ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nowoczesna kobieta kobbieciarniaWspółczesność stawia kobiecie ogromne wymagania. Spełniamy jednocześnie wiele ról, które niejednokrotnie są od siebie bardzo różne. Połączenie, a przede wszystkim pogodzenie ich wszystkich, często graniczy z cudem. Stereotypy, sposób wychowania i narzucone role społeczne, są dla nas w obecnym świecie źródłem rozmaitych wyzwań.

Dyskusja o tym, że kobiety na swojej drodze spotykają bardzo wiele przeszkód, związanych przede wszystkim z ich płcią, toczy się od co najmniej kilkudziesięciu lat.

Dzisiaj kobieta nowoczesna to kobieta, która z wielką siłą i wrażliwością duszy idzie przez świat, upiększa go swoją osobą. Jest zadbana, elegancka i wewnętrznie piękna. Dla mnie najbardziej atrakcyjna kobieta to ta, która lubi siebie i niezależnie od tego, na ile jej ubiór czy uroda wpasowuje się w obecne trendy, a jej kobieca energia przemawia przez każdy aspekt zachowania.

Pamiętajmy, że piękno jest zawsze w nas samych…

Największym wyzwaniem w dzisiejszych czasach jest, dla nas kobiet niezależnych i nowoczesnych, spełnianie się w wielu rolach życiowych na raz: matki, żony, kochanki, pani domu i kobiety sukcesu. W każdej z nich musimy się odnaleźć, czasami jest to łatwe i przychodzi nam naturalnie, innym razem kosztuje wiele pracy. Bez względu na to dlaczego znalazłyśmy się w którejś z nich, musimy zrobić wszystko, żeby czuć się w niej dobrze.

Kolejne wyzwanie na naszej życiowej drodze to akceptacja siebie i odrzucenie nierealnych oczekiwań. Wolność postępowania w zgodzie ze sobą to stan wewnętrzny, to nasze przyzwolenie na to, aby brać pod uwagę siebie, swoje potrzeby i priorytety, uznać, że to, kim jesteśmy i czego chcemy, ma wartość dla nas. A potem konsekwentnie dbać o to wobec innych. Nie ma nic złego w spełnianiu oczekiwań innych, pod warunkiem że robimy to w zgodzie ze sobą. Dla kobiet istotna jest także rola mentoringu, ponieważ dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem jest dla nas bardzo ważne. Potrafimy również czerpać z wzorców, jesteśmy gotowe uczyć się na doświadczeniach innych kobiet, umiemy słuchać rad i wyciągać z nich wnioski, a przede wszystkim pragniemy się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

Innym wyzwaniem jest emocjonalność kobiety. Wbrew pozorom jest to nasza największa siła. Dlatego ważnym momentem w życiu każdej kobiety jest uświadomienie sobie, że emocjonalność nie jest wadą, ale wielka zaletą. Dzięki temu pojawia się szacunek do swoich emocji, ciekawość i możliwość poznania siebie. A to najlepsza droga do zgłębienia natury swojej kobiecości i rozwijania intuicji.

W kobietach drzemie ogromny potencjał. Firmy i organizacje stoją przed ogromnym wyzwaniem, aby tej siły i tych talentów nie zmarnować, a maksymalnie wykorzystać. Co ważne – wzrasta świadomość samych kobiet. Kobiety są coraz bardziej pewne siebie i wierzą w swoje silne strony, są także świadome obszarów, nad którymi muszą pracować.

Które z tych wyzwań są częścią naszego życia i jak sobie z nimi radzić? Spotkanie ze sobą jest najlepszym sposobem na zajrzenie w głąb siebie, a to tam kryją się wszystkie nasze pragnienia, marzenia i potrzeby. Warto czasem się zatrzymać i posłuchać czego tak naprawdę pragniemy…

Magdalena Sapińska

wykładowca, polityk, finansista, coach

- A word from our sposor -