ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

rzęsy kobbieciarniaMimo, iż karnawał już praktycznie za nami, wszystkie doskonale wiemy, że zjawiskowe spojrzenie jest zawsze na czasie. Niektóre z nas natura hojnie obdarzyła zjawiskową firaną gęstych i długich rzęs, które za jednym pociągnięciem maskary stają się spektakularna ozdobą. Niestety, nie wszystkie Panie są zachwycone z wyglądu swej naturalnej oprawy oczu. I o ile możemy korzystać z wielu odżywek i wyczekiwać cierpliwe na efekty ich użycia (z mniejszym lub większym powodzeniem), co jeśli pożądamy efektu natychmiastowego? W tym miejscu pojawia się jednak ratunek w postaci możliwości przedłużania i zagęszczania rzęs. Znanych jest kilka zróżnicowanych metod, jestem więc pewna, że każda z Pań znajdzie idealnie dopasowaną do własnych oczekiwań i potrzeb.

Metody i techniki przedłużania rzęs

Metoda 1:1

Pierwsza i najbardziej znana metoda przedłużania rzęs. Technika ta, polega na doklejaniu jednej rzęsy syntetyczno-jedwabnej do jednej naturalnej, na całej jej długości. Do przedłużania rzęs używa się odpowiednich do tego klejów – zazwyczaj kleju o czarnym kolorze, który jeszcze bardziej podkreśla czerń rzęs. Sztuczne rzęsy są odpowiednio dobierane – pod względem długości, profilu oraz grubości – w zależności jakie mamy rzęsy naturalne i jaki efekt chcemy uzyskać.

Metody objętościowe – 2:1, 3:1

Możemy również spotkać się z terminem takim jak 2D, 3D… To metoda skupiająca się na podkreśleniu trójwymiarowości/objętości aplikacji. Technika ta, polega na doklejaniu specjalnie dostosowanych rzęs w ilości od 2 do nawet 10(!) do jednej naszej naturalnej rzęsy. Dzięki tej metodzie uzyskujemy podwójne, potrójne (wielokrotne!) zagęszczenie rzęs. Rzęsy używane do tych aplikacji są dużo cieńsze niż rzęsy syntetyczno-jedwabne – dzięki czemu aplikacja jest lekka i nie obciąża naszych naturalnych włosków, a zarazem pozwala na uzyskanie dużego zagęszczenia rzęs (według preferencji klientki).

Przedłużanie rzęs metodą Blink & Go

To szybki (zabieg trwa do godziny) sposób na uzyskanie maksymalnego efektu przedłużonych rzęs. Metoda polega na doklejaniu pojedynczych rzęs do rzęs naturalnych, jednak inaczej niż w przypadku metody 1:1; bowiem nie dokleja się sztucznej rzęsy do każdego włoska. Rzęsy przedłużone metodą Blink & Go mogą cechować się niewielką asymetrycznością, dzięki czemu jednak wyglądają bardziej naturalnie. Efekt utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie i musi zostać zdjęty w salonie kosmetycznym.

przedłużanie rzęs kobbieciarnia

Na co musisz być gotowa?

W zależności od metody oraz ilości rzęs klientki – pełna aplikacja trwa od 1h do 3h. Sama aplikacja wymaga ogromnej precyzji i dokładności, dlatego klientki powinny wiedzieć na co się szykują i wykazać się ogromną cierpliwością, bowiem czeka je około 2 godzin leżenia z zamkniętymi oczami.

Przeciwwskazania!

Oczywiście, jak każdy zabieg, przedłużanie i zagęszczanie rzęs (bez względu na zastosowaną metodę) ma też swoje przeciwwskazania m.in.: choroby alergiczne oczu, alergie na któryś ze składników kleju czy na tworzywo z jakiego wykonana jest rzęsa, całkowity brak rzęs, zespół suchego oka, łysienie, chemioterapia, a w związku z faktem, że zabieg trwa średnio 2 godziny – również nie jest wskazany dla osób nerwowych, które nie są w stanie wytrzymać z zamkniętymi oczami zbyt długo.

Drogie Panie, ważna jest również kwestia uzupełnień. Czas od wykonania pierwszego uzupełnienia do kolejnego zależny jest w dużej mierze od klientki. Zazwyczaj rzęsy uzupełnia się co 2-4 tyg. Trwałość aplikacji to w większości domowa pielęgnacja. Aby cieszyć się rzęsami przez długi czas, nie należy malować ich tuszem, nadmiernie moczyć, dotykać, czy wyrywać. Co ważne należy również unikać tłustych substancji w okolicy oka (stosujemy tylko płyn micelarny).

Efekt przedłużonych rzęs, jaki możemy osiągnąć zależy od preferencji – od naturalnego po spektakularny. Każda z Pań wymaga indywidualnie dobranej metody. Jeśli jednak obawiacie się swojego wyglądu po założeniu rzęs oraz tego, jak będziecie się z nimi czuły – wystarczy poprosić swoją kosmetyczkę o doklejenie kilku jednorazowych kępek lub rzęs na pasku w celu zaobserwowania różnicy. Wyraźne i pięknie podkreślone oczy, dodają nam pewności siebie i sprawiają, że wyglądamy młodo oraz promiennie, a przecież to właśnie lubimy najbardziej.

Pozdrawiam,

Edyta Folek, właściciel: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -

Przedłużanie rzęs. Jak dodać spojrzeniu wyrazistości?