ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

kosmetyki ze ślimaka kobbieciarniaChoć u wielu z nas już samo skojarzenie ze ślimakiem, jego śluzem i kontaktem tego ostatniego z ludzką skórą, nie wywołuje pozytywnych odczuć, warto poznać jego zbawienne właściwości urodowe. Nie jest to jednak nowe odkrycie. Śluz ślimaka i jego dobroczynne zalety, twórcom kobiecych kosmetyków, pozostawały wiadome od lat. To właśnie hodowcy ślimaków zauważyli, że bezpośredni kontakt z wydzieliną tych mięczaków sprawiał, iż skóra użytkowniczek, stawała się gładsza, drobne uszkodzenia szybciej się goiły, a blizny znikały. Zapoczątkowywało to intensywne badania nad wykorzystaniem tej wiedzy w pielęgnacji skóry i zaowocowało pierwszymi kosmetykami wykonanymi z użyciem… śluzu ślimaka.

Jak większość z nas wie już od najmłodszych lat, ślimaki wydzielają śluz głównie w celu płynnego przemieszczania się. W przeważającej mierze, śluz ten składa się z wody, ale gdy tylko dojdzie u nich do zranienia i uszkodzenia skóry – produkują obronną wydzielinę o bogatym składzie, który szybko regeneruje powierzchnię ich ciała, działa ochronnie i naprawia uszkodzenia. To właśnie sprawia, że śluz ten jest tak wyjątkowy.

 Co w nim tak wartościowego?

– Allantoina- stymuluje podziały komórkowe i odbudowę skóry, przyspiesza gojenie, łagodzi podrażnienia,

– witaminy- głównie A,C i E – działają przeciwrodnikowo, poprawiają strukturę skóry,

– alfa-hydroksykwasy- czyli kwasy- m.in. glikolowy- działają one delikatnie złuszczająco, pomagają odbudować naskórek,

– mukopolisacharydy- działają nawilżająco i chronią skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych,

– kolagen i elastyna- podstawowe białka skóry odpowiadające za jej jędrność i elastyczność.

Dla kogo kuracje ze śluzem ślimaka?

Kosmetyki te, sprawdzą się w przypadku cery dojrzałej, jako forma walki ze zmarszczkami, poprzez ich wygładzenie, a dalej także redukcję. Dodatkowo przeciwutleniacze ochronią ją przed czynnikami powodującymi starzenie. Dzięki zawartości kwasów AHA i antybiotyków, śluz wspomaga również kuracje przeciwtrądzikowe. W przypadku skór wrażliwych-łagodzi podrażnienia. Ważna wiadomość dla Pań cierpiących na rozstępy oraz borykających się z problemem bliznowacenia skóry: śluz ślimaka znacznie wygładzi Waszą skórę i pomoże pozbyć się niedoskonałości skóry. Dzięki swoim unikalnym właściwościom wyraźnie redukuje niekorzystne zmiany skórne i sprawia, że stają się one mniej widoczne.

Drogie Panie- choć preparaty, jak i zabiegi z wykorzystaniem śluzu ślimaka, z oczywistych względów mogą budzić Wasze negatywne odczucia, potrafią przysporzyć bardzo dobrych rezultatów. Ważne jest to, że są one bezpieczne i nie powodują podrażnień. Matka natura op raz kolejny serwuje nam więc gotowe rozwiązanie dla cer problematycznych i dojrzałych, których efekty mogą okazać się dla nas wyjątkowo zadowalające.

Pozdrawiam,

Edyta Folek

właściciel w: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -

Śluz ślimaka – antidotum dla problematycznej skóry