Przestrzeń ekspercka KoBBieciarni tworzona jest przez kobiety, które swoją wiedzą oraz doświadczeniem płynącym z ich codziennej pracy zawodowej lub prowadzonej działalności, pragną dzielić się z naszymi Czytelniczkami – doradzając, ukierunkowując, edukując, inspirując do działania, a przede wszystkim rozwiewając wątpliwości naszych Czytelniczek zgłaszane nierzadko w napływających do Redakcji wiadomościach mailowych.


Mateusz-Wasik

Mateusz Wasik – właściciel platformy bloggerskiej KoBBieciarnia.pl

Właściciel Agencji Marketingowej:Mattwasik Studio

Właściciel marki biżuteryjnej: MATTSHIELD Z wykształcenia informatyk którego specjalnością jest grafika komputerowa, z pasji instruktor brazylijskiej sztuki walki Capoeira. Od kilku lat łączy prowadzenie agencji marketingowej Mattwasik Studio, z pracą specjalisty w jednej ze spółek Grupy Kapitałowej LOTOS S.A.
Prywatnie – miłośnik motoryzacji, fotografii, sztuk walki i wszelakich sportów ekstremalnych. Nieustannie szukający wyzwań zawodowych, każdego dnia, ustawicznie, małymi krokami, realizuje wyznaczane sobie cele poszukując inspiracji w otaczającym go świecie, czego przykładem jest choćby KoBBieciarnia!

Wśród autorek działu eksperckiego znajdują się:


Kamila Rosik – DORADZTWO ZAWODOWE

Autorka:strefakariery.com.pl

Kamila to z wykształcenia doradca zawodowy. W swojej karierze miała możliwość pracować w różnorodnych środowiskach i kulturach organizacyjnych. Poza pracą w obszarze sprzedaży i marketingu, od dłuższego czasu zajmuje się wsparciem w zakresie przygotowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, skutecznego poszukiwania pracy, doradztwa personalnego i kariery. Organizuje warsztaty związane z tematyką pracy i kariery.


Dagmara-Jagodzińska

Dagmara Jagodzińska – PRAWO

Autorka: ImInLaw.pl

Adwokat wpisany na listę adwokatów bielsko-bialskiej Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa ubezpieczeń społecznych i innych. Laureatka ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Adw. Stanisława Mikke organizowanego pod patronatem Naczelnej Rady Adwokackiej.


Kinga-Michalczyk

Kinga Michalczyk – PRAWO

Autorka:ImInLaw.pl

Aplikantka adwokacka III roku szkolenia aplikanckiego 2015-2017 wpisana na listę aplikantów adwokackich Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ostatnich latach wykonująca także czynności zawodowe w strukturach organów administracji publicznej. Prawnik czechowickiego Oddziału Fundacji – Bezpłatne Porady Prawne Czechowice-Dziedzice, świadczącej regularne usługi z zakresu poradnictwa prawnego na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Autorka bloga Im In Law – Prawo rodzinnego stołu, zawierającego odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu prawa rodzinnego i powiązanych z nim zagadnień z zakresu prawa spadkowego, rzeczowego, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz procedury cywilnej i administracyjnej.


Małgorzata Buczkowska

Małgorzata Buczkowska – PRAWO

Strona:siwkoiwspolnicy.pl

Radca prawny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu szeroko rozumianego prawa spółek, prawa umów, obsłudze korporacyjnej przedsiębiorców oraz funduszach venture capital. Od 6 lat świadczy pomoc prawną w ramach Siwko i Wspólnicy Kancelarii Prawnej sp.k. (www.siwkoiwspolnicy.pl). Doświadczenie zdobywała w renomowanych kancelariach oraz jako in house lawyer, gdzie doradzała m.in. w bieżącej obsłudze podmiotów gospodarczych, procesach przekształcenia spółek i obsłudze procesów inwestycyjnych, w tym z udziałem spółek publicznych i podmiotów zagranicznych.


Anna Niewiadoma kobbieciarnia

Anna Niewiadoma – MARKETING I REKLAMA

Od dawna mocno zafascynowana światem zarządzania i marketingu, co miało swoje odzwierciedlenie w wybranym kierunku studiów – zarządzaniu. Aktualnie – kierownik ds. marketingu i szkoleń w firmie zajmującej się doradztwem gospodarczym, członkini zespołu marketingowego w projekcie związanym z branżą edukacyjną, a przede wszystkim dumna redaktorka KoBBieciarni. W ciągu ostatnich 5 lat rozwijała swoje umiejętności z dziedziny szeroko rozumianego zarządzania oraz copywritingu współpracując z różnymi podmiotami (zarówno komercyjnymi, jak i z sektora NGO). Prywatnie – wielka fanka inicjatyw związanych z samorozwojem, promotorka zdrowego trybu życia i czytelniczka prasy psychologicznej. Zdanie „Każdy ma to, na co się odważy” poleciłaby zawiesić nad łóżkiem każdemu z nas.


Alina Stasiak - KoBBieciarnia

Alina Stasiak – BUDOWANIE WIZERUNKU I MARKI

Autorka:alinastasiak.blogspot.com

Specjalistka ds. public relations, wizerunku i brandingu, z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym podczas pracy w mediach, agencjach reklamowych oraz firmach korporacyjnych. Obecnie czuwa nad wizerunkami i markami artystów, ekspertów, osób publicznych i firm. Szczególnie nakręca ją współpraca z muzykami, a ich kreowanie ich wizerunku oraz osobistej marki, uznaje za swoje zawodowe hobby. Blog „Bądź z siebie dumny“ stanowi dla niej połączenie pracy i prawdziwej pasji.


Magdalena Sapińska - KoBBieciarnia

Magdalena Sapińska – PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Prywatnie – ambitna i głodna życia, trzydziestodziewięcioletnia, rodowita Warszawianka. Zawodowo – licencjat ekonomii, magister finansów, absolwentka studiów MBA, z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej i farmaceutycznej. Piastunka najwyższych stanowisk związanych z finansami, członkini zarządów i rad nadzorczych. W przeszłości – posiadaczka własnej działalności gospodarczej. Wieloletni członek Europejskiej Federacji Doradców Finansowych. Autorka eksperckich publikacji Gazety Prawnej. Ostatnio kandydatka do Sejmu RP.


Elżbieta Kiergiet-Szkutnik - KoBBieciarnia

Elżbieta Kiergiet-Szkutnik – PSYCHOLOGIA BIZNESU

Autorka:Twórczotka

Konsultantka ślubna, trener biznesu, specjalista ds. eventów. Absolwentka Studia Sztuki w Warszawie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (Wydział Filozofii, kierunek retoryka stosowana). Od kilkunastu lat związana z branżą reklamową i eventową. W wolnych chwilach rozwija pasję, jaką jest sketchnoting i myślenie wizualne. Z chęcią angażuje się w przedsięwzięcia o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym, m.in. wspiera rozwój młodzieży w szkołach średnich. Swoim przykładem pokazuje innym kobietom, że na wszystko przychodzi odpowiedni moment, nawet na studia w wieku 32 lat i po urodzeniu dwójki dzieci. Prywatnie twórcza mama wyjątkowych bliźniaków – Franka i Marysi.


kamila baranowska - KoBBieciarnia

Kamila Baranowska – COACHING W BIZNESIE

Autorka:Biegający coach

Specjalizuje się w Coachingu Silnego Charakteru. Pracuje z ludźmi, którzy chcą zmienić tryb życia z „siedzącego” na aktywny, a także tymi, którzy są zmęczeni pracą przy biurku i brakuje im motywacji oraz dyscypliny, aby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub innym sportem. Jest akredytowanym coachem ACC ICF oraz dyplomowanym trenerem biznesu. Absolwentka studiów podyplomowych Coaching Profesjonalny – metody i praktyka na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studiów magisterskich Finanse i Bankowość. Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu (Akademia SET) oraz Coaching Grupowy i Zespołowy (Pracownia Coachingu NOVO).


Magdalena Wojdała kobbieciarnia

Magdalena Wojdała – PRAWO KANONICZNE, SUKCESJA GOSPODARCZA

Autorka:Sukcesja Gospodarcza

Adwokat kościelny, właścicielka Kancelarii Kanonistycznej i marki Sukcesja Gospodarcza. Wykładowca akademicki, trener, autorka licznych publikacji z zakresu prawa. Zawodowo kojarzona z tzw. stwierdzeniami nieważności małżeństwa oraz sukcesją gospodarczą. Pisze bloga poświęconego zagadnieniu sukcesji gospodarczej: Sukcesja Gospodarcza. Prywatnie fanka rajdów samochodowych.


aneta jurewicz kalejdoskop kobbieciarni

Aneta Jurewicz – COACHING

Strona:JUREWICZ COACHING PROJEKT

Trener, coach ACC International Coach Federation, wykładowca, Mentor Coach ICF Global, Członek komisji ds. Nauki International Coach Federation Polska. Certyfikowany Coach Zespołowy i Grupowy. Wykładowca i trener coachingu na Uniwersytecie Łódzkim. Trener Coachingu w Szkole Coachów Akademii SET. Prowadzi warsztaty w Szkole Trenerów Biznesu Akademii SET. Specjalizuje się w coachingu wyższej i średniej kadry managerskiej oraz coachingu zespołów szczególnie w branży medycznej, farmaceutycznej i finansowej. Prowadzi autorskie warsztaty: Manager Coachem. Wpisana na listę Mentor Coachów ICF Global prowadzi mentorcoaching i superwizje dla coachów w procesie akredytacji ICF. Autorka rubryki coaching w czasopismach: BUSINESSMAN.PL oraz ALTER BUSINESS.INFO. Dyrektor merytoryczny szkoleń medycznych YOUVENA. Twórca Akademii Przedsiębiorczości dla Lekarzy. Zarządza i projektuje procesy rozwojowe dla managerów, lekarzy, farmaceutów, przedstawicieli medycznych.


magdalena balcerzak kobbieciarnia

Magdalena Balcerzak – FINANSE

Strona:EUROCASH

Absolwentka studiów wyższych na kierunkach filologii angielskiej oraz technologii informacyjnej. Ukończyła szkolenie w ramach Pracowni Praktyk Trenerskich. W roku 2008 uzyskała tytuł jednego z najmłodszych w kraju Dyrektorów Sieci Dystrybucji w jednej z wiodących firm marketingu wielopoziomowego i rozpoczęła zarządzać grupą kilkuset dystrybutorów w całej Polsce. Od roku 2011 – właścicielka własnej firmy szkoleniowej, której misją jest inspirowanie przedsiębiorców do pomnażania swojego majątku. Wiceprezes zarządu jednej ze stworzonych przez siebie Spółek. Współtwórczyni pierwszej, polskiej gry planszowej EUROCASCH, która przez zabawę uczy przedsiębiorczości oraz pozytywnych nawyków finansowych. Prywatnie – miłośniczka podróży, aktywnych form wypoczynku oraz kotów. Codziennie udowadnia, że każda kobieta może prowadzić swoją firmę z wielkim sukcesem.


Paula Dąbrowska kobbieciarnia

Paula Dąbrowska – PRAWO

Autorka:Legall ART

Radca prawny. Prowadzi bloga prawnego legallart.pl oraz świadczy usługi prawne w ramach swojej kancelarii radcowskiej. Specjalizuje się w dziedzinach prawa takich jak prawo pracy, zagadnieniach prawnych związanych z działalnością gospodarczą, IP&IT oraz aspektami prawnymi w muzyce i organizacji eventów. Ma doświadczenie w pracy z twórcami, muzykami, startupem z branży IT, jak i w obsłudze prawnej dużych przedsiębiorstw. Prywatnie ćwiczy jogę, podróżuje i słucha ulubionej muzyki rockowej.


EDYTA DUCHNOWSKA redaktorki kobbieciarnia

Edyta Duchnowska – Prawo autorskie

Radca prawny wpisany na listę Radców Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Właściciel Kancelarii Radcy Prawnego Edyta Duchnowska. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców, w szczególności w tematyce spółek prawa handlowego. Pasjonatka prawa autorskiego, w szczególności tematyki związanej z ochroną wizerunku. W przeszłości, z powodzeniem prowadziła obsługę wielu projektów z branży filmowej oraz reklamowej. W życiu prywatnym – dumna mama Łukasza i Natalii. W czasie wolnym oddaje się wraz z synem pasji narciarstwa.


Elżbieta Curyło - redaktorki kobbieciarnia

Elżbieta Curyło – COACHING

Autorka:„Siła myślenia wizualnego” oraz „Wszystko można narysować”

Trener Rozwoju Osobistego, Trener Myślenia Wizualnego, Coach z bardzo dobrą znajomością branży finansowej, pracy z grupą oraz rozwoju osobistego. Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, Podyplomowego Studium Trenerów Grupowych na SWPS i Studiów Podyplomowych Trener Umiejętności Poznawczych na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Certyfikowany Coach w ramach Corporate Coach U Poland, Coach Wise Coaching Essentials oraz CoachWise Coaching Equippe. Ukończyła wiele kursów w tym cykl szkoleń Cudowne Dziecko wg metody dr Anety Czerskiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu szkoleń, warsztatów oraz procesów rozwojowych i coachingowych. Pasjonatka rozwoju osobistego, rozwoju dziecka oraz edukacji prawopółkulowej. Mama 5-letniego Antka, który nieustannie inspiruje ją do działania i wspólne z mamą odkrywa świat – co dzień na nowo.


Izabella Wierzbicka - redaktorki kobbieciarnia

Izabella Wierzbicka – MARKETING I PUBLIC RELATIONS

Specjalista ds. komunikacji i Public Relations. Pierwsze kroki stawiała w portalach wPolityce.pl, wGospodarce.pl i miesięczniku „Na Poważnie” (obecnie „wSieci Historii”) – podmiotach należących do Grupy Medialnej Fratria. Członek Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Społecznej im. Jana Liszewskiego. Pozytywnie zakręcona na punkcie budowania wizerunku. Tworzy strategie marketingowe dla firm i instytucji, a także pracuje nad własnym projektem, który pozwoli połączyć jej zamiłowanie do marketingu, pisania i… Podlasia, z którego pochodzi. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Zawsze marzyła o tym, żeby pisać o kobietach i dla kobiet. Teraz to się spełnia.


Agnieszka Kowalkowska redaktorki

Agnieszka Kowalkowska – COACHING, MODA

Strona:Wiele Opcji

Naukowiec i nauczyciel akademicki, coach osobisty i biznesowy. Interesuje się stykiem nauki i biznesu, prowadzi wykłady z przedsiębiorczości. W pracy coacha kieruje się słowami: „Kreatywnie i proaktywnie. Wybieraj z wielu opcji i działaj!„, które stanowią motto jej działalności Wiele Opcji. Pomaga znajdywać nowe możliwości i poszerzać perspektywę działania. Uważa, że zawsze mamy jakiś wybór. W modzie zwraca uwagę na świadome kształtowanie wizerunku – czuwa nad tym, aby ubiór był spójny z osobowością i wartościami z jakimi się identyfikujemy, dając wyrazisty przekaz dla otoczenia. Na Dobry Strój przedstawia własne spojrzenie na modowe tematy.


magdalena radecka kobbieciarnia

Magdalena Radecka – COACHING, ZARZĄDZANIE

Prezes i współzałożyciel: Best Global Business Sp. z o.o. Sp. k. Przedsiębiorca, autor, certyfikowany trener i międzynarodowy mówca motywacyjny. Pochodzi z małego miasteczka przy granicy polsko-niemieckiej. Podróżniczka. Nigdy nie potrafiła na dłuższy czas usiedzieć na miejscu. Mieszkała, studiowała i pracowała miedzy innymi w Dani, Szkocji, Australii. Ukończyła studia anglojęzyczne w Kopenhadze z zarządzania usługami, ze specjalizacją psychologia w biznesie oraz międzynarodowe zarządzanie. Ma za sobą lata doświadczeń w biznesie, w pracy z ludźmi z różnych kultur, zarządzania międzynarodowymi projektami, sprzedażą, marketingu. Po powrocie do Polski kilka lat temu, właśnie w swoim małym miasteczku nauczyła się spełniać marzenia. Dziś, dzieli się z innymi.


Anna Kopciowska – ROZWÓJ OSOBISTY, COACHING

Strona:Your Personal Coach Anna Kopciowska

Kobieta o wielu wcieleniach: trenera i koordynatora projektów szkoleniowych, konsultanta biznesowego, Przedstawiciela Firmy Personality Resources International USA/Canada. Absolwentka prestiżowego programu Advence Mentoring Program – Brian Tracy International. Specjalizuje się w zagadnieniach typologii osobowości i inteligencji emocjonalnej w kontekście motywacji, zarządzania oraz przywództwa. Swoje działania prowadzi w Polsce, Niemczech, Anglii, Kanadzie i USA. Naukę i doświadczenie pobierała u największych autorytetów sprzedaży i biznesu na świecie. Autorka popularnych książek: „Coach Yourself”, „Trenerzy rozwoju” i „Kolory Sukcesu”. Prywatnie spełniona mama 2 wspaniałych synów, partnerka, podróżniczka. Kocha medytacje przy wschodzie karaibskiego słońca, picie kawy w Rzymie, zakupy w Paryżu.


AGATA GÓRSKA – MARKETING, KOMUNIKACJA

Dziennikarka i redaktorka ze sporym stażem w mediach tradycyjnych i doświadczeniem w dziedzinie PR. Obecnie – skupia się na rozwoju własnej firmy. Jej Stacja Komunikacja wspiera małe firmy i organizacje pozarządowe w działaniach komunikacyjnych. Organizuje też warsztaty dotyczące współpracy z mediami. W przeszłości pracowała w dziennikach, tygodnikach oraz miesięcznikach kobiecych. Współpracowała również z agencjami PR i organizacjami pozarządowymi, m.in. fundacją Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia. Współtworzyła profil tej organizacji na FB (obecnie ma on ponad 260 tys. polubień). Aktualnie współpracuje m.in. z tytułami takimi jak Coaching i Coaching Extra. Prywatnie mama trzech córek, w tym słodkich 2-letnich bliźniaczek, z którymi stara się aktywnie spędzać wszystkie wolne chwile.


marta-szymanska-kobbieciarnia-redaktorki

Marta Wesołowska – PSYCHOLOGIA BIZNESU

Autorka:Szefoowka.pl

Szefowa, trenerka, założycielka Szefoowka.pl. Zarządzanie mocnymi stronami pracownika, etyczna sprzedaż, motywacja, samodoskonalenie – to główne obszary jej codziennych działań zawodowych. Prywatnie, Marta to prawdziwa pasjonatka podróży po Europie. Jak sama przyznaje – szczególnie umiłowała sobie Francję. W wolnym czasie, z lubością oddaje się swym upodobaniom do szkolenia psiaków i zgłębiania zagadnień z zakresu psychologii pozytywnej.


Katarzyna Płóciennik-Niemczyk – COACHING, BIZNES, FINANSE

Z wykształcenia etnolog i antropolog kulturowy. Szefowa w call center. Aktualnie, pracuje również jako trenerka sprzedaży i komunikacji interpersonalnej. Dziennikarka, w przeszłości pisywała dla wielu poczytnych tytułów. Publikowała swoje treści na portalach internetowych w tym m.in. na łamach portalu FEMKA, jak również w czasopismach, w tym w folkowym magazynie „Gadki z Chatki”. Dziś, zobaczycie ją także na pokładzie magazynu KoBBieciarnia. Zainteresowania Kasi koncentrują się wokół sztuki, antropologii symbolicznej, pojęć ciała oraz płci. Od niedawna jej pasją stał się także coaching, którego świeżej dawki z pewnością Wam dostarczy!


Natalia Kościuk - KoBBieciarnia - redaktorki

Natalia Kościuk – MARKETING

Strona:pracownia-biznesu.pl

Ekspert w zakresie marketingu i sprzedaży. Przez blisko 10 lat realizowała projekty dla korporacji, agencji reklamowych i organizacji międzynarodowych. Pracowała m.in. dla firm branży paliwowej, przemysłowej, odzieżowej i elektronicznej. Realizowała kampanie reklamowe dla firm sponsorujących wydarzenia i imprezy sportowe. Za najciekawszy projekt w swojej karierze zawodowej uznaje wdrażanie kontraktów reklamowych oficjalnych sponsorów UEFA EURO 2016. Obecnie prowadzi Pracownię Biznesu czyli konsultacje biznesowe dla małych i średnich firm, wspierając je w zakresie sprzedaży, marketingu oraz organizacji pracy. Prócz konsultacji indywidualnych, oferuje szkolenia i warsztaty. Współpracuje z organizacjami wspierającymi przedsiębiorczość, biurami coworkingowymi i innymi przedsiębiorcami prowadząc regularnie bezpłatne szkolenia i prelekcje. Z wykształcenia hungarystka i manager sportowy w jednym. Prywatnie, szczęśliwa żona i mama Karoliny i Kajetana.


Agnieszka Jelonkiewicz_biznes - kobbieciarnia redaktorki

Agnieszka Jelonkiewicz – WIZERUNEK

Strona: twoj-wizerunek.com

Właścicielka Akademii Stylu Agnieszki Jelonkiewicz powstałej w roku 1998; historyk sztuki, trenerka, jedna z pierwszych konsultantek wizerunku w Polsce. Autorka kilkuset publikacji  w prasie fachowej i na portalach internetowych. Jedna z bohaterek książki „Sukces jest kobietą”, odznaczona Diamentem Biznesu 2016, jako Firma Godna Zaufania. Twórczyni Warsztatów Stylu dla Kobiet Size Plus  w ramach których, przekonuje kobiety, że elegancja nie ma nic wspólnego z noszonym rozmiarem. Prowadząca warsztaty dla seniorów Wizerunek Seniora; elegancji oraz dobrych manier uczy także podczas zajęć z młodzieżą szkolną i gronem pedagogicznym.  Prelegentka szkoleń kreowania wizerunku biznesowego, profesjonalnej autoprezentacji, wystąpień publicznych i etykiety w biznesie dla członków zarządów oraz głównych ekspertów firm. Dba o wizerunek medialny rzeczników prasowych i osób występujących w mediach. Udziela indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Ekspert dress code’u na konferencjach i targach skierowanych do świata biznesu.