ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Statystyki rozwodowe są nieubłagane: rozpada się coraz więcej małżeństw. Częściej w mieście niż na wsi. Kluczowym powodem jest niezgodność charakterów, a zaraz za nią alkoholizm jednego z małżonków (częściej mężczyzny), zdrada (częściej mężczyzny) oraz nieporozumienia na tle finansowym z przemocą ekonomiczną włącznie. Powództwo najczęściej wnoszą kobiety, które uprzednio wykorzystały już wszystkie sposoby oddziaływania na współmałżonka i nie pozostaje im nic innego, jak zakończyć nierokujący nadziei związek. Podjęcie decyzji o rozwodzie nigdy nie jest pochopne i kiedy decyzja już zapada oznacza to, że kobieta starannie przygotowała się tego, co ją czeka.

Czy są jakieś sygnały, symptomy choroby niszczącej związek małżeński? Tak, liczne. I kobiety mają bardzo wyostrzone zmysły jeśli chodzi o ich wychwytywanie. Ich duża empatia, emocjonalne nastawienie do ludzi oraz fakt, że wyczulone są na hipokryzję i dwulicowość sprawia, że kiedy poczują się zaniepokojone zachowaniem męża, idą za ciosem i zaczynają drążyć temat. Zdrada męża boli i jest ciosem dla związku małżeńskiego. To przykre i frustrujące przyglądać się jak ukochany mężczyzna zmienia się, a wszelkie jego przemiany nie są związane z chęcią przypodobania się żonie tylko kochance. Symptomy zdrady są zawsze takie same – zupełnie jakby panowie nie zdawali sobie sprawy ze specyfiki swego zachowania i tego jak jest ono postrzegane przez osoby postronne.

Przesadnie dba o swój wygląd

Kiedy pewnego dnia twój mąż gustujący wyłącznie w odzieży sportowej nagle zaczyna interesować się modą, uzupełnia swoją garderobę, a jego półka pod łazienkowym lustrem jest zastawiona kosmetykami bardziej niż twoja, to wiedz że coś się dzieje. Mężczyzna, który od zawsze bardzo dba o swój wygląd ma szansę ukrywać się dłużej – jeśli jednak abnegat nagle zaczyna przesadnie dbać o swój wygląd, to znaczy, że robi to dla kogoś. Ty wiesz najlepiej, czy stałaś się dla swojego męża inspiracją i motywacją, czy… kulą u nogi. Gdy facet zdradza i ostentacyjnie manifestuje to przesadną dbałością o garderobę i wygląd, jest to dla żony bardzo dołująca sytuacja. Przykra tym bardziej, że na pewno przez miesiące – jeśli nie lata – próbowała namówić małżonka na zmianę wizerunku oraz zadbanie o siebie. Jeśli latami słyszało się, że wygląd nie ma większego znaczenia, bo liczy się to, co jest w środku i nagle okazuje się, że mimo wszystko istnieje ktoś, dla kogo warto postarać się o lepszy wygląd, to jest to jawny dowód zdrady fizycznej i emocjonalnej. Przykre, że człowiek, który latami wyznawał prymat sfery duchowej nad cielesną (a  może po prostu był zaniedbanym egoistą) nagle uznaje, że to właśnie od jego wyglądu zależy udana relacja. Jakiekolwiek motywy przyświecają tej nagłej przemianie, zdrada na pewno może być jednym z nich.

Mąż nie rozstaje się z telefonem

Jeśli czegoś nie ma w naszym smartfonie, to nie istnieje. Wirtualna rzeczywistość pochłania w sposób zupełnie niewyobrażalny, sprawia też, że tracimy kontakt ze światem realnym. Tracimy też czujność: wydaje nam się, że przyrośnięty do ręki telefon nikogo już nie dziwi. A dziwi – znękaną mentalną nieobecnością męża żonę. Jeśli twój mąż nie rozstaje się z telefonem, a każdą próbę przywołania go do rzeczywistości traktuje jak atak personalny, to może być jeden z symptomów zdrady. Wszak to nie telefon jako gadżet wzbudza takie emocje, a osoba, której zdjęcia się w nim przechowuje, albo rozmowa przez komunikator internetowy, która nieopacznie została przerwana. Telefon jest niebezpiecznym narzędziem: to żywy dowód na zdradę partnera, dlatego będzie bronił się przed pokazaniem go żonie do upadłego. Jeśli dodatkowo mąż wciąż odbiera rozmowy o dziwnych porach; znika, żeby porozmawiać na osobności, tłumacząc się ważnymi sprawami w pracy i wciąż jest zamyślony i nieobecny, może to nasuwać przypuszczenia, że kogoś ma. Zdrada w pracy jest równie prawdopodobna jak w każdym innym miejscu – a może nawet bardziej, bo z współpracownikami spędza się większą część dnia.

Ukrywa przed Tobą wydatki

Finanse to newralgiczny punkt każdego małżeństwa. Mówi się, że kto ma pieniądze, ten ma władzę i faktycznie niektórzy mężczyźni biorą to porzekadło do siebie. Niestety w małżeństwie tego rodzaju myślenie to prosta droga do rozwodu. Bez względu na to czy podpisaliśmy przedślubną intercyzę, czy nie, w kwestiach finansowych powinna w małżeństwie panować jasność. Jakiekolwiek ukrywanie wydatków przed partnerem, wydzielanie pieniędzy, utrudnianie dostępu do nich czy uzależnianie pomocy od ich otrzymania jest niedopuszczalne. Jeśli mąż urywa przed tobą wydatki, jeśli w domu pojawiają się nowe drogie ubrania i gadżety, o których dowiadujesz się zupełnie przypadkiem, jeśli z waszego wspólnego konta znikają znaczne sumy pieniędzy i nie wiesz, co się z nimi stało, to powinno ci dać do myślenia. W małżeństwie nie ma miejsca na takie zagrywki. Pieniądze nie mają prawa stać się narzędziem nacisku. Nie wolno używać ich dla zaspokajania potrzeb wyłącznie jednej strony. Ukrywający wydatki mąż na pewno ukrywa znacznie więcej.

Czy zauważyłaś jakieś dziwne zachowanie?

Jeśli zauważyłaś jakiekolwiek nietypowe zachowania swojego męża, nie zwlekaj z rozmową. Jeśli tworzycie dobraną parę, nie powinno być problemu z wyjaśnieniem sobie sytuacji. Jeżeli jednak mąż miga się, nie widzi powodu do rozmowy, wyraźnie cię unika i daje do zrozumienia, że się czepiasz – powinno zapalić się światełko ostrzegawcze. Już sama niechęć do podjęcia dialogu jest zastanawiająca, a ty na pewno masz już wiele innych niepokojących cię obserwacji. Właściwie dowody zdrady same pchają ci się w ręce. Co powinnaś z nimi zrobić? Jeśli mąż nie zechce niczego wyjaśnić, możesz poprosić o pomoc prywatnego detektywa, który zweryfikuje wszystkie twoje podejrzenia. Agencja detektywistyczna Weremczuk wykrywanie zdrady traktuje jako kolejne zadanie do wykonania – brak w tym wypadku jakiegokolwiek związania emocjonalnego zarówno z tobą, ani z twoim mężem. Ty możesz mieć opory przed niektórymi działaniami, detektyw potraktuje je jak realizację zlecenia.

Sama zdrada fizyczna często boli mniej niż zdrada fizyczna i emocjonalna równocześnie. Nie mamy jednak wpływu na zachowanie naszych partnerów – to ich decyzja doprowadza do zerwania więzi i zrujnowania małżeństwa. Im szybciej żona dowie się co stoi za dziwnym zachowaniem męża, tym większa szansa, że relację uda się uczynić jasną: odbudować ją albo zerwać. Rozwód to nie koniec świata. O wiele trudniej żyć z kimś kto zdradza, oszukuje i manipuluje niż samemu. Pasja i namiętność z czasem gasną. Uczciwość małżeńska nie powinna ulegać przedawnieniu.

- A word from our sposor -

Podejrzewam zdradę męża, czy słusznie? Co może mnie zaniepokoić?