ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

"Mamy brzuszek" KoBBieciarnia.pl anna zagórska warszawaeciarnia.pl
Sesja V. Warszawa – foto: Anna Maria Zagórska, właściciel w: Anna Maria Zagórska Photography

Kiedy początkiem lipca bieżącego roku, ruszała oficjalnie Akcja – „MAMY Brzuszek. Macierzyństwo bez retuszu”, chyba nikt z nas nie spodziewał się, że w zaledwie 3 miesiące podbije serca dziesiątek tysięcy Polek, które tłumnie i entuzjastycznie zgłaszały będą swój udział w kolejnych regionalnych sesjach fotograficznych ich pociążowych brzuszków, bez odrobiny zawahania obnażając swe ciała z najbardziej skrywanych dotąd sekretów, w imię idei propagowania prawdziwego, niewyidealizowanego macierzyństwa. Zamiast skrępowania wywołanego zmienionym po ciąży i porodzie wyglądem ich ciał – bliznami po cesarskim cięciu, naciągniętą, nierzadko bezładnie zwisającą skórą, rozstępami czy przebarwieniami, Modelki Akcji prezentowały przed obiektywem prawdziwą dumę z faktu bycia kobietą oraz matką, podkreślając w każdej pozie i ujęciu, swoje dojrzałe, realne piękno.

mamy brzuszek ruda śląska
Sesja III. Ruda Śląska – fotograf: Magdalena Ruda, Foto VENUS Magdalena Ruda

W czasie trwania Akcji, Czytelniczki KoBBieciarni z całej Polski, wytypowane na podstawie nadsyłanych do Redakcji zgłoszeń, zorganizowane zostały w pojedyncze, regionalne grupy ochotniczek, w ramach których brały udział w letnich (plenerowych lub studyjnych), zbiorowych sesjach fotograficznych ich poporodowych brzuszków. Sesje odbywały się kolejno na Pomorzu (23.07.2016), w Lublinie (24.07.2016r), w Warszawie (7.08.2016r), Rudzie Śląskiej (23.08.2016r.) oraz Katowicach (27.08.2016r). Na potrzeby Akcji, zdjęcia pociągowych brzuchów wykonało aż 6 profesjonalnych fotografów! Autorkami zdjęć naszej Akcji, których zestawienie możecie podziwiać dziś na stronie www.mamybrzuszek.com w zakładce Galeria odpowiednio: na Pomorzu Agata Kreft-Ciesielska, właścicielka Cyk Cyk Studio, w Lublinie – Karolina Bator, właścicielka Studio: Karolina Bator Fotografia Noworodkowa i Dziecięca, w Warszawie – Anna Maria Zagórska, właścicielka: Anna Maria Zagórska Photography, w Rudzie Śląskiej – Magdalena Ruda, właścicielka: Foto Venus Magdalena Ruda, w Katowicach – Magdalena Kozłowska, właścicielka Studio: Magda Kozłowska. Finałowa sesja Akcji zorganizowana została w dniu 3.09.2016r., w Bielsku-Białej – macierzystym mieście KoBBieciarni, w którym cała inicjatywa znalazła swój początek. Zdjęcia bielskiej edycji Akcji, wykonane zostały przez fotograf Lidię Polok, właścicielkę: Limon Studio Reklamy i Fotografii.

MAMY BRZUSZEK SESJA W LUBLINIE KOBBIECIARNIA
Sesja II. Lublin, foto: Karolina Bator, Karolina Bator fotografia noworodkowa i dziecięca

mamy brzuszek kobbieciarnia
Sesja I. Pomorze, foto: Agata Kreft-Ciesielska, Cyk Cyk Studio

mamy brzuszek katowice
Sesja IV. Katowice, foto: Magdalena Kozłowska

Emocje, jakie wywołała Akcja MAMY Brzuszek, przełożyły się na gromkie zainteresowanie internautek z całej Polski. Niezależnie od statusu macierzyństwa, kobiety z najdalszych zakątków kraju przystąpiły do żywego komentowania idei i potrzeby przeprowadzenia Inicjatywy. Choć zdarzały się głosy krytykujące wydarzenie i zarzucające mu propagowanie braku dbałości o wygląd zewnętrzny, kobiecą formę i zdrowe samopoczucie, dominowały komentarze Czytelniczek wspierających Modelki Akcji w ich walce o akceptację realnego, niewyretuszowanego wizerunku młodych matek, jak i wyrażających szczery podziw w stosunku do ich odwagi i pewności siebie, wyraźnie zyskiwanej przed obiektywem aparatów wprawnych, utalentowanych fotografów.

Tych ostatnich, postanowiłyśmy więc zapytać o odczucia związane z udziałem w Akcji MAMY Brzuszek i kulisach pracy z Uczestniczkami Akcji. Oto, co powiedziały nam autorki zdjęć trzech ostatnich sesji fotograficznych, które odbyły w Warszawie, Rudzie Śląskiej oraz Katowicach.

"Mamy brzuszek" KoBBieciarnia.pl anna zagórska warszawa– Z zaciekawieniem i przyjemnością zaangażowałam się w akcję „Mamy brzuszek”. Jako fotografik-portrecistka kobiet, a jednocześnie mama 6-letniego chłopca, wiem, że temat pozostaje wyjątkowo delikatny, w środowiskach kobiecych, bez wątpienia – kontrowersyjny. Wiele kobiet nie radzi sobie ze zmianami, jakie na ich ciałach pozostawiła ciąża i ukrywa je pod fałdami oversizowych ubrań. Ciesze się, że są Kobiety-Matki, które odnalazły w sobie odwagę, aby podzielić się z Polkami swoim wizerunkiem, odkrywając to, co dla Nich najbardziej intymne, a czasem i wstydliwe. – opowiada o Akcji Ania Zagórska, właściciel w: Anna Maria Zagórska Photography.

– Wiem ile szczęścia i spełnienia daje macierzyństwo, ale i jak mało czasu miewa się dla siebie samej. Poprzez wybór miejsca i stylizacji, starałam się stworzyć atmosferę oderwaną od codzienności… barwną, radosną, idylliczną. Chciałam, aby Mamy-modelki czuły się swobodnie i naturalnie. By mogły cieszyć się chwilą, którą później zobaczą i zachowają dzięki fotografiom. Większość modelek przybyło na sesję ze swoimi dziećmi. Cudownie było patrzeć na Ich ciepłe relacje, pełne miłości i czułości. Czymże wobec tego cudu jest blizna, rozstęp, dodatkowa fałdka skóry? – dodaje Ania.

anna zagórska mamy brzuszek
Anna Maria Zagórska podczas sesji w Warszawie w Parku w Wilanowie

Anna Zagórska podczas sesji w Warszawie w Parku w Wilanowie
Anna Zagórska podczas sesji w Warszawie w Parku w Wilanowie

anna zagórska warszawa mamy brzuszekAnna Maria Zagórska to urodzona 1974 r. w Skierniewicach, fotografik z zamiłowania. Specjalizuje się w fotografii portretowej zwłaszcza kobiecej. Jest prawdziwą pasjonatką podróży, w trakcie których nie rozstaje się ze swoim aparatem. Zajmuje się również fotografią wnętrz i reportażową. Swoje doświadczenie i warsztat zdobywała w trakcie studiów na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu, w Studium Fotografii ZPAF i Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, a przede wszystkim w trakcie kilkunastoletniej samodzielnej pracy nad zleceniami dla wydawnictw, organizacji, firm oraz osób prywatnych. Od lutego 2007 współprowadzi Pracownię Fotografii na Wydziale Architektury Wnętrz – Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – gdzie udało jej się połączyć dwie pasje – fotografię i architekturę. Od marca do sierpnia 2011 r. prowadziła w Muzeum w Pałacu w Wilanowie cykliczne warsztaty fotograficzne dla młodzieży oraz warsztaty dla dorosłych przy okazji wystawy fotograficznej „Witkacy i inni”. Wykładała również fotografię na Wydziale Architektury Wnętrz w Polsko – Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.  Autorka fotoreportażu o uchodźcach z Czeczeni – rodzinach mieszkających w Polsce, efektem czego był cykl wystaw fotograficznych pt: „Naprawdę istnieje tylko jedna radość – obcowania z ludźmi” – m. in. w Kinie Kultura w Warszawie oraz Katolishe Akademie w Berlinie (czerwiec 2012r.).

"Mamy brzuszek" KoBBieciarnia.pl anna zagórska warszawa

"Mamy brzuszek" KoBBieciarnia.pl anna zagórska warszawa

"Mamy brzuszek" KoBBieciarnia.pl anna zagórska warszawaO akcji społecznej MAMY BRZUSZEK dowiedziałam się od jej śląskiej koordynatorki Izabeli Graf. Od razu podjęłam decyzję. Wiedziałam, że z przyjemnością wezmę w niej udział. Czułam, że będzie to wyjątkowo ważny projekt, który pozwoli mamom spojrzeć na swoje ciała z zupełnie innej perspektywy. Żyjemy w czasach, w których piękną i nienaganną rzeczywistość kreują w dużej mierze media. Pokazują nam znane piękności, które w zaledwie kilkanaście dni po porodzie, wracają na plany zdjęciowe czy wybiegi Victoria’s Secret. Dzięki odwadze Modelek mogłam ukazać piękne dowody macierzyństwa pozostawione na ciele kobiety. Atmosfera panująca na planie zdjęciowym w Rudzie Śląskiej była wspaniała. Mamy z wielkim zaangażowaniem pozowały wraz ze swoimi pociechami. Dzięki profesjonalnemu wizażowi mogły się przenieść w czasy panującego stylu Pin-Up. W rezultacie powstały wspaniałe kadry ukazujące piękno macierzyństwa. – komentuje udział w Akcji Magdalena Ruda, fotograf sesji w Rudzie Śląskiej.

mamy brzuszek ruda śląskaMagdalena Ruda to właścicielka Studio, Foto Venus Magdalena Ruda. Jak sama deklaruje, wyznaje zasadę, iż nie sztuką jest zrobić zdjęcie, sztuką jest uchwycić na nim „ten moment”, emocje lub kawałek duszy… Pochodząca ze Śląska Pani fotograf, która realizowane przy udziału swego aparatu sesje foto, wkłada nie tylko swój niezwykły profesjonalizm oraz talent, ale co najważniejsze, serce. – Fotografia to moje hobby oraz sposób na życie. Cechuje mnie kreatywność, spokój i opanowanie. Najważniejsze dla mnie to uchwycić Wasze emocje na zdjęciach. Specjalizuję się w fotografii noworodkowej oraz dziecięcej – dodaje pytana o swoje prace.

mamy brzuszek katowice– Pomysł na sesję Mamy Brzuszek od początku bardzo mi się spodobał. Sama jestem mamą i przez dłuższy czas ciężko było mi zaakceptować moje ciało po urodzeniu córeczki. Teraz jestem dumna z blizny na moim brzuchu, która przypomina mi o największym skarbie, jaki otrzymałam. Moje modelki okazały się kobietami świadomymi swojego ciała, pełnymi energii i dumy ze swoich pociech. Pokazały, że macierzyństwo i widoczne na ciele pozostałości po ciąży dodają im pewności siebie. Mam nadzieję, że sesja Mamy Brzuszek uświadomi wielu osobom fakt, iż niedoskonałości pozostałe po ciąży i porodzie są jak najbardziej naturalne i nie ma sensu ich ukrywać. – kwituje Magdalena Kozłowska, fotograf sesji katowickiej, właścicielka Studio: Magda Kozłowska.

- A word from our sposor -

Pytamy Fotografów Akcji MAMY Brzuszek o kulisy ich pracy z modelkami!