ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Hasło: męska biżuteria w pierwszej chwili kojarzyć się może ze swobodnymi bransoletami i naszyjnikami, na które pozwolić sobie można w wakacyjnym, nieco hipisowskim lub kowbojskim stylu. Do tej kategorii zaliczane są jednak także nieodłączne atrybuty eleganckiego dżentelmena, jakimi są zegarek oraz spinki do krawata i mankietów. W jaki sposób dobierać je do siebie?

Biżuteria męska do garnituru – spinki i zegarek

Spinki do mankietów są coraz popularniejszym uzupełnieniem stroju. Koszule przeznaczone do noszenia z nimi zaliczane są do najbardziej eleganckich. Spinki są również niezwykle efektowne, co sprawia, że chętnie wybierane są na śluby, wystawne przyjęcia i gale, ale także wtedy, kiedy chcemy wyróżnić się w ramach formalnego stylu. Kojarzą się z pewnością siebie i nietuzinkową osobowością. Jednak żeby osiągnąć pożądany efekt, trzeba zadbać o to, aby biżuteria męska do siebie pasowała.

Zazwyczaj spinkom towarzyszy też zegarek. Dobrać więc należy je w taki sposób, aby jego koperta oraz akcesoria do mankietów i krawata utrzymane były w jednym kolorze. Nie należy łączyć złota ze srebrem – chyba że znajdziemy spinki, które mają w sobie obydwa te metaliczne kolory. Wśród tych bardziej eleganckich jednak im prościej, tym lepiej. I tak jak do wizytowego albo formalnego biznesowego garnituru lub wieczorowego fraka nie założymy sportowego zegarka – tak samo w przypadku spinek trzymać się należy szlachetnej i wyrafinowanej prostoty.

Biżuteria męska na co dzień

Mężczyźni, którzy strojem lubią przyciągać uwagę i wysyłać wyraźny komunikat, chętnie wybierają spinki również na co dzień, do niekoniecznie bardzo formalnych zestawów. Biżuteria tego typu może być znakomitym dopełnieniem strojów w stylu smart casual, a więc łączącego elementy klasycznej elegancji, jak marynarki i krawaty, ze swobodnymi, jak spodnie chinosy, wzorzyste koszule i właśnie męska biżuteria w różnym wydaniu. Przy takim stroju również dobranie spinek do zegarka (a ten z kolei zawsze powinien pasować kopertą do sprzączki paska od spodni) również jest istotne. Chociaż nie musi do być ściśle skoordynowany prosty zestaw.

Spinki i zegarek w stylu smart casual – przykłady

W pracy lub na spotkaniach po godzinach, gdy nie jest wymagany bardzo formalny strój, można pozwolić sobie na wyrażenie siebie. Znakomitym na to sposobem są spinki do mankietów, które mogą przybierać zabawne i zwracające uwagę formy. W jaki sposób zestawiać je z zegarkami? Na przykład cieszące się popularnością spinki w stylu steampunk, czyli wykorzystujące części zegarków, zębatki itp., będą znakomicie wyglądały z zegarkiem o brązowym skórzanym pasku i tradycyjnym cyferblacie.

Może on być ozdobny i wyraźnie nawiązywać do stylistyki retro. Biżuteria męska często wykorzystuje też odpowiednio przygotowane elementy części komputerowych. W sklepach z rękodziełem znaleźć można spinki z fragmentów drukowanych płytek ze ścieżkami i kondensatorami. Takie spinki dobrze będą wyglądać także z zegarkiem bardziej sportowym, jak i z klasycznym z metalową bransoletą. Z kolei jeżeli wybierzemy zegarek z bransoletką z materiałowe taśmy, jego dopełnieniem będą spinki przypominające guziki, w formie węzełków lub marynarskich kotwic.

Spinki do mankietów i krawata – dlaczego warto nosić biżuterię męską?

Jeżeli chodzi o biżuterię męską, to możliwości jest zdecydowanie mniej niż w przypadku kobiet – a im bardziej formalny strój i okazja, na tym mniej można sobie pozwolić. Wielu panów jednak tak naprawdę bardzo chętnie uzupełnia swój strój o ozdoby i elementy pozwalające wyrazić swoją osobowość. Często takie elementy mają również wartość emocjonalną – jako prezenty od ojca czy od partnerki otrzymane z ważnych okazji, pamiątki.

Zdecydowanie warto sięgnąć po nie, gdyż dobrej jakości i stosownie dobrana biżuteria męska to oznaka statusu. Ktoś, kto przywiązuje wagę do detali stroju i nie boi się przyciągać wzroku, jest postrzegany jako zdecydowany, mający swoje zdanie. Jeśli współgra to z charakterem, to takie elementy jak spinki do mankietu czy spinki albo szpilka do krawata i zegarek podkreślają charyzmę i nietuzinkowy sposób myślenia.

- A word from our sposor -

Jak prawidłowo dobrać spinki do zegarka?