ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Coraz częściej męskie torby na ramię zastępują tradycyjne aktówki. Głównie ze względu na wygodę, mając torbę na ramieniu lub przełożoną przez klatkę piersiową (ostatnio bardzo modny sposób noszenia, zwłaszcza listonoszek) ręce są wolne i można w równocześnie prowadzić rozmowę przez telefon, sprawdzić wiadomości, wypłacić gotówkę w bankomacie.

Torba na ramię

Torba na ramię staje się coraz bardziej niezbędna dla mężczyzn. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest bardzo funkcjonalna, można w niej przenieść wszystkie potrzebne rzeczy, od śniadania po laptop i dokumenty. Torba taka powinna mieć wymiary przynajmniej 30 cm na 40, ale optymalna to 36 cm na 46 cm (model solier s10). Wewnętrzne kieszenie pozwalają na uporządkowane przechowywanie przedmiotów i ich szybkie odnalezienie. W porównaniu do aktówki jest znacznie praktyczniejsza, a w porównaniu do plecaka bardziej elegancka. Pasuje do każdego stylu ubrania noszonego na co dzień. Torba taka w zupełności wystarczy także na krótką podróż służbową lub zabranie rzeczy na trening.

Fot. Męskie torby marki Brodrene (Gentle-man.pl/24-torba-meska-na-ramie)

Na co zwrócić uwagę wybierając torbę na ramię?

Jeżeli torba ma służyć dłużej to najważniejsza jest jakość materiałów i wykonania. Najlepiej prezentują się torby skórzane, które nawet po kilku latach zachowują elegancki wygląd. Torby z tworzyw sztucznych już po kilku miesiącach pękają i nie nadają się do noszenia.

Szwy powinny być ciągłe, nie poprzerywane, w przeciwnym wypadku szybko powstaną dziury i torbę trzeba będzie oddać do kaletnika. Równie ważne są zamki błyskawiczne zamykające torbę i kieszenie wewnętrzne. Zamki metalowe są trwalsze, ale bardziej estetycznie wyglądają plastikowe. W przypadku popsucia zawsze można wszyć nowy.

Elegancka torba na ramię nie powinna mieć zbyt dużej ilości kieszeni zewnętrznych i różnego rodzaju zapięć. W zupełności wystarczy jedna, w której zmieszczą się portfel, klucze oraz kluczyki od samochodu.

Najbardziej uniwersalnym kolorem torby męskiej na ramię jest kolor czarny, ale w ostatnich sezonach modne są również różne odcienie brązu (zwłaszcza imitujący zniszczoną skórę), odcienie popielu i grafitu. Zakup torby to inwestycja na kilka lat, dlatego warto poświęcić temu więcej czasu i dokonać właściwego wyboru, by torba potem spełniała wszystkie swoje funkcje.

Fot.Stylowa i elegancka torba m.in na laptopa z Gentle-man.pl/80-torby-na-laptopa

- A word from our sposor -

Torba na ramię dla mężczyzny – modny pomysł na prezent