ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

no sex Nawet kiedy żyjemy w zgodnym i szczęśliwym związku, mogą się pojawiać momenty, kiedy na jednoznaczną propozycję ze strony naszego partnera, mówimy jednoznacznie i zdecydowanie NIE. Dalsze namowy na spędzenie upojnej nocy z partnerem mogą zakończyć się niechybnie odesłaniem go na najbliższą kanapę, bez prawa sprzeciwu.

Często same nie do końca jesteśmy świadome co stoi u podstaw naszej niechęci, która z czasem przybiera postać realnej awersji do podjęcia aktywności seksualnej. Drogie Panie, lepiej zapobiegać niż leczyć, ale aby móc przeciwdziałać skutkom, albo móc je zminimalizować, trzeba wiedzieć, z jakim problemem faktycznie się borykamy.

1. Stres

Życie w przewlekłym stresie ma wpływ na aktywność seksualną. Stres w domu, w pracy, na uczelni, spowodowany sytuacją osobistą czy wręcz wydarzeniem narodowym, to nie ma znaczenia. Pozostawanie pod wpływem stresu ogranicza chęć na seksualne uniesienia. Rekomendowanym przez wszystkie mądre poradniki lekiem, pozostaje jakże odkrywcze hasło: „zlikwiduj źródło stresu”, tudzież jeszcze bardziej kojące moje nerwy polecenie „nie myśl już o stresie!”. Sęk w tym, że w większości przypadków oba sformułowania stresują nas często jeszcze bardziej…

2. Problemy pomiędzy partnerami

Kłótnie, spory, ciche dni, niedomówienia – natłok i intensywność negatywnych odczuć pomiędzy partnerami, powoduje, że ochota na wspólne igraszki znika w mgnieniu oka.  Co prawda, niektóre z nas, uwieńczenie burzliwej kłótni znajdują w pościeli; jednak  z czasem i to rozwiązanie zaczyna być niewystarczające w poczuciu braku zrozumienia, bliskości i bezpieczeństwa. Jeśli kobieta czuje się opuszczona, zdradzana, zupełnie naturalną reakcją będzie zaniechanie podejmowania wspólnego życia seksualnego.

no sex kobbieciarnia

3. Alkohol

Wydaje się, że alkohol, który rozluźnia atmosferę i obniża nieco morale będzie świetnym towarzyszem nocnych zabaw. Owszem, o ile spożyte ilości napojów procentowych będą symboliczne, można liczyć na podkręcenie atmosfery. Cóż, kilka kolejek piwa, czasem o jeden drink za dużo spowoduje zgoła odwrotny skutek. Nie da się ukryć, że zataczający się partner nie jest atrakcyjny dla drugiej strony, szczególnie jeśli ta pozostaje trzeźwa.

4. Deficyt snu

Niewątpliwie przewlekła bezsenność wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Kiedy dzień po dniu, niemalże cudem udaje się nam opuścić łóżko, dalsze czynności przypominają 12 herkulesowych prac – nie chce się nam zrobić porządnego śniadania, odkurzyć domu czy zrobić prania, a co dopiero podejmować bardziej intensywnych aktywności. Brak snu zaburza funkcjonowanie naszego organizmu. Nie ma opcji, aby wszystko zadziałało jak należy.

niskie libido kobbieciarnia5. Małe dzieci

Czy dziwi fakt, iż posiadanie małych rozbrykanych szkrabów powoduje, że myśl o seksie odpływa wraz z każdym krzykiem „mamo”, każdym rozlanym kubkiem soczku, każdym nadepniętym klockiem… Łóżko zaczyna kojarzyć się wyłącznie z reglamentowanym snem. A jeżeli już uda ci się spożytkować ostatek sił na wasze intymne spotkania, niewątpliwie jego dodatkowym elementem będzie nasłuchiwanie tupotu małych stóp…

6. Leki

Niestety, pomimo iż leki wspomagają walkę z chorobą, mogą skutecznie zniechęcić nas do aktywności seksualnej. Wiadomym jest, że w tym przypadku wygrywa wyższa wartość jaką jest nasze zdrowie. Jednakże ważnym jest z perspektywy naszego związku, aby wiedzieć, gdzie leży problem naszej niechęci do seksu. Do medykamentów, które mogą spowodować obniżenie naszego libido należą między innymi: antydepresanty, leki na nadciśnienie, leki antyhistaminowe, doustna antykoncepcja hormonalna,  a również chemioterapia.

7. Kompleksy

Pomimo, iż parter wychwala cechy naszej fizjonomii, nie tylko nie dowierzamy w szczerość jego zapewnień, to jeszcze jednym tchem wymieniamy skrupulatnie sporządzoną w myślach listę swoich, ewidentnych i niezaprzeczalnych wad. A to nieestetyczna „oponka”, małe piersi, kościste nogi… Kobiety, które nie czują się pewnie we własnej skórze, niechętnie podejmują aktywność seksualną.

8. Depresja

Fakt popadnięcia w tę mroczną chorobę sam przez ię tłumaczy niechęć do podejmowania jakichkolwiek funkcji życiowych. Seks jest w kontekście choroby najmniejszą dysfunkcją, aczkolwiek z całą pewnością wpływającą na relacje partnerskie.

9. Menopauza

Ten naturalny etap życia kobiety łączy się z wieloma zmianami, jakie zachodzą zarówno w odniesieniu do jej fizjonomii, sfery emocjonalnej i psychicznej oraz co najbardziej oczywiste w organizmie. Kobiety w okresie menopauzy często unikają stosunków, które z powodu suchości pochwy bywają bolesne i powodują znaczny dyskomfort.

10. Zła dieta

Tłusta i kaloryczna dieta wpływa na naszą aktywność życiową, a w tym również ochotę na seks. Ociekające tłuszczem tony niezdrowego jedzenia powodują, że grawitacja oddziałuje na nas z podwójną siłą. Jednakże, ku naszemu utrapieniu nawet zdrowa dieta (czy też umiarkowanie niezdrowa) zawiera produkty, które skutecznie zniechęcą nam łóżkową aktywność.

Czego zatem powinniśmy unikać w szczególności:

kolendry – to niepozorne ziółko, służyło mnichom do zmniejszenia popędu seksualnego i zachowania czystości;
kawy – mocna czarna, aromatyczna. Duża dawka kofeiny nie tylko podnosi nam poziom adrenaliny, ale też wzmaga stres i powoduje nadpobudliwość; co niekoniecznie przekłada się  na udane życie seksualne;
ginu z tonikiem – być może, jeden drink doda animuszu przed łóżkowymi podbojami, jednakże nie ten! Chinina zawarta w toniku skutecznie zmniejsza ochotę na seks.
napojów energetycznych – działają w sposób zbliżony jak kawa; dodatkowo są naszpikowane ogromną ilością cukru, który błyskawicznie podnosi poziom insuliny we krwi. W jednej chwili nabierasz energii, ale równie szybko ją tracisz. Do wszystkiego.

A zatem drogie Panie (i Panowie) – zanim po raz kolejny wasz planowany, romantyczny wieczór przemieni się w miraż, warto szczerze porozmawiać o prawdziwych powodach, jakie leżą u podstawy takiego stanu rzeczy.

Nic nie dzieje się bez przyczyny…

- A word from our sposor -

Rozszyfruj 10 wymówek, którymi najczęściej tłumaczymy brak ochoty na seks