ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

piękna latem kobbieciarnia

Coraz dłuższe, słoneczne dni sprawiają, że powoli zaczynamy myśleć o lecie i nadchodzącym urlopie. Ważne jest, aby już teraz przygotować się na nadchodzący sezon letni – aby nasza skóra i ciało było odpowiednio chronione. Słońce, suchy wiatr, słona woda to tylko niektóre z czynników, które wpływają na naszą skórę latem. O czym zatem musimy pamiętać?

Oczyszczanie:

Przedwakacyjne oczyszczenie skóry sprawi, że latem nie będzie ona tak problematyczna. Musimy jednak pamiętać, że w gabinecie kosmetycznym zostanie odpowiednio dobrany rodzaj oczyszczania i peelingu skóry. Jeśli decydujemy się działać na własną rękę, powinnyśmy odświeżać skórę w domowym zaciszu, regularnie poprzez peelingi i maski oczyszczające. Niezwykle ważnym jest, aby po wykonaniu peelingu, przez pewien czas unikać słońca i stosować odpowiednią ochronę UV. Brak ochrony sprawi, że na skórze mogą pojawić się przebarwienia posłoneczne, rumień, a nawet poparzenia skóry, związane z brakiem martwego naskórka, pełniącego funkcje ochronną naszego organizmu. Po zabiegach z użyciem kwasów – słońca unikamy przez miesiąc, po mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnym ok. 2 tygodni, zaś po domowych peelingach powinnyśmy uważać przez około tydzień.

Nawilżenie:

Od naszego nawilżenia skóry zależy witalność i ogólna jej kondycja. Nawilżenie to, wpływa także na szybkość starzenia się cery. Dlatego też przez cały rok (z największym naciskiem na lato) musimy pamiętać o prawidłowym nawilżeniu. Powinnyśmy dbać o stosowanie kremów oraz balsamów nawilżających, jednak największy nacisk powinnyśmy kłaść na wewnętrzne „nawilżenie” organizmu. Pić więc co najmniej 2 litry wody dziennie! W upalne dni, zasoby życionośnej wody uzupełniajmy zaopatrując się w mgiełkę wodną i spryskując nią skórę kilka razy w ciągu dnia.

Ochrona przed słońcem:

Kiedy w upalne dni nasza skóra jest już oczyszczona i nawilżona, a my chcemy bezpiecznie funkcjonować – musimy pamiętać dodatkowo o ochronie przeciwsłonecznej. Przed samym wyjściem na słońce konieczne jest użycie kremu z filtrem nie niższym niż ten o faktorze 30! Poza tym powinnyśmy unikać promieni słonecznych w godzinach pomiędzy 11 i 16, a jeśli już musimy posiadać w tym okresie kontakt ze słońcem, koniecznie pamiętać o stopniowym wystawianiu się na ich działanie. Niestety, proces fotostarzenia się skóry bezpośrednio związany z działaniem słońca, pozostaje nieodwracalny i bardzo negatywnie wpływa na ogólną kondycję i prezentację naszej cery.

piękna latem kobbieciarnia

Witaminy dla skóry:

Dla lepszej kondycji naszej skóry i organizmu powinnyśmy nieco zmienić wakacyjną dietę. W tym celu przyda nam się kilka witamin:

-Witamina A wspomaga produkcję melaniny. Znajdziemy ją w wątróbce, tłustych rybach, serach żółtych i żółtku białka.

-Witamina C ogólnie wzmacnia skórę i posiada działanie odtruwające. Znajduje się w truskawkach, papryce, pomidorach, cytrynach, pomarańczach i kiwi.

-Witaminy E i B zapobiegają odwodnieniu skóry oraz utrzymują opaleniznę. Ich źródłem są: ryby, rośliny strączkowe, melony, marchewki, szpinak.

Piękny dekolt, plecy i gładkie ciało:

Skóra na naszym dekolcie, choć często pomijana, powinna być pielęgnowana jak nasza twarz. Peelingi i serumy nawilżające, stymulują naskórek do odnowy, rozjaśniają i wygładzają skórę, ułatwiając wchłanianie aktywnych składników z kremu. W przypadku skóry szyi także musimy pamiętać o kremach chroniących ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Kolejną newralgiczną częścią naszego ciała, o którą warto zadbać latem pozostają nasze… plecy. Mimo iż skóra jest na nich grubsza niż w innych częściach ciała, należy troszczyć się o nią równie starannie. Warto raz w tygodniu wykonać sobie peeling gruboziarnisty, który znakomicie złuszczy naskórek pleców. Po takim zabiegu musimy pamiętać o nawilżeniu np. masłem lub musem do ciała z witaminą E, pantenolem, olejem winogronowym lub migdałowym. Dzięki temu latem będziemy mogły pochwalić się miękką i gładką skórą.

Lato (i nie tylko) wymaga od nas idealnej gładkości całego ciała. Do depilacji nóg warto przygotować skórę znacznie wcześniej. Minimum 2 razy w tygodniu korzystaj z peelingu, który nie tylko wygładzi skórę nóg, ale poprawi też krążenie i sprawi, że odrastające włoski nie będą wrastać Ci w skórę. Wybór depilacji pozostaje czysto indywidualny – od szybkiego użycia maszynki do golenia, poprzez bardziej bolesne, ale trwałe woskowanie, aż po depilację laserową. Niezależnie od wybranej metody, po depilacji dobrze jest skorzystać ze specjalnego balsamu, który nawilży, złagodzi i opóźni odrost włosków.

Pozdrawiam,

Edyta Folek

właściciel w: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -