ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Na temat oleju kokosowego krąży naprawdę wiele mitów i sprzecznych informacji. Czy naprawdę jest tak szkodliwy? Są różne przeciwwskazania do stosowania oleju kokosowego, ale jednocześnie ma on wiele wartych zauważenia właściwości.

Olejek kokosowy, o ile kupimy ten dobrej jakości i tłoczony na zimno, ma sporo zalet. Warto wykorzystywać go w pielęgnacji, ponieważ zawiera cenne dla skóry i włosów tłuszcze nasycone (tych jest więcej) oraz nienasycone. Jest źródłem minerałów oraz antyoksydacyjnej witaminy E, którą w kosmetyce uznaje się za „witaminę młodości”.

Przyjmowany wewnętrznie ma działanie energetyzujące, a aplikowany zewnętrznie dba o prawidłowy poziom nawilżenia, ochrania przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, zapewnia odżywienie i uelastycznia.

Co więcej, olejek kokosowy można stosować solo lub jako składnik kosmetyków – w obu przypadkach działa równie skutecznie.

Niestety nie każdemu będzie odpowiadał mocno kokosowy zapach nierafinowanego oleju. Tutaj rozwiązaniem jest olej kokosowy bezzapachowy. Niestety olej kokosowy ma też kilka innych wad, o których warto wiedzieć. Między innymi może powodować puszenie i matowienie włosów, jeśli zastosujemy go przy nieodpowiednim typie włosów.

Jakie jeszcze są przeciwwskazania do stosowania oleju kokosowego?

Naturalny olejek kokosowy świetnie współgra z włosami niskoporowatymi, lecz ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych nie sprawdzi się na zniszczonych, osłabionych, łamliwych i rozdwajających się pasmach. Nie zaleca się stosowania go jako odżywkę na zniszczone włosy.

Ma właściwości antybakteryjne, więc zaleca się natomiast stosowanie go przy cerze trądzikowej. Zanim jednak zastosujemy go na twarz, warto wykonać próbę uczuleniową, dzięki której dowiemy się, czy nasza wrażliwa skóra zareaguje odpowiednio na olej kokosowy.

Tak naprawdę każdy może zareagować na olejek kokosowy w zupełnie odmienny sposób. Jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie, czy olej kokosowy jest szkodliwy, odpowiedź brzmi: nie. Choć w pewnych przypadkach może przynieść niepożądane skutki. Rada: zanim zaczniemy stosować olejek kokosowy w pielęgnacji, kupmy próbkę i sprawdźmy, czy na pewno odpowiada naszym potrzebom.

- A word from our sposor -

Czy OLEJ KOKOSOWY jest szkodliwy? Przeciwwskazania do stosowania oleju z kokosa