ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przyznaj sama, ile razy słyszałaś hasło: „najważniejsze to być sobą!”. Tłumy trenerów osobistych i coachów biznesu, utwierdzają nas w przekonaniu, że jeśli tylko „będziemy sobą”, zdobędziemy najwyższe szczyty i zyskamy dozgonne zaufanie Klientów.

Ustawiczne powtarzanie tego hasła niczym mantry, powoduje jednak, że dewiza: „bycia sobą”, z wolna oznaczać zaczyna niewiele więcej niż trenerski bełkot. Cóż bowiem znaczy „bycie sobą” i kim innym, moglibyśmy być? Czy bycie sobą w każdej sytuacji realnie popłaca? A może zdarza się, że zakładanie kulturalnej, oszlifowanej maski w życiu codziennym i zawodowym, pozwala nam jedynie wyjść obronną ręką z tarapatów, w jakie moglibyśmy wpakować się, mówiąc co naprawdę myślimy o ludziach z którymi mamy do czynienia?

O zdanie zapytałyśmy dwie z przedstawicielek kilkudziesięcioosobowej redakcji KoBBieciarni – Barbarę Lech, coacha z wieloletnim doświadczeniem oraz Monikę Kołtonik, zakręconą na punkcie stylu eco, entuzjastkę życia w zgodzie z naturą. Za materiał badawczy, obraliśmy dla nich, najnowszą publikację autorstwa Anny Urbańskiej „Teraz autentyczność

Barbara Lech – redaktor KoBBieciarnia.pl, coach, autorka książek

Książka „Teraz Autentyczność. O wolności w biznesie i nie tylko…” Anny Urbańskiej, to zbiór wywiadów oraz osobistych przemyśleń autorki. Anna skupia się na tym, co w naszym życiu ważne; pokazuje, co jest istotne dla niej. Rozbiera Autentyczność na czynniki pierwsze.

Anna Urbańska jest Master Trenerem Structogramu® Wiedzę zdobywała u wspaniałych Mentorów, takich jak Blair Singer, Anthony Robbins, T.H. Eker czy Brian Tracy. Jest jednym z nielicznych na świecie neurocoachów, pasjonatką rozwoju osobistego i potencjału ludzkiego. Prywatnie, Ania jest dumną mamą, partnerką, przyjaciółką i… kurą domową, jak sama o sobie pisze. Co najważniejsze jednak, jest osobą autentyczną. Często prowadzi swoje warsztaty w wygodnym stroju i butach na płaskim obcasie. Mówi o sobie szczerze, bez idealizowania swojego wizerunku. Głośno przyznaje, że cierpi na słabość do czekolady, a w upały, często zdarza się jej nie przestrzegać dress code`u.

Od dłuższego czasu obserwuję Annę oraz jej działania. Widząc jak pracuje i rozwija się w życiu zawodowym stwierdzam, że Anna to synonim autentyczności w biznesie. Autorka nie udaje, nie przebiera się, nie tworzy wokół siebie iluzji. Mówi i pokazuje jak jest.

Podobna jest także jej książka, po której lekturze, dowiesz się czym jest autentyczność. Poznasz dzięki niej, osobiste doświadczenia Jakuba Lewandowskiego, Iwony Adamskiej czy Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Z Beatą Kloc spróbujesz ustalić kim jest „człowiek autentyczny”, a z Małgorzatą Daniel dowiesz się, jaka jest „kobieta idealna”.

Książka porusza dość trudną tematykę. Autentyczność to odwaga „bycia sobą”. To świadomość tego, że ktoś może nas nie polubić, odrzucić, albo że trzeba będzie zrezygnować z czegoś, co nie jest do końca zgodne z naszymi wartościami.

Rzeczywistość bywa idealizowana. To zatruwa nasze życie. Idealne modelki na bilbordach, 40-50 latki bez grama tłuszczu czy cellulitu – to wszystko powoduje, że czujemy się odizolowane, nieprzydatne i zwyczajnie… gorsze. Podążamy za mrzonką, frustrujemy się wytworzonym sztucznie obrazem. Tęsknimy za tym co ludzkie, prawdziwe, nieidealne. Bycie autentycznym niesie jednak konsekwencje. Jesteś na to gotowa? Jeżeli tak, przeczytaj książkę, jeżeli lepiej czujesz się w mgle pozorów, idź dalej swoją drogą.

Monika Kołtonik - KoBBieciarnia - redaktorkiMonika Kołtonik – redaktor KoBBieciarnia.pl, autorka: bloga Łodyżka

Żyjesz w zgodzie ze sobą? Na ile pozwalasz sobie być autentyczną? Jesteś gotowa, aby walczyć o swoje racje i przekonania? Zadając sobie te pytania, po chwili kręcę z uśmiechem głową; wiem, że już dawno zmieniłam kurs i jedyne na co sobie pozwalam to autentyczność. Nie widzę sensu w udawaniu kogoś, kim nie jestem. Tym bardziej, że po prostu lubię siebie, a życie jest stanowczo za krótkie.

Ostatnio w moje ręce trafiła książka Anny Urbańśkiej ” Teraz Autentyczność”. Autorka serwuje  nam rozmowy z ludźmi, którzy zmierzają się z pojęciem autentyczności, wolności. Zastanawia się dlaczego boimy się być prawdziwi. Podobnie jak i ja, dochodzi jednak do całkowicie rozbieżnych wniosków. Jeśli czujesz, że w czasach wypełnionych po brzegi trenerami życia codziennego, pogubiłaś się gdzieś po drodze – książka Urbańskiej, pozwoli Ci wziąć głęboki wdech i rozgonić ciężkie chmury. Autorka pomaga nam w tym, z prawdziwie profesjonalnym zacięciem; zawodowo jest trenerem Structogramu – metody edukacyjno-rozwojowej, dzięki której badani poznają siebie i uczą się być o krok przed swoimi zachowaniami. Brzmi ciekawie? A to dopiero wierzchołek góry lodowej…

- A word from our sposor -

„Teraz autentyczność” – Anna Urbańska w swojej najnowszej książce