ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spoktanie przy kawie... Bartek Janusz - kobbieciarniaOd jakiegoś czasu na moim firmowym blogu na dobre rozgościł się cykl wywiadów pt. „Spotkanie przy kawie…” Bo z czym kojarzą się takie spotkania? Najczęściej, to krótkie i przyjemne momenty, w których można spokojnie usiąść i porozmawiać. Niezobowiązująco, lecz na konkretny temat. Takim tematem, dla mnie jest oczywiście moda, a główny wątek to pasja i inspiracja do jej tworzenia. Zazwyczaj ile osób, tyle różnych spojrzeń na modę. Pytania te same, lecz odpowiedzi niejednokrotnie zmieniają na dobre kierunek myślenia i napawają zachwytem nad kreatywnością rozmówcy. I to właśnie kocham w swojej roli najbardziej!

Ostatnio pojawił się u mnie wywiad z Bartkiem Januszem. Postać tak barwna i ciekawa, że postanowiłam i Wam drogie czytelniczki przybliżyć jego postać. Bartek jest fryzjerem gwiazd, stylistą i projektantem. Początkiem stycznia ukazała się jego kolekcja ubrań „Roulette”. W kampanii reklamowej, udział wzięli uczestnicy programu Top Model – Osi Ugonoh i Andre Whyte.

Spoktanie przy kawie... Bartek Janusz - kobbieciarnia

Spoktanie przy kawie... Bartek Janusz - kobbieciarnia

Spoktanie przy kawie... Bartek Janusz - kobbieciarniaStworzył również niezwykłą kreację dla Natalii Siwiec na ostatni Bal Dziennikarzy. Plotkarskie portale kipiały od pozytywnych komentarzy na jej temat! Jego dziełem jest również kostium oraz fryzura Margaret w najnowszej reklamie sieci Play… Teraz już kojarzycie o kim mowa? No właśnie…

Spoktanie przy kawie... Bartek Janusz - kobbieciarniaPomimo wielkiego talentu i licznych sukcesów, Bartek jest niezwykle ciepłą i sympatyczną osobą, co niezwykle mnie w nim urzekło! Przed Wami: Bartek Janusz i jego sposób na modę…

Czym dla Ciebie jest moda?

Moda to pojęcie względne. Dla mnie moda spełniać ma przede wszystkim funkcję użytkową. Podchodzę do niej z przymrużeniem oka. Projektując lub tworząc nowe ubrania, cały czas mam w świadomości, że nie zmieniam w ten sposób świata, a zamiast tego – bawię się nią.

Kiedy odkryłeś/określiłeś swój styl? Jaki on jest?

Mam wrażenie, że mój styl ewoluuje z wiekiem. Preferuję minimalizm i stonowane kolory, ale staram się także otwierać na nowe możliwości, uzupełniać strój ciekawymi akcesoriami. To interesujące że sam dla siebie wybieram minimalizm, a kolekcje które tworzę, przepełnione są kryształami, cekinami… Być może chodzi tu o utrzymanie zdrowej równowagi…

Zapach, który idealnie współgra z Tobą?

Tu nie będę oryginalny. Uwielbiam perfumy, moje ulubione to CARNER BARCELONA CUIRS. Ubóstwiam zapach drewna, a jego nuty wyraźnie czuć w tych perfumach.

Jaka muzyka Cię fascynuje? Co najczęściej oglądasz? Sztuka według Ciebie?

Uwielbiam muzykę i w tym temacie jestem otwarty na wszystkie nurty w zależności od nastroju. Kocham sztukę współczesną staram się odwiedzać wszystkie muzea sztuki współczesnej w każdym miejscu na świecie. Sztuka jest sposobem wyrażenia siebie, swoich emocji, upodobań .

Kto jest Twoją inspiracją w modzie?

Wiele rzeczy mnie inspiruje, przede wszystkim sztuka współczesna, o której wielokrotnie wspominałem. Jeśli chodzi o ludzi, uwielbiam młode, eksperymentujące, twórcze osoby. Moją muzą i przyjaciółką jest Margaret, ma niesamowitą energię, świetne wyczucie trendów. Razem nakręcamy się na wiele rzeczy, poszukujemy.

Gdybyś mógł cofnąć się w czasie? W jakiej epoce modowej chciałabyś się znaleźć?

Absolutnie nie chcę się cofać;) Wybieram przyszłość! Jestem szalenie ciekawy mody przyszłości.

Największe modowe szaleństwo?

Uwielbiam ryzykować i eksperymentować z modą. Ostatnio zaszalałem z suknią zaprojektowaną dla Natalia Siwiec na Bal Dziennikarzy. Obszerna suknia w niesamowitym, intensywnie żółtym kolorze. Trochę barokowo, a jednak współcześnie. Wszyscy o niej mówili. To były strzał w 10. Natalia wyglądała zjawiskowo i przede wszystkim świetnie czuła się w tej kreacji, a to przecież najważniejsze.

Spoktanie przy kawie... Bartek Janusz - kobbieciarnia

Kocham projekty takich marek, jak…

Nie mam ulubionych marek, ale doceniam Jeremmy Scotta i to co robi dla Moschino.

Moda polska na tle innych państw?

Oj, zdecydowanie raczkujemy, jesteśmy zachowawczym narodem. Mam wrażenie, że wszyscy robimy to samo, stosując na co dzień wszechobecny minimalizm – może to właśnie najlepiej się sprzedaje? Polacy zaczynają dopiero eksperymentować, bawić się modą.

Moje motto życiowe to…

Nie mam takiego, kocham to co robię mam fantastycznych ludzi dookoła i czerpię z tego wszystkiego, niesamowitą energię, która daje mi niezłego kopa do działania;)

Spoktanie przy kawie... Bartek Janusz - kobbieciarnia
Bartek Janusz

„BARTEK JANUSZ SWOJĄ PASJĘ DO STYLIZACJI, SZTUKI I MODY ROZWIJAŁ OD NAJMŁODSZYCH LAT. W 2001 ROKU POWSTAJE PIERWSZE, MAGICZNE ATELIER PRZY UL. CHMIELNEJ, KTÓRE SZYBKO ZDOBYWA UZNANIE KLIENTEK, W TYM WIELU ARTYSTÓW. ZACHĘCONY SUKCESEM BARTEK JANUSZ OTWIERA W 2010 R. SALON PRZY ULICY MOKOTOWSKIEJ, OBECNIE JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH MODOWYCH ADRESÓW W WARSZAWIE.

WYKAZUJĄC SIĘ TALENTEM PROJEKTOWANIA WNĘTRZ TWORZY KOLEJNE ATELIER PRZY UL. WILCZEJ (JUŻ NIEISTNIEJĄCY)

WSZYSTKIE SALONY ZASKAKUJĄ ŚWIATOWYM DESIGNEM. BARTEK WSPÓŁPRACUJE ZE ZNAKOMITYMI PROJEKTANTAMI MODY, BIERZE UDZIAŁ W PRODUKCJACH TELEWIZYJNYCH, MUZYCZNYCH I SESJACH ZDJĘCIOWYCH.

Spoktanie przy kawie... Bartek Janusz - kobbieciarniaMARKA BARTEK JANUSZ TO JEDNAK WIĘCEJ NIŻ STYLIZACJE FRYZUR. DO WSPÓŁPRACY ZAPRASZA UZNANYCH DESIGNERÓW. SAM RÓWNIEŻ STWORZYŁ AUTORSKĄ KOLEKCJĘ AKCESORIÓW DO WŁOSÓW ORAZ UBRAŃ, KTÓRE PODKREŚLAJĄ JEGO ZMYSŁ ARTYSTYCZNY I SĄ DOWODEM WIELKIEJ PASJI DO MODY.

MIMO WIELU SUKCESÓW, BARTEK PAMIĘTA O POTRZEBUJĄCYCH. JEST INICJATOREM CHARYTATYWNEJ AKCJI „KOSMYK”, WSPIERAJĄCEJ PODOPIECZNYCH DZIECIĘCEGO HOSPICJUM „PROMYCZEK”.”

Monika Sałapat,

Stylistka KoBBieciarni, właściciel marki odzieżowej Bonanza Style

bonanza logo

- A word from our sposor -

Spotkania przy kawie – Bartek Janusz, wirtuoz nożyczek, stylista gwiazd