierując się ku górze włosaradzi swoim Kilentkom.

olejeknawlos - KoBBieciarnia - pielegnacja wlosow

SPOŚRÓD JAKICH OLEJKÓW WYBIERAĆ?

Gama olejków dostępnych na ryku pozostaje wyjątkowo szeroka. Aby nie pogubić się gąszczu reklam producentów zapewniających o spektakularnych efektach stosowania ich kosmetyków, warto przeanalizować realne potrzeby swoich włosów i pod ich kątem dokonać odpowiedniego wyboru. W tym ostatnim, niezwykle pomocny może okazać wykaz rodzajów olejków dostępny na stronie Olejeknawlosy.pl.

Jak widać, jest w czym przebierać. Przemyślane zakupy, odrobina silnej woli i szczypta regularności wystarczą, aby uzyskać idealny przepis na perfekcyjną prezencję naszej bujnej i zachwycająco witalnej czupryny. Do dzieła!

- A word from our sposor -

O włos od perfekcji? Olejki do włosów-HIT stylistów gwiazd!