ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

slow fashion kobbieciarnia

Czy wiesz czym jest moda na slow? To styl, który obok zdrowej żywności i aktywności fizycznej, wytycza aktualnie ścieżki ludzi doznających prawdziwego luksusu odczuwania świadomej jakości życia. „Luksus” to jednak w pełni adekwatne słowo. Na istny „dobrobyt” wysokojakościowego, świadomego zarządzania swoim czasem i pieniędzmi pozwolić mogą sobie bowiem przede wszystkim Ci, którzy już je posiadają. Moda na slow, stała się w ostatnim czasie synonimem nowoczesnego dobrobytu, charakteryzującego ludzi, którzy zabezpieczeni finansowo i wolni od rozterek codzienności, mogą żyć tak, jak dyktują im to, ich naturalne potrzeby, dbając o zdrowe, regularne odżywianie, wysypiając się należycie i dojeżdżając rowerem do powstałego na zgliszczach korporacyjnych doświadczeń – własnego, satysfakcjonującego biznesu. Managerowie wielkich marek, celebryci, reprezentanci wolnych zawodów – wbrew przyśpieszającemu wciąż światu, jakby na złość, zwalniają tempa.

Slow Fashion kobbieciarnia Bonanza style
Książka Joanny Glogazy Slow Fashion zdj. blog: kameralna.com.pl

Slow fashion w Polsce wciąż pozostaje zjawiskiem stosunkowo młodym. Mimo to, konsekwentnie zdobywa serca nie tylko projektantów, ale i kupujących. Dzieję się tak za sprawą tego, iż edukuje i skłania do rozważnych, odpowiedzialnych zakupów. Idea slow fashion daje możliwość projektowania, produkowania i kupowania odzieży w sposób odpowiedzialny. Produkcja w tym założeniu opiera się na ubraniach o dobrej jakości, i solidnym wykonaniu, a jednocześnie nadążających za aktualnymi trendami.

Głównym wyznacznikiem jest tu jakość, a nie ilość. „Jakość” ta, kosztuje z pewnością więcej pracy i wysiłku, jednak efekty są wymierne, a ubrania służą nam znacznie dłużej niż inne. Slow fashion idealnie wpisuje się w zasady eko-stylu, uwzględniając kwestie wyczerpywalności zasobów naturalnych. Przeciwieństwem jest tu masowa produkcja, która oferuje niskie ceny przy ogromnych nakładach ilościowych, co niestety skutkuje często słabą jakością i ubraniami „na jeden sezon”. Nie mówiąc już o tym, że nosi je pół miasta;)

Zasada slow fashion zmusza do przemyślanych zakupów (chociażby ze względu na wyższe ceny). W proces odzieżowego konsumpcjonizmu, wprowadza racjonalne podejście, gwarantując, że raz poczyniony wydatek z czasem realnie się zwróci. Kupując jedną klasyczną i dobrze uszytą bluzkę (zamiast pięciu tanich) inwestujemy w element garderoby, który równie chętnie założymy nawet za kilka lat.

Jedną z przedstawicielek nutu slow w Polskim świecie mody, pozostaje Monika Sałapat – właścicielka marki odzieżowej „Bonanza Style”.

monika sałapat bonanza style
właścicielka marki odzieżowej Bonanza Style

„W produkowaniu swojej linii odzieży staram się rzetelnie trzymać powyższych wymagań. Dbam, aby osobiście przeprowadzać nad nimi kontrolę jakości – zyskiwać niezbitą pewność, że to, co trafia do klienta, jest dokładnie tym, co sama chciałabym otrzymać i nosić na co dzień. W mojej szafie również panują niepodzielnie zasady ruchu slow fashion. Dawniej kupowałam masę ubrań, które z czasem nie pasowały do niczego. Po gruntownych porządkach okazywało się jednak, że większość rzeczy nadaje się do wyrzucenia (na szczęście bywały też i takie, które przekazywałam dalej). Ostatecznie, na swoim miejscu pozostały tylko te, które pasują do siebie, dzięki swej wysokiej jakości, trwałości, a przede wszystkim ultra uniwersalnej, kobiecej elegancji. A o to przecież chodzi w tym całym szumie slow… o komfort posiadania…” – mówi twórczyni marki.

Sesja świąteczna marki Bonanza Style - kobbieciarnia

świąteczny styl bonanza style kobbieciarnia

bonanza style kobbieciarnia

bonanza style kobbieciarniaUbrania w rytmie slow, to jednak nie wszystko. Dzisiejszy boom na tę oryginalną, modową tendencję powoduje, iż idei slow hołdują także twórcy biżuterii.

W tworzeniu swoich oryginalnych stylizacji, marka Bonanza Style współpracuje z nowo powstałą na polskim rynku marką biżuteryjną MattShield.

męskie bransoletki moda kobbieciarnia mattshieldMattShield to polska marka jubilerska, której idea opiera się w pełni na wysokowartościowym, kunsztownym rękodziele, gwarantującym niepowtarzalną jakość i nadającym jej wyrobom nietuzinkowego, artystycznego wyrazu, stanowiąc przy tym pionierską na polskim rynku, odpowiedź na zapotrzebowania niezwykle wymagających i rozmiłowanych w jakości, miłośników nurtu slow fashion.

męskie bransoletki moda kobbieciarnia mattshieldPoszczególne elementy bransoletek sygnowanych nazwą marki MattShield, wykonywane są pieczołowicie w długotrwałym procesie obróbki ręcznej, a następnie łączone w klasyczną, elegancką całość, tradycyjnymi metodami, wzbogaconymi o nowoczesną myśl projektową.

męskie bransoletki moda kobbieciarnia mattshieldGłówny, a zarazem niezwykle charakterystyczny motyw bransoletek MattShield, stanowią wykuwane specjalnie na zamówienie marki w pracowni krakowskich artystów-jubilerów, tarcze wykonane z dwunastogramowego mosiądzu lub czystego srebra próby 925. Wysoce wytrzymałe, ekologiczne sznury, używane w żegludze morskiej i śródlądowej, przycinane na wymiar w oparciu o zamówienie klienta, barwione ręcznie przy pomocy wysokiej jakości barwników, a następnie suszone w specjalnie dostosowanych ku temu warunkach, gwarantują trwałość i odporność bransolet na uszkodzenia mechaniczne oraz odbarwienia.

- A word from our sposor -

Super Slow Me, czyli wielkie łączenie marek w rytmie slow fashion!