ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

TERAPIA KWASAMI

Skóra z tendencjami do trądziku przysparza niewątpliwie wielu problemów. Pielęgnacja i rozliczne kuracje lecznicze, stosowane w nadziei polepszenia jej stanu, niejednokrotnie nie przynoszą pozytywnych, widocznych rezultatów.

Drogie Kobiety, mamy jesień, a to idealny czas na rozpoczęcie w salonach kosmetycznych terapii odpowiednio dobranymi kwasami. Musimy jednak pamiętać, że peelingi chemiczne, pozostają aktualnie jednymi z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod złuszczania naskórka, skutecznie redukując nasze kłopoty ze skórą. Nasza zaufana i kompetentna kosmetyczka na podstawie obserwacji skóry oraz wywiadu, jest w stanie dobrać idealną kurację, a w tym właściwy rodzaj kwasu, jego stężenie oraz czas kontaktu ze skórą.

To niezmiernie ważny element wizyty, który rzutuje na finalny wynik poczynionych przez specjalistkę działań pielęgnacyjnych. Odpowiednio dobrany preparat złuszczy niedoskonały naskórek i nawilży cerę, podczas gdy zastosowany nieprawidłowo może nie tylko wysuszyć naszą skórę i pozbawić ją zadowalającego wyglądu, ale i wyrządzić trwałe szkody.

W przypadku kuracji skór trądzikowych, wyróżniam trzy podstawowe rodzaje terapii:

TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Regularna terapia kwasem salicylowym, który jest jednym z mocniejszych i bardziej agresywnych preparatów w przypadku typowego trądziku, daje spektakularne efekty, ponieważ wpływa na oczyszczenie skóry oraz zapobiega powstawaniu wyprysków. Dzięki właściwościom antybakteryjnym kwas ten likwiduje bakterie acne odpowiedzialne za powstawanie trądziku i działa złuszczająco.

W trakcie zabiegu odczuwalny jest drobny dyskomfort w postaci charakterystycznego szczypania skóry, którego odczucie po chwili zanika. Jako jeden z silniejszych kwasów, w trakcie zabiegów może powodować delikatne zaczerwienienia i podrażnienia skóry, którymi nie należy się martwić, bowiem stanowią naturalną reakcję . O możliwym łuszczeniu się skóry oraz odpowiedniej pielęgnacji Klientka zostaje uprzedzona jeszcze przed wykonaniem zabiegu.

Najważniejszymi efektami terapii kwasem salicylowym jest redukcję trądziku, oczyszczanie zaskórników, spłycenie blizn potrądzikowych, zmniejszenie porów na skórze, rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych, działanie przeciwzapalnie i antybakteryjnie oraz regulujące wydzielanie sebum.

TERAPIA PRZECIW ZASKÓRNIKOM

W przypadku trądziku zaskórnikowego, czasami kwas salicylowy nie daje oczekiwanych rezultatów. W tym wypadku znacznie większą skutecznością wykaże się kwas pirogronowy. Jego główne działanie na poziomie naskórka polegać będzie na likwidacji uporczywych zaskórników, rozjaśnieniu skóry, poprawie jej kolorytu oraz zmniejszeniu grubości warstwy rogowej. Natomiast na poziomie skóry właściwej kwas pirogronowy pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.

Kwas pirogronowy działa także sebostatycznie, czyli hamuje nadmiar wydzielania sebum, wykazuje także właściwości antybakteryjne, dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i usuwa zanieczyszczenia. Dodatkowo sprawia, że skóra wygląda świeżo i młodo.

TERAPIA TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO

Skóra z trądzikiem różowatym, rumieniem i stanami zapalnymi jest najtrudniejszą do pielęgnacji, ponieważ większość preparatów działa na nią podrażniająco. Nadto, wiele zabiegów złuszczających nie może być wykonanych w przypadku mocnego rumienia twarzy. Dla tych osób idealną kuracją wyciszającą skórę, ale także redukującą zaczerwienienie i stany zapalne jest kwasowa kuracja kwasem azelainowym, który może być również stosowany w przypadku trądziku ropowiczego lub trądziku na podłożu skóry wrażliwej.

Kwas ten wykazuje, bowiem działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych, jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Wśród jego zbawiennych właściwości można również wymienić: przeciwdziałanie rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe; zapobieganie powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. W znacznym stopniu wycisza i uspakaja naczynia krwionośne, sprawiając, że skóra staje się jaśniejsza i mniej skłonna do widocznych na twarzy rumieni.

Drogie Panie, nie bójcie się kuracji kwasami.
Zadowalające efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu, a każdy kolejny będzie znacznie poprawiać stan cery, redukując dokuczające nam problemy i utrwalając wymarzony efekt promienistej, czystej cery na dłużej. Zabiegi te, są szybkie w wykonaniu i indywidualnie dobierane do konkretnych problemów skórnych poszczególnych Klientek.

Edyta Folek,

Właścicielka: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -

Trądzik, zaskórniki, błyszczenie skóry? Potraktuj je kwasem!