ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

wesele w domu kobbieciarniaOrganizacja wesela w domu, to propozycja skierowana do osób planujących małe, skromne przyjęcie weselne, posiadających duży dom, bądź ogród, które umożliwiają stworzenie weselnego klimatu w formie garden party.

Osobiście od dawna marzę o zorganizowaniu takiego wydarzenia! Jestem zwolenniczką DIY (Do It Yourself – zrób to sam) gdzie wszystkie poszczególne elementy, wykonać można samodzielnie: od gotowania i wypieków począwszy, po dekoracje kwiatowe, papeterię ślubną czy nalewki skończywszy. To prawdziwy powrót do tradycji oraz naszych rodziców i dziadków, którzy świetnie bawili się na swoich domowych weselach, angażując długotrwale w jego planowanie i organizację, członków rodziny i rzesze sąsiadów.

Jeśli i Wy marzycie o podobnym stylu swojego weselnego przyjęcia, podpowiem Wam, jak uzyskać oczekiwany efekt, co należy przygotować i bez czego wesele w stylu „domowym” z pewnością się nie obejdzie. A zatem? Zaczynamy!

Zdjęcia i kwiaty: Babie Lato Organizacja: BeMyWife Konsultanci Ślubni
Zdjęcia i kwiaty: Babie Lato
Organizacja: BeMyWife Konsultanci Ślubni

Duży dom bądź ogród – nie każdy z nas posiada ogromny dom umożliwiający pomieszczenie około 50 gości weselnych. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy mamy do dyspozycji ogród. Jeżeli planujemy eleganckie przyjęcie w ogrodzie, idealnym wyborem okażą się duże, okrągłe stoły. Styl rustykalny uzyskamy natomiast ustawiając dla gości, długie, drewniane stoły w kształt podkowy. Wybór mebli i dodatków zależny jest od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Najważniejsze, żeby wszyscy się widzieli!

Namiot, stoły i krzesła – dzisiaj, wszystko można wypożyczyć bądź kupić za niewielkie pieniądze. Sąsiedzi na pewno nie będą mieli nic przeciwko, jeżeli na jedną noc pożyczymy od nich stół i krzesła. Zróżnicowane wizualnie stoły i krzesła to najmodniejsza dekoracja weselna. Wypożyczenie mebli od profesjonalnej firmy to już trochę większy koszt. Załatwmy ten element według własnego uznania i budżetu, pamiętając jednak również o spójnym stylu całej uroczystości.

Catering – jeśli chodzi o stworzenie dobrego menu na ten dzień, ilość możliwości jest niezliczona. Zaufane kucharki, profesjonalny catering lub ekskluzywny kucharz do wynajęcia na wieczór – nasza decyzja uzależniona jest głównie od możliwości finansowych Pary Młodej. W przypadku wyboru profesjonalnej obsługi, nasza rola ogranicza się do udostępnienia jej zaplecza gastronomicznego i trzymania kciuków za pozytywny rozwój wydarzeń. Resztą nie musimy się przejmować. Zupełnie inaczej rzecz prezentuje się w przypadku, w którym decydujemy się skorzystać z pomocy osób bliskich. Pamiętajmy jednak, że angażowanie mam, babć, cioć, kuzynek nie jest dobrym rozwiązaniem. Osoby te powinny być gośćmi na Waszym weselu – bawić się, wzruszać i wypoczywać w rodzinnym gronie, zamiast służyć za pomoc kuchenną! Osobiście radzę więc zrzucić odium odpowiedzialności na profesjonalistów!

Wieczorny grill – może stanowić główna atrakcję wieczoru, a co najważniejsze nie jest zanadto absorbujący. Rozpalamy grilla, na stoliku stawiamy talerze z przysmakami do barbecue. Każdy zainteresowany gość będzie mógł według uznania, przygotować to na co ma ochotę! Postawmy obok skrzynkę dobrego, regionalnego piwa na pewno przypadnie to do gustu męskiej części zaproszonych gości.

Babcinie wypieki, nalewki i przetwory – jeżeli nie babcia to zapewne mama lub zaprzyjaźniona ciotka, chowają w piwniczkach prawdziwe skarby. Nawet jeżeli jeszcze nie dopełniły dzieła, jestem pewna, że poinformowane z odpowiednim wyprzedzeniem – przygotują na Wasz wieczór coś wyjątkowego. Drink bar z nalewkami domowej roboty? Candy bar z pysznymi, domowymi wypiekami? To idealne atrakcje na wesele w domowym klimacie! Goście weselni będą zachwyceni, gdy po przyjęciu dostaną nalewki, ciasta bądź przetwory w formie upominku z podziękowaniami za przyjście.

Rodzinny klimat – pamiątki, stare zdjęcia czy antyki. Wszystko co przetrwało lata, aby móc powspominać stare czasy. Takie rzeczy stworzą na Waszym weselu wspaniały, podniosły, rodzinny klimat – uwypuklając znaczenie i historię dwóch, dotąd osobnych klanów, które scalają się w tym dniu w jedną całość. Przy odrobienie szczęścia nawet sam Pan Młody w dniu wesela dowie się czegoś nowego o rodzinie Panny Młodej, i na odwrót. Spokojnie, wszystkie sekrety pozostają w rodzinie;)

Zdjęcia i kwiaty: Babie Lato Organizacja: BeMyWife Konsultanci Ślubni
Zdjęcia i kwiaty: Babie Lato
Organizacja: BeMyWife Konsultanci Ślubni

Dobra oprawa muzyczna i fotograf – to podstawa całej zabawy. Nie musimy wynajmować orkiestry, jeśli nie chcemy generować w okolicy wielkiego hałasu. Wystarczy nam dobry odtwarzacz, sprawdzona kolekcja starych płyt, mini karaoke, a na koniec… znajomy fotograf czujący Wasz klimat. Niezapomniane wspomnienia gwarantowane!

Dekoracje z ogrodowych kwiatów – sami możecie przyozdobić dom polnymi kwiatami lub według uznania,  zostawić to profesjonalistom. Słoiczki z kwiatami, drewniane skrzynki, własnoręcznie robiona papeteria, lampki na drzewach, kolorowe wstążki na krzesłach czy własnoręcznie uszyte proporczyki, nadadzą domowemu przyjęciu idealnego, rustykalnego klimatu.

Zaproś sąsiadów albo wcześniej ich uprzedź – nie wszystkim – z różnych względów, może spodobać się pomysł przyjęcia weselnego organizowanego w sąsiedztwie. Wcześniejszy telefon do sąsiadów na pewno stanowił będzie kulturalne, a i strategiczne posunięcie, które pozwoli zminimalizować ryzyko ewentualnej interwencji właściwych służb. Może warto zastanowić się także nad opcją wręczenia sąsiadom zaproszenia, które ostudzi ich negatywne nastawienie do zamieszania „zza płotu”?

Czas i chęci – Pamiętaj, po pierwsze i najważniejsze – musisz mieć na to wszystko czas i chęci. Jeżeli nie masz do tego głowy, a pomysł przypadł Ci do gustu, możesz skorzystać z usług wedding plannera! Zajmie się on doskonale, kompleksową organizacją przyjęcia weselnego oraz jego koordynacją w dniu wesela.

Pozdrawiam,

Garbiela Nikiel

wedding planner, właściciel formy: BeMyWife – Konsultanci Ślubni

Zdjęcia i kwiaty: Babie Lato Organizacja: BeMyWife Konsultanci Ślubni
Zdjęcia i kwiaty: Babie Lato
Organizacja: BeMyWife Konsultanci Ślubni

- A word from our sposor -

Przyjęcie weselne w Twoim własnym domu. To się musi udać!