ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Letnie festiwale muzyczne już za nami. Nadszedł sezon na chłód, deszcz i długie wieczory… Jak je sobie umilić? Pomyśleliśmy, że garść letnich wspomnień powinno skutecznie rozgrzać atmosferę. W tym artykule postanowiliśmy przypomnieć, jacy artyści odwiedzili w tym roku sceny Electronic Beats na najważniejszych polskich festiwalach… i co z tego wynikło. Nieważne, czy byliście tam z nami, czy tym razem się Wam nie udało – oto krótka relacja z najważniejszych wydarzeń lata. Chwilo, trwaj!

Istniejący od 2006 r. płocki Audioriver Festival przeszedł drogę od mało znanego i niszowego wydarzenia tylko dla prawdziwych fanów electro do jednego z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń sceny klubowej w całej Europie. W tym roku, podczas 12. już edycji festiwalu, padł absolutny rekord frekwencji – na płockiej plaży miejskiej przez 3 festiwalowe dni bawiło się ponad 30 tysięcy osób!

W Płocku, jak co roku, nie mogło zabraknąć sceny Electronic Beats. Zarówno organizatorzy, jak i goście festiwalu często podkreślają, że to ich ulubione miejsce na Audioriver. W tym roku ze sceny Electronic Beats publiczność rozgrzewali tacy artyści jak:

Moodymann – legendarny DJ pochodzący z kolebki electronic dance music, Detroit

The Belleville Three – artyści z tej samej grupy DJ w Detroit, których uważa się za absolutnych pionierów techno

Mount Kimbie – brytyjski duet o trudnym do sklasyfikowania stylu – jeden z najlepszych koncertów na Audioriver w tym roku!

Dax J – zwierzę festiwalowe, co potwierdził także w Płocku!

Up To Date Festival w Białymstoku!

Choć wciąż nie tak popularny jak Audioriver, białostocki Up To Date wyraźnie rośnie w siłę i z roku na rok okazuje się coraz bardziej przebojowy. Podczas tegorocznej edycji tego wydarzenia oprócz sceny Electronic Beats tradycyjnie zaaranżowano trzy inne festiwalowe miejsca: Technosoul, Centralną Scenę Ambientu oraz Czwartą Scenę Czwórki. Wydaje się jednak, że najważniejsze i najbardziej docenione przez publiczność koncerty odbyły się właśnie na platformie sygnowanej przez Electronic Beats. Co się tam działo?

Wydarzeniem, na które czekali nie tylko fani electro, był specjalny program przygotowany na Up To Date przez słynnego łódzkiego rapera O.S.T.R. Zawsze lubił eksperymenty… a ten z electronic dance music wyszedł mu znakomicie, co potwierdzają świetne recenzje jego koncertu na białostockim festiwalu. Koncertem niełatwym, ale fascynującym, z pogranicza elektroniki i ambitnego hiphopu, był występ warszawskiego duetu PR8BL3M. W skrócie – psychodeliczna podróż do przyszłości. Brzmi nieźle? Było doskonale. Gratką dla fanów rave’u i trance’u w stylu retro był koncert mediolańskiego DJ’a Lorenzo Senniego. Oj, trzeba przyznać, że działo się…

Ach, wspomnienia… Jesień nie oznacza jednak końca działalności sceny Electronic Beats w całym kraju. Sprawdź zakładkę Wydarzenia w portalu Electronic Beats, by dowiedzieć się więcej. Przebojowej jesieni!

- A word from our sposor -

Sceny Electronic Beats: kilka letnich wspomnień w środku ponurej jesieni