ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sylwester na dobre wpisał się do kalendarza imprez większości Polaków. Wraz z końcem roku pojawia się coraz więcej informacji na temat balów i przyjęć organizowanych na salach bankietowych lub w klubach. Spora część decyduje się też na zabawę w domu. Ty też zaprosiłeś kilku znajomych? Jeśli tak, to koniecznie dowiedz się, jak udekorować mieszkanie na imprezę z okazji sylwestra!

Stół w stylu glamour

Centralnym miejscem spotkania w czasie sylwestrowego przyjęcia, podobnie jak na Wigilii, jest stół. Jak go nakryć by tego dnia prezentował się okazale? Jak co roku największym zainteresowaniem cieszy się dekoracja w stylu glamour. Glamour, czyli jak? Przede wszystkim na błyszcząco. W ostatnim sezonie dominuje srebro. Warto więc postawić na intensywnie srebrne sztućce (np. te marki Magnus, które można kupić w sklepie internetowym ZasmakujRadości.pl) oraz białe naczynia ze srebrnymi akcentami. Fantastycznie komponują się one z czarnym obrusem oraz srebrnymi podkładkami pod jedzenie.

Do ozdoby przydadzą się klasycznie białe świeczki (np. włożone w ozdobione brokatem słoiki) lub biało-srebrne lampiony. Ciekawym rozwiązaniem będzie też umieszczenie kul LED-owych w przezroczystych miskach lub półmiskach.

Ozdobne balony

Żadna impreza sylwestrowa nie może odbyć się bez dekoracyjnych balonów. Jak zwykle prym wiodą balony w trzech odcieniach – srebrnym i złotym (glamour!) oraz czarnym. W sklepach lub w internecie można znaleźć balony ze specjalnymi napisami noworocznymi, a także kształtem przypominające sylwestrowe akcesoria – szampany i kieliszki.

Przydadzą się też klasyczne balony przywiązane, np. do błyszczących sznurków. Coraz popularniejsze są także balony foliowe napełniane helem w kształcie liter. Tego typu kompozycja z hasłem „Sylwester 2018” sprawdzi jako dekoracja ściany. Resztę balonów można przyczepić do mebli, np. szaf i krzeseł oraz do karniszów.

Wszechobecne świecidełka

Choć oficjalnie karnawał rozpoczyna się po święcie Trzech Króli, to już w czasie sylwestra pierwsze skrzypce grają świecące ozdoby i dekoracje. Nie oznacza to, że całe mieszkanie należy obłożyć brokatowym konfetti. Alternatywą dla niego mogą być lampki i kule LED-owe – w okresie poświątecznym w wielu marketach będzie można znaleźć je w dużo niższych, przecenionych cenach.

Na pewno przydadzą się lampki w odcieniu srebra lub złota. Zdecydowanie lepsze będą te LED-owe, zasilane na baterie – podłączenie do kontaktu może sprawić sporo problemu i być kłopotliwe, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. Zawsze można też spróbować wykonać coś samodzielnie, np. otoczone w brokacie kuleczki oraz dekoracyjne świeczniki ze słoików po przetworach i powidłach.

- A word from our sposor -

Jak udekorować mieszkanie na imprezę sylwestrową?