ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

kobbieciarnia portal dla kobiet

Muszę szczerze przyznać, że nie jestem najlepsza w okazywaniu uczuć. Zawsze wydawało mi się, że nie ma sensu manifestować tego co czuję w formie słów, czy gestów, bo to przecież dla innych oczywiste. W pewnym momencie pomyślałam jednak: „Przecież lubię, gdy ktoś mnie przytula, mówi, że mnie kocha, robi mi miłe niespodzianki. Dlaczego ja nie mam zachowywać się tak samo?

Jeśli wydaje Ci się, że ludzie, których kochasz wiedzą o tym, więc nie warto nic robić, spróbuj choć przez chwilę być dla nich odrobinę bardziej czuły. Nic przez to nie stracisz, a możesz naprawdę wiele zyskać!

Warto wprowadzić w swoje życie kilka, drobnych, ale jakże istotnych nawyków, które wzmocnią relacje z Twoimi bliskimi.

Łatwo powiedzieć? To proste, wystarczy zacząć od drobnych kroków:

  • Mów swoim bliskim (chociaż czasami), że ich kochasz. Jeśli myślisz, że może to sztucznie zabrzmieć, powiedz chociaż ”Jesteś kochany/a!”.  Takie słowa nie tylko umilą im dzień, ale sprawią, że poczują się dla Ciebie ważni!
  • Przytulaj, całuj, dotykaj – zasada pochodząca z książki Projekt Szczęście. Niby prosta, ale tak często o tym zapominamy. Udowodniono, iż zaledwie 6 – sekundowe przytulanie osoby, którą kochamy sprawia, że w naszych organizmach wydzielają się substancje poprawiające nastrój!
  • Trzymajcie się ze swoim partnerem/ małżonkiem za ręce: dla par, które są ze sobą kilka miesięcy, może się to wydawać oczywiste, ale po kilku latach wspólnego życia, przestaje takie być. Częściej chodzimy osobno niż razem, bo przecież „jakoś tak już głupio wciąż trzymać się za ręce, jak nastolatki„. Nie rezygnujcie z tej przyjemności i zachowujcie się tak jak na początku związku!
  • Zrób coś dla swojej rodziny, na przykład przygotuj pyszne śniadanie we wspólnym gronie. Przecież rodzinna atmosfera nie musi ograniczać się do świąt. Możemy ją poczuć, kiedy tylko chcemy!
  • Pisz „Kocham Cię” na końcu każdego sms’a lub maila, którego wysyłasz do bliskich Ci osób. Zawsze wydawało mi się to zabawne, może nawet nieco głupie, ale od kiedy spróbowałam, zauważyłam, że zawsze się wtedy uśmiecham. Przecież to wspaniałe, że mamy kogoś, do kogo możemy się tak zwracać!
  • Zachowuj cierpliwość i nie narzekaj na bliskich: czyż to nie przykre, że najoschlejsi jesteśmy właśnie dla naszych bliskich? Przed obcymi i dalszymi znajomymi zawsze staramy się być uprzejmi, wyrozumiali, pomocni, ale kiedy przychodzimy do domu wszystko się zmienia. Spróbuj codziennie przemilczeć trzy skargi, pretensje, niemiłe komentarze wobec swoich bliskich, zobaczysz jak wiele to zmienia we wzajemnych relacjach.
  • Słuchaj uważnie, gdy ktoś, kogo kochasz zwraca się do Ciebie. W dzisiejszych czasach mamy tendencje do odpowiadania półsłówkami na to co mówią do nas bliscy, bo ważniejszy jest telewizor, komputer, książka itp. Zmień to: ZAWSZE słuchaj i zostawiaj to co robisz, gdy ktoś bliski chce z Tobą porozmawiać. Przecież to oni są najważniejsi!

Pozdrawiam, Justyna Zielińska

źródło: Happyholic.pl

- A word from our sposor -