ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Odkąd pamiętasz nosisz soczewki kontaktowe; przekraczasz magiczną 40 i nagle, coś zaczyna szwankować. Początkowo, objawy dostrzegasz głównie podczas czytania – litery rozmazują się, a po zakończeniu czynności zaczynają boleć Cię oczy. Zaczynasz złościć się na siebie. Nie chcesz zakładać okularów do czytania, bo już dawno się od nich odzwyczaiłaś. Czy jest jakieś wyjście z tym podobnych sytuacji?

Jest!

Wystarczy zmienić dotychczasowe soczewki kontaktowe na soczewki progresywne! Progresywne soczewki kontaktowe zostały zaprojektowane po to, aby zapewnić użytkownikowi dobre widzenie na każdą odległość. Dedykowane są osobom, które mają już presbiopię, czyli problem z widzeniem z bliskich odległości. Czym się różnią od zwyczajnej soczewki kontaktowej?

W normalnej soczewce kontaktowej mamy jedną moc korygującą wzrok. W progresywnych soczewkach kontaktowych moc zmienia się centrycznie – w środku soczewki jest moc do odległości bliskich, w zewnętrznej części soczewki jest moc do dali. W ten sposób możemy widzieć każdą odległość.

JAKIE SĄ ZALETY SOCZEWEK PROGRESYWNYCH?

SZKŁA KONTAKTOWE KOBIETA KOBBIECIARNIAZalety progresywnych soczewek kontaktowych to przede wszystkim:

  • nie są widoczne gołym okiem – nikt nie wie, że masz je na oku;
  • korygują jednocześnie dal i bliż;
  • możemy dowolnie stosować okulary przeciwsłoneczne, gogle lub kask;
  • naturalne widzenie;
  • wygoda;

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Znajdź specjalistę – optometrystę lub okulistę, który aplikuje progresywne soczewki. Kontaktolog przeprowadzi badanie ustalając wadę wzroku do dali i do bliży, rozmiar soczewki i stan zdrowia Twoich oczu. Nauczy Cię zakładać i zdejmować soczewki. Najczęściej dostaniesz pakiet próbnych soczewek do domu i gotowe. Wypróbuj, warto mieć wybór!

Pozdrawiam!

Barbara Pakuła

autorka: Jak widzieć lepiej?

 

- A word from our sposor -

Progresywne soczewki kontaktowe – czy to się może udać?