ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 kroków do zmiany kobbieciarnia

Ostatnio przygotowywałam się do zmiany dużego kalibru. Świadomie obserwowałam etapy które towarzyszyły zmianie. Pomyślałam więc, że najwyższa pora podzielić się wnioskami z tymi, którzy mówią dziś do mnie: Ale jesteś odważna!Niewiarygodne – zrobiłaś to…, Ech… też chciałabym coś zmienić ale…, lub pytają ze zdziwieniem: Skąd znalazłaś siłę? Odpowiedź na powyższe, postanowiłam zawrzeć w 10 krokach. Oto 10 zasad, których – z mojego, subiektywnego punktu widzenia, warto się trzymać prawdziwie, aby dokonać realnej zmiany…

I. „Po co?”

Odpowiedz sobie na pytania dotyczące planowanej zmiany: Po co Ci ona? Dlaczego to dla Ciebie takie ważne? Bez szczerych odpowiedzi na te pytania nie znajdziesz ani siły, ani motywacji do realnych działań. Zostanie tylko frustracja i mętlik w głowie.

II. „Nic złego się nie stanie, jeśli zmienię zdanie…”

Na początek, daj sobie fory! Pozwól sobie na prawdziwą elastyczność, zaoferuj sobie samej czas na podjęcie ostatecznej decyzji. To pierwszy etap, dzięki któremu podejmiesz rozsądną decyzję o zmianie. Nie znasz jeszcze poziomu swojej determinacji. Pamiętaj, że jesteś na początku Twojej drogi do zmiany. Warto określić więc kolejne etapy i rozłożyć je w czasie.

III. Zakomunikuj chęć zmiany osobom zainteresowanym.

Zanim zakomunikujesz chęć zmiany warto zrobić 2 listy: spis przeciwników i sprzymierzeńców Twojego przedsięwzięcia. Wypisz trzy osoby, które prawdopodobnie będą Cię odwodzić od Twoich planów. Następnie wskaż tych, którzy mogą Cię w nich wesprzeć. Sama świadomość że w Twoim otoczeniu są zarówno ludzie, którzy mogą Ci pomóc, jak i tacy, którzy zbombardują Twój plan, jest niezwykle cenna! Otwarty komunikat dla innych to deklaracja wyrażona głośno, przede wszystkim dla siebie.

IV. „Niech się dzieje…”

Powiedz sobie „niech się dzieje!”, a zaraz potem: „wiem, że stanie się to, co ma się stać – otwieram się na to”. Zdobądź przekonanie że cokolwiek się wydarzy, będzie ostatecznie służyło Twojemu dobru. Wspieraj się codziennie dobrymi myślami o korzyściach, jakie da Ci zmiana, ale nie unikaj przerw w „zajmowaniu się” zmianą. Czasami warto „położyć się na wodzie” i zobaczyć z perspektywy obserwatora, dokąd dryfujesz.

V. Działaj mimo lęku

Obawy i lęk będą napływać falami. Szczególnie w ostatnim etapie mogą przybrać na sile. Nie zaprzeczaj im, idź dalej krok po kroczku i oddychaj… Ufaj. Wyostrz czujność na usprawiedliwienie się przed sobą i innymi, które uskutecznisz pod wpływem strachu przed zmianą. Obserwuj się i rób kolejny krok. Nie nakręcaj filmu na temat: „co najgorszego może się wydarzyć”, a zamiast tego, zmieniaj scenariusz na ten, z dobrym zakończeniem.

10 kroków do zmiany kobbieciarnia

VI. Uwierz w swoją moc!

Spójrz na dotychczasowe doświadczenia świadczące o Twojej sile i mocy sprawczej. Nie zajmuj się tym, co Ci się nie udało. Zwróć szczególną uwagę na to, czego dokonałaś. Zobacz wyraźnie swoje umiejętności i dokonania. Jeśli trudno Ci je określić, zapytaj o nie osoby z listy sprzymierzeńców. Czytaj, słuchaj, ucz się wszystkiego, co służy Twojemu rozwojowi.

VII. Zaakceptuj konsekwencje!

Konsekwencje zawsze będą – jeśli dokonasz zmiany i wówczas, gdy jej nie dokonasz. Tylko Ty wiesz, na jakie konsekwencje możesz sobie pozwolić i jakie, będą dla Ciebie trudne do zaakceptowania.

VIII. Nie przegap „gotowości”

Trzymaj się czasu, jaki określiłeś dla siebie w pierwszym etapie. Nie przeciągaj „struny”, nie znajduj usprawiedliwień na opóźnienia z działaniem i dokonaniem zmiany!

IX. CUD

Nie licz na niego. Zdarzy się tylko wówczas, gdy poznasz definicję: „Czas Unieść D…” i zrobisz to, co do Ciebie należy!

X. Warto zapamiętać:

„Pewnego razu uczeń zapytał mistrza: „Jak długo trzeba oczekiwać na zmiany?”. Mistrz odpowiedział uczniowi: „Jeśli chcesz oczekiwać – długo!”. Teraz rozumiesz?

Pozdrawiam,

Izabela Bielicka

coach, autorka bloga: Wirtuozi życia

 

- A word from our sposor -

POZNAJ 10 kroków do realnej zmiany Twojego życia!