ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

W poszukiwaniu własnego stylu - kobbieciarnia

Każda z nas go posiada. Mniej lub bardziej uświadomiony, towarzyszy nam na co dzień. Determinuje też nasze wybory, i to nie tylko modowe. Styl. Niepowtarzalny, indywidualny, tylko nasz. Co o nas mówi? Jak go odnaleźć? I jak sprawić, by był naszą wizytówką?

Indywidualizm i dowolność wyrażania siebie, są w dużym stopniu wpisane w naszą kulturę. Jesteśmy składową wielu czynników, które w sposób od nas zależny, bądź nie, wpływają na nas jako jednostki. Aby wyróżniać się z tłumu i móc emanować wśród otoczenia, całą swoją niepowtarzalnością – potrzebujemy własnego, wypracowanego stylu. Trudno zaś o lepszy i bardziej bezpośredni przekaz, aniżeli ubiór. To on stanowi naszą „wizytówkę”, przemawiając za nas same na długo zanim zabierzemy głos. Styl to nie tylko kwestia proporcji, ale przede wszystkim świadomy wybór komunikatu. W końcu „Jak Cię widzą…”

Ubranie ma szeptać styl , a nie krzyczeć moda

W poszukiwaniu własnego stylu - kobbieciarniaSposób w jaki się ubieramy jest nam często narzucony przez społeczeństwo w jakim żyjemy, ogólnie przyjęte normy i obyczaje. Trzeba w tym jednak odnaleźć swoją przestrzeń i coś, co będzie stanowiło idealne tło dla naszej osobowości. Jest to niezwykle cenna umiejętność w czasach wielu kopii, bezmyślnego naśladownictwa i nieustannej chęci dorównywania „ikonom”. To głównie ta ostatnia sprawia bowiem, iż podążając ślepo za trendami, powoli zaczynamy prezentować się „szablonowo” i wtapiamy się w uliczny, szaro-bury tłum.

 Urodziłeś się jako oryginał, nie umieraj jako kopia!

Moda jest dla ludzi, nie odwrotnie. W jaki sposób ma nam służyć? To proste, ma dopomóc nam w podkreśleniu naszej osobowości. Całościowo składać się na styl naszej osoby. No właśnie, styl – jak go odszukać

I. Określ komunikat, jaki chcesz przekazać.

Jak mawia Miuccia Prada „Moda jest błyskawicznym językiem”. Wybieraj więc tylko te ubrania, które odzwierciedlają Twoje wewnętrzne ja, styl życia jaki prowadzisz, stanowisko, jakie reprezentujesz, aby osoba, mająca styczność z Tobą po raz pierwszy, miała konkretny obraz osobowości, z którą ma do czynienia. Ubiór to pierwszy i najmocniejszy przekaz, który docenia do otoczenia, należy więc dbać o jego wyraz i estetykę. W myśl zasady: czego nie dopowiem, to „dowyglądam”.

W poszukiwaniu własnego stylu - kobbieciarnia

II. Zrób rewolucję w swojej szafie.

Pozbądź się ubrań, które do Ciebie nie pasują lub w których nie chodzisz od dawna. Zabierają tylko energię i przestrzeń. Doposaż garderobę o niezbędne, brakujące elementy. Postaw na jakość. To bezwzględne kryterium w każdym stylu, coś, co nie tylko podkreśla nasz stosunek do standardu wykonania odzieży, ale przede wszystkim daje nam poczucie komfortu. Jeśli czujesz, że dany element garderoby jest Ci niezbędny, a nie możesz go znaleźć w ofertach sklepów, zaprojektuj go i przy fachowej pomocy, uszyj na miarę!

III. Spersonalizuj swoje ubrania i dodatki.

W poszukiwaniu własnego stylu - kobbieciarniaUstal, jaka paleta kolorów najbardziej odzwierciedla Twoją osobowość? Istnieją nawet specjaliści, którzy oferują taką pomoc. Stwórz ją w oparciu o kolory, które lubisz i w których czujesz się świetnie. To Twój przekaz, który wysyłasz światu i to Ty najlepiej wiesz, w jakim nasyceniu kolorystycznym chcesz być widziana. Ważne jest też odnalezienie odpowiednich dla siebie (oraz swojej sylwetki) fasonów. I wreszcie konkretny charakter ubrań. Klasyka, casual, rock, styl sportowy, lub zgrabne przemycanie cech w poszczególnych stylach. Jeżeli to pozwala Ci podkreślić swoją odrębność – baw się modą!

IV. W modzie jak w życiu – mniej znaczy więcej.

Niezależnie od tego jaki styl modowy reprezentujesz, pamiętaj, że najważniejsze jest zachowanie umiaru. Nie chodzi tu tylko o rzeczy, które masz na sobie, jako całość stylizacji. Chodzi głównie o minimalistyczne podejście do zakupów i posiadanej odzieży. Stawiaj jakość, nie ilość. Miej kilka naprawdę cudownych i niepowtarzalnych rzeczy w swojej szafie, zamiast całego stosu ubrań, niemożliwych do skompletowania ze sobą. I nie pasujących do Ciebie – bo o to głównie nam chodzi.

V. Dodatki, jako mocne uzupełnienie stylizacji.

Diabeł tkwi w szczegółach. Wszelkie dodatki w modzie tylko potwierdzają tą regułę. Mamy tu dowolność w wyborze i łączeniu elementów, które mówią o tym, jakie jesteśmy. Wyraź siebie poprzez oryginalną biżuterię, niespotykaną torebkę czy ciekawe buty itp. Sama wiesz co lubisz najbardziej i co pozostaje zgodne z Twoją osobowością. Znajdź swój wyróżnik i konsekwentnie się go trzymaj! Odważ się na autentyczność, a efekt zawsze będzie zadowalający. Zwróć też uwagę na fryzurę i makijaż. To elementy, które mają o Tobie niezwykle wiele do powiedzenia, tym samym stanowiąc o spójności wyrazu i odpowiednie wykończenie każdej stylizacji.

W poszukiwaniu własnego stylu - kobbieciarnia

W poszukiwaniu własnego stylu - kobbieciarnia

W poszukiwaniu własnego stylu - kobbieciarniaŻyczę Ci wytrwałości w kreowaniu własnego wizerunku. Pamiętaj, że spójny i oryginalny wizerunek to klucz do Twojego sukcesu na wszystkich płaszczyznach. Bądź sobą, podkreślaj swoją wyjątkowość i spraw, aby Twój styl zachwycał. Pamiętaj również o konsekwencji w jego kreowaniu i prezentowaniu, tak aby był Twoim naturalnym odruchem w modowych wyborach. To podstawa w budowaniu Twojej osobistej wiarygodności! W poszukiwaniu własnego stylu - kobbieciarnia

Pozdrawiam,

Monika Sałapat

Stylistka KoBBieciarni,

właściciel marki odzieżowej Bonanza Style

logo bonanza style kobbieciarnia

 

 

 

 

- A word from our sposor -

„Ubranie ma szeptać styl, a nie krzyczeć moda”. 5 kroków na drodze do własnego stylu!