ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Odkąd olejowanie włosów stało się bardzo popularne, pojawia się coraz więcej pytań na temat tego zabiegu. Jaki olejek do włosów jest najlepszy? Jak prawidłowo olejować włosy? Jak często to robić? Poniżej znajdują się odpowiedzi na najpopularniejsze pytania.

Jesteśmy głodni wiedzy. Chcemy wiedzieć coraz więcej na temat olejków do włosów i ich wykorzystania. Wszystko po to, aby codzienna pielęgnacja była łatwa i przyjemna. To dobry kierunek. Dobrze, żeby naturalne metody dbania o włosy zagościły u nas na stałe. Z korzyścią nie tylko dla ich wyglądu, ale również ich zdrowia.

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie to zabieg pielęgnacyjny, który polega na regularnym wcieraniu w skórę głowy i włosy naturalnych olejków. Jego celem jest odżywienie, wzmocnienie i zachowanie prawidłowego poziomu nawilżenia włosów. Olejowanie wykonuje się różnymi metodami.

Jakie są metody olejowania włosów?

Naturalne olejki lub produkty na bazie olejów można stosować na suche włosy, ale działają intensywniej zaaplikowane na mokro. Jeśli używamy olejku o lekkiej konsystencji, możemy nałożyć go po myciu. Bardziej treściwe i gęste oleje lepiej aplikować przed myciem. Żeby zapewnić sobie maksimum efektów, możemy wykonać olejowanie włosów na noc lub olejowanie na gorąco tj. za pomocą delikatnie podgrzanego olejku. Inne metody to np. olejowanie w misce lub olejowanie na odżywkę. Wybór odpowiedniego sposobu zależy od nas.

Jaki olejek do włosów jest najlepszy?

Nie ma jednego najlepszego olejku. Wybór odpowiedniego produktu do pielęgnacji zależy od tego, jaki mamy typ włosów (jaka jest ich porowatość, czyli stopień zniszczenia). Innych olejów potrzebują włosy puszące się, innych przesuszone, a innych przetłuszczające się. Najpierw należy określić cel pielęgnacji, żeby potem łatwiej zdecydować, który olejek do włosów będzie najlepszy w naszym przypadku. Szczegółów na ten temat warto szukać na stronach poświęconych tej tematyce.

Jak często olejować włosy?

Najlepiej robić to przy każdym myciu włosów, bo w przypadku tego typu zabiegu najważniejsza jest regularność. Można jednak ustalić sobie inny harmonogram np. raz w tygodniu.

 Jak dużo oleju nakładać na włosy?

To również jest uzależnione od wielu czynników: grubości i długości włosów, gęstości oleju, metody olejowania, którą wybraliśmy. Na pewno trzeba pamiętać, że nie działa tutaj zasada: im więcej, tym lepiej. Zbyt dużo olejku może przeciążyć włosy i sprawić, że będą się szybciej przetłuszczały. Najczęściej wystarcza porcja olejku wielkości orzecha laskowego.

 Czy olejki są lepsze niż inne kosmetyki?

Naturalne metody pielęgnacji włosów są lepsze, ponieważ dostarczają włosom wyłącznie niezbędnych składników odżywczych. Nie ma obaw o podrażnienia, ponieważ olejki nie zawierają konserwantów, alkoholi, parabenów i innych substancji szkodliwych. To nie oznacza, że olejowanie jest lepsze niż stosowanie tradycyjnej odżywki. Olejek możemy stosować jako alternatywę lub uzupełnienie standardowej pielęgnacji – wszystko zależy od nas.

 

- A word from our sposor -

WSZYSTKO, co powinnyście wiedzieć o olejowaniu włosów