ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

velvet kobbieciarnia

Aksamit (inaczej określany również jako welur) to trudny, acz niezwykle szlachetny materiał. Nie bez przyczyny początkowo używano go wyłącznie do szycia strojnych, odświętnych ubiorów świeckich królów i magnatów, ale i co zamożniejszych reprezentantów duchowieństwa.

Z czasem aksamit nieco spowszechniał i to na tyle, że zaczął być wykorzystywany, jako materiał obiciowy do mebli. Raz po raz powracał jednak niestrudzenie, na arystokratyczne salony. Z czasem aksamit zyskał miano materiału kojarzącego się z kiczem i bezguściem, zapewne dzięki niezwykle „gustownym” welurowym dresom, które kilkanaście lat temu, święciły triumfy.

aksamit na wybiegach

1. Chloe 2. Giorgio Armani 3. Emilio Pucci 4. Emilio De La Morena 5. Alberta Ferretti

Sam materiał został jednak zupełnie niesłusznie skazany na banicję. Wygodny i efektowny, stracił na splendorze, z powodu złych skojarzeń. Na szczęście, nic nie trwa wiecznie, a pamięć ludzka jest zawodna. Po latach, zapomnieliśmy mu zatem czasy nie najlepszej sławy, dzięki czemu obecnie, welur powraca na salony w wielkim stylu! Nowoczesne odsłony aksamitu prezentowane są na wybiegach najlepszych projektantów. W jesienno-zimowym sezonie stał się jednym z dominujących materiałów. Odnalazł się doskonale w kolekcjach projektantów takich jak m.in. Christopher Kane, Emilio De La Morena, Alberta Ferretti, Antonio Marras, Emiolio Pucci czy Giorgio Armani.

aksamit kobbieciarnia

Aksamit nie jest materiałem casualowym, chociaż niektórzy projektanci, pragną odczarować jego eleganckie, oficjalne oblicze. Najlepiej, sprawdza się na wielkie wyjścia, gdzie w przygaszonym świetle, zyskuje magicznego połysku. Welur najlepiej sprawdza się w minimalistycznym, monochromatycznym wydaniu. Wszelkie tłoczenia, kojarzą nam się osobiście z kiczem, przywołując skojarzenia z obiciem mebli z lat 80. Cóż, moda rządzi się własnymi prawami, a aksamity w drobne desenie nadal uparcie się pojawiają na wybiegach. O gustach rzekomo się nie dyskutuje.


Jeżeli ujęła nas magia aksamitu, pamiętajmy, żeby ubrania z niego uszyte miały nowoczesną formę.  Sukienki w stylu empire, oversize’owe czy przyozdobione w bufiaste rękawy nadadzą się wyłącznie na imprezę przebieraną.

Aksamitne suknie wyglądają zjawisko, co potwierdzają powyższe stylizacje zaprezentowane przez gwiazdy i gwiazdeczki, które na szczególne okazje wybrały właśnie ten szczególny materiałem. Aksamity tworzą miękkie, opływowe linie; nadając głębi każdemu kolorowi. Jak widać, aksamity zjawiskowo wyglądają w głębokich, ciemnych, intensywnych kolorach.

aksamitne suknie

kobbieciarnia aksamitna suknia


Źródła: nolitahearts.com; elle.fr; marinabeautyblog.com; chictopia.com; kaftanmag.com; chinabestprice.com; aliexpress.com; pinterest.com; fashionbombdaily.com; aol.com; glamourmagazine.co.uk

I co, udało nam się Was przekonać?;)

- A word from our sposor -

Spowita aksamitem!