ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ślubne katarstrofyNoc poślubna i prezenty, czyli ślubne ciekawostki

W ramach Ogólnopolskich Badań Nowożeńców Grupa Portali Weselnych przepytała młode małżeństwa o prezenty ślubne i tradycje weselne. Coś nowego, coś niebieskiego, ścierki i puste koperty – odpowiedzi były naprawdę zaskakujące, a niektóre zwyczaje okazały się naprawdę problemowe. W ankiecie zorganizowanej w kwietniu 2016 roku wzięło udział ponad 300 osób z całej Polski.

Niezwykle przydatne prezenty

Wybór odpowiedniego ślubnego prezentu nie jest łatwym zadaniem. Można wybrać lepiej lub gorzej wstrzelić się w gust Młodej Pary. Jednak niektóre prezenty nowożeńcy zapamiętają na długo. Najpopularniejszymi nietrafionymi prezentami w 2015 roku okazały się ręczniki, zestawy garnków, filiżanek, wazony, pościel i… ścierki. 

Pary były również niezadowolone z otrzymanych Biblii świadków Jehowy, różańców, kwiatów, taniego wina, figurki konia oraz… lalki. Jednak wszystkie te prezenty przebiły… puste koperty, które zdarzyło im się otrzymać, czy takie ze zbyt małą kwotą w środku – pary wspominały o kwocie 50 złotych – dodaje Natalia Rydzoń z redakcji portalu fotograf-wesele.pl.

Zamiast kwiatów młodzi często życzą sobie książek, wina, kuponów loteryjnych lub datków na cele charytatywne. W ten sposób otrzymują coś, co lubią i nie mają problemu z ogromem bukietów, które i tak kilka dni później więdną.

teściowa kobbieciarniaMamo i tato

Istnieje taka tradycja, która jest wyjątkowo problematyczna. Po ślubie bowiem teściowie stają się mamą i tatą. Dla 57,5% ankietowanych zwracanie się do teściów w ten sposób nie jest proste. 5% ma problem z teściem, a 6,5% z teściową. 

Ponadto coraz mniej par czeka z konsumowaniem związku do nocy poślubnej. Tylko 12% zadeklarowało, że tak było. Aż 53% nowożeńców w ogóle nie świętowało swojej nocy poślubnej.

Inne atrakcje

Podczas organizowanych przed ślubem panieńskich i kawalerskich wieczorów, jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest pokaz tańca w wykonaniu striptizera lub striptizerki. Okazuje się jednak, że tylko 6% skorzystało z usług erotycznych tancerzy. Co ciekawe, ponad 80% z nich to kobiety i jest to tendencja, która, w porównaniu z rokiem poprzednim, utrzymuje się na tym samym poziomie. 

Coraz większą popularnością cieszą się jednak atrakcje, które nowożeńcy fundują swoim weselnym gościom. Czekoladowe fontanny i dziczyzna na stałe wpisały się już w weselne menu. Ponadto często wynajmuje się barmana, organizuje pokaz fajerwerków lub zabawy w fotobudce. Aby umilić czas dzieciom, niektórzy ankietowani zdecydowali się wynająć animatora zabaw i ustawić dodatkowy stolik z samymi słodkościami – dodaje Natalia Rydzoń z portalu fotograf-wesele.pl.

podróż poślubna kobbieciarnia

Poślubne wojaże

Po długich i męczących przygotowaniach nowożeńcom należy się odpoczynek. Podróż poślubna jest raczej popularną tradycją. W 2015 roku na miesiąc miodowy wybrało się 63% par, a prym wiodły ciepłe kraje: Hiszpania, Grecja, Włochy, Chorwacja, Egipt, Turcja i Fuerteventura. Ci, którzy postanowili pozostać w kraju najczęściej wybierali się w Tatry, do nadmorskich kurortów lub na pojezierza. Do dalszych kierunków należały Wyspy Kanaryjskie, Malediwy, Majorka, Meksyk i Cypr. Najrzadsze okazały się wyjazdy do Azji, Australii czy Stanów Zjednoczonych. 

Redakcja portalu fotograf-wesele.pl należącego do Grupy przeprowadziła badania na próbie 303 osób. Za każdą wypełnioną ankietę Grupa Portali Weselnych przekazała złotówkę na Śląskie Hospicjum do dzieci.

 

- A word from our sposor -

Ścierki, Biblie i puste koperty? Zaskakujące, ślubne trendy Polaków w roku 2015!