ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nie jest tajemnicą fakt, że kobiety uwielbiają otulać się pięknym, zmysłowym zapachem. Problem pojawia się jednak, gdy ich ulubiony aromat okazuje się krótkotrwały, przez co zdecydowanie zbyt szybko się ulatnia. Co zrobić, by zapach perfum został z nami na dłużej?

Wiele osób, w tym zarówno kobiet, jak i mężczyzn, nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez spryskania ciała ulubionym zapachem. Perfumy bowiem dodają nam pewności siebie, podkreślają naszą osobowość, aż w końcu doskonale poprawiają nastrój. Nic dziwnego zatem, że tak bardzo zależy nam, by ukryte w nich nuty towarzyszyły nam przez cały dzień.

Nuty zapachowe perfum

Jednak czym tak właściwie są nuty zapachowe? Każdy, kto nosi się z zamiarem zakupu perfum, powinien wiedzieć, że składają się one z trzech głównych nut zapachowych. Różnią się one czasem utleniania, co powoduje, że pełnia aromatu perfum rozwija się etapami.

Pierwszą z nich jest nuta głowy, wyczuwana na samym początku, która jest swoistą wizytówką perfum – to od niej właśnie zależy, czy dany zapach w ogóle nam się spodoba. Jako druga rozwija się nuta serca, która określa charakter perfum, zaś jako trzecią wyczuwamy nutę bazy, stanowiącą tło zapachu.

Nie zapominaj o nawilżaniu!

Co zatem zrobić, by rozkoszować się rozwijającym się powoli zapachem? Perfumy lepiej utrzymują się na dobrze nawilżonej skórze, dlatego w pierwszej kolejności powinnaś zadbać o jej kondycję. Do codziennej pielęgnacji włącz balsam lub mleczko do ciała, regularnie pij wodę, a tuż przed aplikacją zapachu posmaruj się bezzapachowym kremem.

Ciekawy efekt może też przynieść zastosowanie balsamu perfumowanego, przykładowo z https://tagomago.pl/collections/celine-dion, należącego do danej linii zapachowej. Nałóż go na skórę przed aplikacją perfum i stwórz swoją własną, niepowtarzalną kompozycję!

Zapach we włosach?

Warto wiedzieć, że świetnym nośnikiem zapachu są także włosy. Oczywiście nie należy pryskać ich perfumami, ponieważ zawarty w nich alkohol może wysuszać i osłabiać strukturę kosmyków. Chcąc nadać włosom cudowny aromat, nałóż perfumy na szczotkę lub grzebień, odczekaj chwilę, a następnie przeczesz kosmyki. Efekt może cię zaskoczyć!

Subtelnie i delikatnie

Istnieją też sposoby, które pozwolą nam uzyskać długotrwałe, ale jednocześnie delikatne wrażenie zapachowe. Jeśli nie lubisz, gdy woń perfum, dosłownie i w przenośni, ciągnie się za tobą, przed wyjściem z domu stwórz z nich mgiełkę w powietrzu i po chwili w nią wejdź. Dzięki temu ulubiony zapach otuli całe twoje ciało, ale uzyskany efekt będzie niezwykle subtelny.

Dbaj o perfumy!

Jednak żaden, nawet sprawdzony przez tysiące kobiet sposób nie zda egzaminu, jeśli nie będziesz dbać o swoje perfumy. Staraj się przechowywać flakony w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu, tym samym chroniąc je przed działaniem promieni słonecznych i wysokich temperatur. Tak niewiele trzeba, by zadbać o trwałość perfum i cieszyć się skrywanym w nich aromatem nawet przez kilka lat!

- A word from our sposor -

Otulona zapachem. Jak sprawić, by zapach perfum został z nami na dłużej?