Business Class

Równowaga między pracą, a życiem osobistym. Filozofia Work-life Balance szturmem zdobywa świat

Równowaga między rozwojem zawodowym a osobistym - KoBBieciarnia
Comments (2)
  1. Monika Kliber pisze:

    Pani Malwino, tekst, który Pani napisała trochę się jednak mija z koncepcję work-life balance. Niestety pozafinansowe motywatory typu przedszkole, siłownia w firmie często są przykrywką do tego, by pracownik był dłużej w otoczeniu firmy, a nie krócej. Podobnie z czasem. W work-life balance nie chodzi o czas. Nie jestemy cyborgami, nie jestemy inną osobą w pracy a inną w domu (a jesli tak jest to trzeba się temu bliżej przyjrzeć) tak więc i pracy i życia poza pracą nie da się rozdzielić w naszych myslach i zachowaniach. To chodzi o cos więcej niż 8 godzin w pracy, 8 w domu i 8 na sen. Owszem, narzędzi firm o których Pani wspomina mogą wspierać, ale mogę też poważnie zaszkodzić balansowi pomiędzy pracą a życiem osobistym. Wg. mnie temat wymaga głębszego podejscia. Pozdrawiam serdecznie. Monika Kliber

  2. Oczywiscie zgadzam się – temat nie został w pełni wyczerpany i można jeszcze długo rozważać czy i gdzie jest granica. Poczucie równowagi każdy ma indywidualne i sam powinien je odnajdywać. W koncepcji Work-life balance chodzi jednak o czas (https://pl.wikipedia.org/wiki/Work-life_balance) i zarządzanie własną energią.

    Jest różnica między „krótszym czasem pracy” a „krótszym czasem w miejscu pracy”. Nie widzę nic złego w byciu dłużej w miejscu pracy, jesli w „międzyczasie” poćwiczymy, zażyjemy rozrywki lub masażu, nauczymy się lepszej komunikacji, języka obcego czy radzenia sobie ze stresem. Wolałabym to, niż wyższe wynagrodzenie za więcej godzin w pracy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *