ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kobiety lubią gdy ich paznokcie przeciągają uwagę, w towarzystwie piękne paznokcie to atut. Widać to po salonach kosmetycznych które przed wszystkimi światami mają pozajmowane wszystkie grafiki do swoich stylistek. Kiedyś lakier trzymał się jeden dzień, obecnie można wykonać manicure i pedicure które mogą się utrzymać przez nawet 4 tygodnie, jest to czas w którym można zapomnieć o codziennym malowaniu. Zapoznaj się z aktualnymi technikami stylizacji paznokci.

Paznokcie hybrydowe

Bardzo popularna technika manicure. Lakiery stosowane w czasie zabiegów są utwardzane lampami UV dzięki czemu nabierają szczególnej wytrzymałości i odporności na trudy dnia codziennego jak mycie, zmywanie, kąpiele. Obecnie chyba najbardziej popularna metoda ze względu na jakość trwałość i cenę. Zabieg polega na nadaniu kształtu paznokcia poprzez jego odpowiednie spiłowanie, następnie górną warstwę matowi się frezarką aby lakier lepiej przywarł. Na tak przygotowaną powierzchnię nakłada się lakier hybrydowy i każdorazowo utwardza lampą UV. Jednak nie trzeba się ograniczać do jednego lakieru, możliwości jest mnóstwo, oraz dochodzą jeszcze zdobienia wzorkami, pyłkami, kamieniami, naklejkami. Można powiedzieć że jest to prawdziwa stylizacja paznokci ponieważ są miliony kombinacji, a prawdopodobieństwo że dwie kobiety będą miały identyczny manicure jest mniejsze niż trafienie głównej wygranej w dużego lotka. Hybryda utrzymuje się długo, jednak paznokcie rosną a lakier pozostaje na miejscu, więc należy go co 2-3 tygodnie uzupełniać.

 

Paznokcie żelowe

Inaczej można nazwać je przedłużaniem żelowym. Tutaj odmiennie niż we wcześniejszej technice paznokcie piłowane są praktycznie do minimum żeby kończyły się zaraz przy skórze. Następnie nakłada się formę która będzie stanowiła bazę przyszłych paznokci, naje się im kształt i długość, oraz opracowuje skórki które można odsunąć lub wyciąć (w hybrydzie również się to wykonuje). Na tak przygotowaną formę nakłada się preparat żelowy który utwardzany jest lampami UV. Ostatnią czynnością pozostaje nałożenie lakierów jak w technice wcześniejszej. Paznokcie żelowe są piękne jednak nie dla każdej pani, z tego powodu że ich długość może utrudniać niektóre czynności, jak chociażby sport. Paznokcie żelowe w Lublinie https://www.laserlook.pl/paznokcie-hybrydowe-zelowe/ w naszym salonie Laser Look są bardzo popularne.

 

Tytan – paznokcie tytanowe

Tytan z mitologii greckiej kojarzy się z kimś potężnym i silnym, lub z bardzo twardym pierwiastkiem chemicznym tytanem. Jednak technika nie polega na nakładaniu metalowej tytanowej płytki, co pewnie by potrafiło wykonać wielu panów gdyby byli stylistami paznokci. W czasie manicure maczamy paznokcie w specjalnym pudrze który przywiera do płytki paznokcia, a puder ten zawiera miedzy innymi w sobie dwutlenek tytanu, ale również, związki odżywcze i witaminy. Tutaj nie używa się lamp UV, a metoda ta nie niszczy naturalnych paznokci a wręcz przeciwnie wprowadza do nich substancje odżywcze.

 

Manicure japoński

Nie jest to klasyczne zdobienie jak w poprzednich technikach, lecz raczej kuracja lecznicza. Ciągłe wykonywanie manicure osłabia naturalną płytkę paznokcia ponieważ nie ma ona dostępu do powietrza i cegle styka się z różnymi substancjami chemicznymi. Prowadzi to do osłabienia, ratunkiem jest właśnie manicure japoński. Jest to stara technika w konsekwencji której paznokieć ma odzyskać blask i gładkość. W uproszczeniu można określić to jako wcieranie składników aktywnych w płytkę i jej polerowaniu. Jest to dla nich odpoczynek tak jak i my odpoczywamy po dużym wysiłku.

Dbanie o dłonie i stopy to nie obowiązek ale miła przyjemność która jest w pewnym sensie jest rozrywką, wizyta w salonie kosmetycznym i spędzenie 1-2 godzin w miłym towarzystwie w czasie którego ktoś zajmuje się twoimi dłońmi czy stopami to atrakcja dla wielu kobiet. Warto czasami wzbogacić taką wizytę o dodatkowe zabiegi jak masaż dłoni, zabieg parafinowy, które poprawiają krążenie krwi, łagodzą bole stawów i przynoszą odprężenie. W naszym salonie w Lublinie paznokcie obejmujemy kompleksową ochroną ponieważ dysponujemy również laserem do leczenia grzybicy paznokci. Jest to paskudna choroba która można zrazić się w salonach które nie sterylizują swoich narzędzi, lub u mobilnych kosmetyczek.

- A word from our sposor -

POZNAJ najpopularniejsze w 2018 roku techniki manicure paznokci!