ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Rozwód kosztuje zarówno wiele pieniędzy jak i emocji. Pary, które rozstają się na terenie Anglii czy Walii, często zapominają o opłatach związanych z drogą formalno-prawną, skupiając uwagę na kwestiach podziału majątku czy opieki na dziećmi. Tymczasem warto mieć świadomość, jak wygląda rozwód w liczbach – zarówno jeśli chodzi o opłaty oraz czas oczekiwania na wiążące rozstrzygnięcie.

Szybki rozwód jest możliwy

Dzięki istnieniu tzw. petycji rozwodowej, formalne rozstanie małżeństw na terenie Anglii czy Walii może przebiec w dość szybkim tempie – nawet w ciągu kilku miesięcy. Jedynym warunkiem jest zgoda co do wszystkich warunków czy przyczyn rozstania. Petycja może sprawić, że sąd zadecyduje o rozwodzie bez konieczności zorganizowania posiedzenia, wysyłając rozstrzygnięcie pocztą. Najpierw zapada wstępny wyrok rozwodowy (Decree Nisi), a dopiero po upływie sześciu tygodni i jednego dnia można aplikować o prawomocny, ostateczny wyrok, który unieważnia małżeństwo (Decree Absolute).

Koszta sądowe sprawy rozwodowej w UK wynoszą 550 funtów (kwota zawiera podatek VAT), przy czym osoby gorzej zarabiające lub na zasiłku mogą ubiegać się o zwolnienie z opłaty lub jej obniżenie. Co ważne, niektóre kancelarie pobierają dodatkową opłatę za przygotowanie i złożenie wniosku o zwolnienie z aplikacji sądowej – my robimy to w ramach naszej stałej opłaty!

Rozwód w liczbach

Rozwód to przełomowe, choć niezbyt przyjemne wydarzenie w życiu, które wiąże się z wieloma emocjami i pochłania dużo czasu oraz energii. Aby nie popełnić błędu w sprawach formalno-prawnych i mieć pewność, że wszystkie procedury toczą się tak, jak powinny, skorzystaj z fachowej pomoc naszej kancelarii prawnej. Nawiązując z nami współpracę, możesz zająć się ważniejszymi sprawami, podczas gdy my zatroszczymy się o formalności i pomożemy Ci przeprowadzić rozwód w najkorzystniejszy dla Ciebie sposób.

Źródło: Polski prawnik w UK

- A word from our sposor -

Rozwód w liczbach