ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – powiedzenie stare jak świat a jednak wciąż aktualne. Dzisiejsze kanony piękna to nie tylko uroda ale głównie wygląd zewnętrzny. Prezentacja własnej osoby w stylowy i modny sposób sprawia, że ludzie mają o nas lepsze zdanie. Istnieje wiele stereotypów na temat różnych części garderoby. Skórzane ramoneski czy glany są kojarzone z buntowniczymi i odważnymi osobami. Z drugiej strony różowe swetry lub buty postrzegane są w przypadku kobiet jako oznaka lekkomyślności i beztroski. Jak to jest naprawdę z tymi stereotypami?

Znana marka a charakter osoby

Badania wykazały, że człowiek ocenia nowo napotkaną osobę już po paru minutach od spotkania. Co ciekawe, nie musi koniecznie dojść do wymiany zdań. Taka połowiczna ocena jest bardzo krzywdząca. Kierowanie się uogólnieniami pokazuje jak wiele zależy od naszego wyglądu.

Rozmowa o pracę, randka z nowym chłopakiem, wesele czy studniówka – to tylko jedne z wielu przykładów pokazujące jak duże znaczenie przywiązujemy do pierwszego wrażenia.

Najłatwiej osiągnąć pozytywny odbiór własnej osoby stosując ubrania znanych marek czy dodatki sławnych projektantów. Takie rzeczy są już same w sobie ikonami mody świadczącymi o dobrym guście czy stylu osoby, które je nosi. Nie da się uniknąć, że nie wszyscy wyglądają dobrze we wszystkim. Czasami zwyczajna koszula nie pasuje do konkretnej figury czy wzrostu. Może się okazać, że prezentowany obraz osoby nie działa na jej korzyść.

Torebki damskie a szablonowe myślenie

Moda zmienia się co jakiś czas. Jednak charakter osoby już nie. Jeśli chcemy pokazać się od jak najlepsze strony, trzeba pamiętać również o odpowiednim doborze dodatków i ubioru do okazji. Typowa mała czarna, szpilki i skórzana kopertówka w szarym, brązowym lub innym ciemnym kolorze, to synonim elegancji i klasyki. Taki ubiór pokazuje styl osoby ale nie jej wnętrze. Aby dodać indywidualnego charakteru swojej kreacji warto dodawać akcesoria, które symbolizują pewne cechy charakteru. Torebka z ćwiekami podkreśla zdecydowany i wyrazisty charakter właścicielki oraz chęć do przebywania w centrum uwagi.

Z kolei modele torebek damskich z frędzlami pokazują swobodę i pewność siebie. Kobiety noszące wzorzyste kolory akcesoriów to z kolei przedstawicielki płci pięknej, które lubią eksperymentować z modą i nie boją się wyzwań. Takie torebki damskie stanowią świetny dodatek do wakacyjnych kreacji i luźnych ubrań.

Wielbicielkom muzycznych szaleństw na koncertach przypadnie do gustu torebka z ćwiekami czy innymi metalowymi elementami, np. cyrkoniami, dżetami czy przypinkami, które przedstawiają ulubioną kapelę i podkreślają indywidualny charakter właścicielki. W zestawieniu z elegancką sukienką nadaje się również jako na wieczorną imprezę.

Klasyczne wzory torebek w jasnych kolorach bez dodatków są od lat związane z biurowym stylem. Biała koszula, czarna spódniczka i torebki w neutralnych i stonowanych kolorach wskazują na umiłowanie do porządku i tradycji, zorganizowanie i uporządkowany styl życia.

Dla romantyczek uwielbiających miłosne historie warto postawić na nietypowy wygląd lub modele zrobione własnoręcznie, np. na szydełku. Koronkowe lub sznurkowe dodatki też świetnie się sprawdzają w stylu boho.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby łączyć style i mieszać ze sobą różnego rodzaju dodatki. W modzie najbardziej doceniany jest indywidualny charakter niż wierne naśladowanie znanych projektantów. Dlatego też, warto przełamać obowiązujące stereotypy i stworzyć coś własnego, co podkreśli osobowość i styl. W końcu ważne jest aby czuć się dobrze we własnej skórze.

- A word from our sposor -

Torebki damskie a stereotypy