ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Olej arganowy zaliczany jest do jednego z najdroższych olejków na świecie. Głównie ze względu na ograniczoną dostępność wyłącznie na terenie Maroko oraz czasochłonny proces pozyskiwania. Mimo ceny warto wykorzystywać go w codziennej pielęgnacji, ponieważ jest źródłem witamin i kwasów tłuszczowych cennych dla skóry, włosów oraz paznokci.

Jeśli chcielibyśmy sięgnąć do historii i dowiedzieć się, kto jako pierwszy wykorzystał olej arganowy jako kosmetyk, musielibyśmy prześledzić historię Berberów. To właśnie rdzenni mieszkańcy Maroka jako pierwsi pozyskali olej z drzewa arganowego. Ciekawostką jest, że określają oni tę roślinę jako drzewo życia, co samo w sobie jest informacją na temat tego, jak cenne właściwości w sobie skrywa.

Jakie właściwości ma olej arganowy?

Im bardziej naturalny składnik kosmetyczny, tym lepiej dla naszej skóry i włosów. Ze względu na dużą zawartość kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9, a także witaminy E, karotenoidów oraz skwalanu olej arganowy jest polecany do pielęgnacji m.in. cery dojrzałej i zniszczonych włosów. Warto wiedzieć, że jest to jeden z lepiej wchłaniających się olejów do włosów.

Naturalny olej arganowy nie tylko ogranicza procesy starzenia się, ale również wzmacnia barierę lipidową, łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, ochrania przed wysoką temperaturą i słońcem, a także zapobiega utracie wody.

Olej arganowy – zastosowanie w kosmetyce

Ze względu na swoje właściwości olej arganowy bardzo często stosowany jest do pielęgnacji twarzy – można nim wykonać np. modelujący i relaksujący masaż lub stosować go zamiast kremu. Sprawdza się także jako baza po makijaż lub natłuszczająco-nawilżający olejek do ciała.

Dużo częściej stosuje się jednak olejek arganowy na włosy. Można wzbogacać nim produkty lub szukać takich kompozycji olejków, w których gra główną rolę. Olej arganowy idealnie sprawdza się do zabezpieczania końcówek lub jako maska do włosów.

- A word from our sposor -

Olej arganowy – dlaczego warto wykorzystać go w codziennej pielęgnacji?