ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1

W czwartek, 19 maja zaczynają się Warszawskie Targi Książki. W tym roku impreza organizowana jest na PGE Narodowy i będzie trwała do niedzieli.

Co roku odwiedzam targi ponieważ, w moim przekonaniu stanowią one fantastyczną okazję, aby wyłapać nowości, nawiązać kontakt z wydawnictwami, ale i spotkać autorów. Co roku także odnoszę wrażenie, że targi są większe i trudniej w ciągu jednego dnia obejść wszystkie stoiska, którymi jestem zainteresowana.

W tegorocznej edycji, w targach udział weźmie ponad ośmiuset wystawców z 25 krajów i blisko tysiąc autorów. Planowanych jest około 1500 spotkań, dyskusji, debat, prezentacji nowości wydawniczych i bestsellerów, konkursów, atrakcji literacko-artystycznych i wystaw.

Wśród wydarzeń towarzyszących, bardzo interesujące wydają się spotkania z nietuzinkowymi osobistościami, a wśród nich: z brytyjskim historykiem, autorem bestsellerów Simonem Sebagiem Montefiore, amerykańską pisarką rosyjskiego pochodzenia Paulliną Simons, niemieckim autorem bestsellerów z dziedziny filozofii i dziejów ludzkiej myśli Rüdigerem Safranskim, czy austriacką pisarką Barbarą Frischmuth i południowokoreańskim autorem Kim Young-ha. Miłośnicy kryminałów na pewno chętnie spotkają się z duńskimi przedstawicielami tego gatunku, jak: Michael Katz Krefeld, A.J. Kazinski oraz Lotte&Soren Hammer czy też z gwiazdą niemieckiego kryminału Nele Neuhaus.

W ramach towarzyszącego Targom Festiwalu Komiksowa Warszawa, będzie można spotkać się również z twórcami komiksu z różnych stron świata. Pojawią się tu m.in.: Hermann Huppen, Marcel Ruijters, Osvaldo Medina, Marcello Quintanilha-Wolfram ni Klaas Verplancke.

Targi to niepodważalnie ogromna atrakcja dla miłośników polskiej literatury. Gośćmi Targów będą pisarze, tłumacze, ilustratorzy, dziennikarze, przedstawiciele świata kultury, a wśród nich m.in.: Katarzyna Bonda, Bohdan Butenko, Jerzy Bralczyk, Iga Cembrzyńska, Iwona Chmielewska, Anna Czerwińska-Rydel, Mariusz Czubaj, Jacek Dehnel, Andrzej Friszke, Józef Hen, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Karpiński, Grzegorz Kasdepke, Barbara Krafftówna, Hanna Krall, Zygmunt Miłoszewski, Piotr Nesterowicz, Łukasz Orbitowski, Kazimierz Orłoś, Joanna Papuzińska, Jerzy Pilch, Karolina Korwin Piotrowska, Mariola Pryzwan, Eustachy Rylski, Małgorzata Strzałkowska, Mariusz Szczygieł, Michał Rusinek, Olga Tokarczuk, Agnieszka Tyszka, Adam Wajrak, Adam Wiedemann, Janusz Leon Wiśniewski, Krzysztof Varga, Adam Zagajewski czy Zenon Żyburtowicz.

W sobotę i niedzielę na murawie będzie można spędzić czas rodzinnie. W pobliżu kawiarenki, zostaną wystawione leżaki, na których będzie można znaleźć chwilę odpoczynku z dala od targowego zgiełku, wziąć udział w Festiwalu Gier, a także w cieszącej się co roku wielką popularnością wymianie książek serwisu Lubimyczytac.pl.

Warto zajrzeć na stronę targów, sprawdzić dokładnie program i zaplanować zwiedzanie. Warto też zwrócić uwagę na imprezy towarzyszące odbywające się poza terenem Targów.

Tych, którzy wybierają się do Warszawy na ten książkowy event zachęcam do zabrania wygodnych butów, małej butelki z wodą i dużej torby na ramię – zawsze jest dużo ciekawych materiałów promocyjnych, informacyjnych i gadżetów. Warto mieć z sobą nie tylko kartę, ale również gotówkę, gdyby terminal nie zadziałał.

Tradycją targów są atrakcyjne rabaty na wystawiane książki.

 

Pozdrawiam,

Iwona Bates

Autorka bloga: Dieta zdrowych kalorii

- A word from our sposor -

Targi Książki w Warszawie, zaraź się miłością do książek